Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Površinske/suhe mušice  (Pročitano 1751 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Feeder_pocetnik

• Početnik
  • *
Površinske/suhe mušice
« poslato: Februar 05, 2014, 00:06:07 pre podne »
Nema ove teme, a vidim da ima interesovanja za musicama pa hajde reko da otpocnemo.

Bilo bi lijepo da se ovdje postavljaju povrsinske muhe, i o njima napise npr iznad kratak opis izrade, odnosno koristenog materijala.

Evo jednog prijedloga. Musica se izvrsno pokazala u proljece, kao i do polovine ljeta. Kasno posljepodne i predvecerje su idealni termini za njenu upotrebu.

Šumski Prelac...

rep: Fazanovi isperci
tijelo:olive zeleni konac porebren bakarnom zicom
grugi: olive dabing
krila: smedze CDC pero
nozice: crni i vatreno crveni horoz

"Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
Odg: Površinske/suhe mušice
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2014, 14:00:16 posle podne »
Model i veličina udice je vrlo važan podatak za početnike. Na slici nemamo pravi pojam veličine, što je veliki problem za nekoga ko počinje da se bavi mušičarenjem. Moji prvi Adamsi, koliko god se trudio da ispratim veličinu i proporcije, su bili ogromni. Koristio sam potpuno pogrešan model i veličinu udice, pogrešna pera, pa je samim tim i muva izgledala kao vrabac. Puno mi je značilo kada sam video mušicu slikanu pored lenjira, tu su mi se otvorile oči.

• Početnik
  • *
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2014, 17:03:13 posle podne »
Oj dobro si... Sorry... Muhe u 95% slucajeva motam na Gamakatsu udicama. Ova je rađena na udici Gamakatsu #14.
« Poslednja izmena: Februar 05, 2014, 20:30:41 posle podne dare »
"Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2014, 17:11:56 posle podne »
Koji model udice?

• Početnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2014, 09:49:54 pre podne »
Model udice je, a meni najdrazi, Gamakatsu F11...