Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Galerija ulova 2017. / Odg: Galerija ulova bele ribe 2017.
« Poslednja poruka laki poslato danas u 01:17:10 »
Nisu kao Zokijeve lopatare ali se računaju u dobar dan proveden na vodi  preved

2
Prihrana / Odg: Arome
« Poslednja poruka Duca poslato Septembar 24, 2017, 20:33:11 posle podne »
Sta sve od VDE ili Sensasa preporucujete za sarana i babusku u letnjem i jesenjem periodu za Dunav? I tecne i praskaste dolaze u obzir
3
Prihrana / Odg: Prihrana, hrana ili primama
« Poslednja poruka zankiki poslato Septembar 24, 2017, 20:09:43 posle podne »
I kod mene bilo loše, Dunav došao pola metra za noć, zamutio, da nije bilo jedne štuke od oko kilo, ostao bih na 4-5 belih....
4
« Poslednja poruka Duca poslato Septembar 24, 2017, 15:05:25 posle podne »
Probao sam danas da mesam zemlju u hranu.. sta znam, za celo pre podne sam imao samo 3 kila bele i to bas bas sitne i jedno sarance koje nije bilo u meri. Morao sam da sejem 3 puta ali dobro, mislim da je dan bio los, niko nista nije pecao u krugu od 100m tako da ono cheers
5
« Poslednja poruka babuskar poslato Septembar 23, 2017, 08:22:17 pre podne »
Diskutabilno. Da mi to raspravimo uz jedan pelinkovac  haha
Ako spremiš kotlić,poneću pelin,pored vode,utvrdimo činjenice odma'. ;D
6
« Poslednja poruka laki poslato Septembar 22, 2017, 19:00:47 posle podne »
Kažem ja, diskutabilno  ;) al to je taktika, ne stavljati, pa ako krene sica, onda turiti zemlju.

Inače Zoki, rekao je Davor da idemo jedan gulaš da skuvamo na ONO mesto uskoro  ;D
7
Svaštara / Katalozi ribolovačkog pribora i opreme za 2018. godinu
« Poslednja poruka zeljkoa poslato Septembar 22, 2017, 17:45:11 posle podne »
Do sada objavljeni katalozi za 2018. godinu: Jenzi, Storm, Energofish, Rive, Nomura, Gillies, Lineaeffe, Rapala

Ribolovački katalozi za 2018. godinu
8
« Poslednja poruka zoran022 poslato Septembar 22, 2017, 17:11:34 posle podne »
Aj da malo doprinesem zabuni ...  :)
Bio 10 dana u N. Bečeju, pecao svaki dan i, sve sića dok nisam počeo da stavljam u primamu i malkice zemlje sa obale. Ona žućkasta, valjda je to laka zemlja (ne u onom posthumnom smislu   :) ) I počeše sve one goleme deve od po 700-900 gr. Avgust mesec, mala voda, vrlo topla, daleki izbačaji.
Pre nekoliko dana bio ponovo na Tisi, 5 dana, voda nešto viša a temperatura vode niža, daleki izbačaji. Opet krenula sića pa počeh ponovo da dodajem malo zemlje sa obale, stim da ovde nije bila ta žuta kao tamo, nego skoro crna zemlja. I, ponovo počeše da se javljaju te krupne deve ali ovog puta ih je bilo nekoliko po 1-1,2 kg, jedna čak 1,8 kg. I gomila ovih po 400-500 gr.
Pre toga u Mošorinu, bez dodavanja zemlje, gomila ovih deva 700-800 gr i isto toliko tolikih babuški.
Tu sad čovek ne može biti pametan da li dodavati zemlju ili ne. Ali, ako krene isključivo sića, vredi probati i tu varijantu, tj, ne dodavati odmah, nego kako prilike nalažu.
Inače, u zadnje vreme koristim onu Univerzal, jagodu i anis, pokazala mi se dobro tamo gde pecam a i najjeftinija je, i razblažujem je jedino prezlom, 2 kesice na 1 kg Univerzala. Naravno, mora malo kuvanog žita, šećerca, nekih sitnih granulica i konoplje kao partikli.
9
« Poslednja poruka laki poslato Septembar 22, 2017, 16:43:42 posle podne »
Diskutabilno. Da mi to raspravimo uz jedan pelinkovac  haha
10
« Poslednja poruka babuskar poslato Septembar 22, 2017, 15:21:05 posle podne »
Ne dodavanje zemlje,odnosno pecanje čistom hranom, zna da navuče sitnu ribu.
Naročito ako se radi o jakim hranama,krupna riba zna da bude oprezna prema prejakom signalu.
Zato zna da prođe bolje onaj s' gicom,a ja bacio pare na sensas,ne dovoljno razbijena hrana.
Stranice: [1] 2 3 ... 10