Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Početnici pitaju / Rezervni delovi, kupujem-prodajem
« Poslednja poruka bimba poslato danas u 08:39:58 »
Nisam na forumu našao kao temu a moglo bi da koristi svima.
Svi smo imali što se tiče pribora bar jednom imali havariju na vodi ili do vode pa nam ostao deo pribora osakaćen i neupotrebljiv.
Neke delove je nemoguće naći a popravka priznaćete iako jeste rešenje nije uvek i najsrećnija varijanta.

Pa da počnemo.

Potrebna baza za Colmic valiant 3,6m

2
Feeder štapovi / Odg: Lomovi stapova
« Poslednja poruka laki poslato Novembar 23, 2017, 07:32:37 pre podne »
Jedan je pukao baš kod rukovanja meredovom, šaran se praćnuo i štap je pukao. Nisu dvojica sinhronizovana bila. Drugi je pukao sledećeg dana, pri normalnom izvlačenju male hranilice a kao posledica predhodnog danai pecanja gde je drugar, kad smo u Kaću bili, imao dva sarana od preko 15,5 kg. Došlo je do preopterećenja materijala, zamora i nastanka mikro pukotina koja se eto ispoljila sl dana pri pecanju deverike na jezeru.
3
Feeder štapovi / Odg: Lomovi stapova
« Poslednja poruka babuskar poslato Novembar 22, 2017, 23:00:12 posle podne »
Zoki, na svim garbolinovim štapovima, postoji preporučena debljina najlona. Npr na čelendžeru 12 fita je do 0.22, na pikeru je do 0.18. Predpostavljam da ne treba ići preko toga. Verovatno da postoji razlog zašto je tako. Mogu da se kladim, da su se sva pucanja desila pred nogama, kod ubacivanja u meredov. Bez valjano podešenog drila. Kratak najlon,nema istezanja,skoro svo opterećenje preuzima štap...Mada su to ekstremni pokušaji, koncept je fin štapić, za fine radove. Nije namenjen za pecanje šarančina, za 10+ ima drugih takođe odličnih štapova.
4
Početnici pitaju / Odg: Feeder stap i masinica!!!
« Poslednja poruka tišina poslato Novembar 22, 2017, 18:52:13 posle podne »
da li za shimano beastmaster dx fider 3.6 od 90gr  odgovara  shimano sedona 4000xg.
sa obzirom da je štap skup ostaće mi 50-60 evra za mašinicu.
5
Feeder štapovi / Lomovi stapova
« Poslednja poruka zoran022 poslato Novembar 22, 2017, 18:31:16 posle podne »
Pukne štap a ne pukne najlon ? Pa i da je struna, opet bi trebala da pukne pre nego štap ... ne znam, samo ćudim :)
6
Početnici pitaju / Odg: Kupovina novog štapa-saveti
« Poslednja poruka laki poslato Novembar 22, 2017, 17:32:36 posle podne »
reflex, precision, powerlite sx sve su to dobri štapovi za to. A concepti se jesu lomili ali baš zato što su pecani šarani od 15 kg sa njima.
7
« Poslednja poruka Cane poslato Novembar 22, 2017, 13:06:55 posle podne »
Jos samo kad bi mogli videti snimak
8
« Poslednja poruka babuskar poslato Novembar 22, 2017, 09:11:55 pre podne »
Za mikicu reflex 11 fita,top. Sposoban je savladati manjeg šarana,sa 3/4 vrhom detektuje pipava uzimanja babe s mike.Mada ja te babaje pecam pikerom. Neću reći marku da se Laki ne jedi lol
Naš drugar Ljuba,reflex vs šaran.
http://www.facebook.com/100000161634057/videos/1741395545875816/
9
« Poslednja poruka Cane poslato Novembar 22, 2017, 06:54:23 pre podne »
Napisao sam ja ispod i Concept 3,3 i powerlite 3,3 ali se nesto desilo pa je nestalo nakon sto sam kliknuo posalji.
Gazda Carmanije mi je rekao da su se  par komada slomili,mislim na Concepta 3,3lajt.Ali iz razloga sto su kao ljudi isli sa njima da pecaju krupne sarane.
Za mikine babaje ja mislim da bi bio odlican,e sad njega jos nisam mogao nigde uzivo da vidim samo 3,6 medium.
10
« Poslednja poruka laki poslato Novembar 21, 2017, 22:09:14 posle podne »
Taj nije za mikicu. Za te babuške je elit super
Stranice: [1] 2 3 ... 10