Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Ovako bi to trebalo...  (Pročitano 1540 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
Ovako bi to trebalo...
« poslato: Oktobar 23, 2013, 16:00:50 posle podne »
Woman Fly casting

Van mreže zankiki

• Global Moderator
Odg: Ovako bi to trebalo...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2013, 07:57:08 pre podne »
Jel umeš ti to?

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2013, 14:11:53 posle podne »
Ni približno, daleko je to od mene, predaleko.

Van mreže Feeder_pocetnik

• Početnik
  • *
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2014, 12:13:09 posle podne »
G-đa park ga lomi ko velika.  lol lol
Cini mi se da je ona prvi zenski instruktor u Juznoj Koreji, i fantasticno prezentira fly Casting...

Sve su ovo tehnike koje se moraju znati za polaganje zvanja instruktora. Ove fly long casting tehnike skoro da i nemam gdje koristiti tako da mi i nisu nesto pretjerano potrebne, kao i vecini nas. Jednom sam samo izasao na vodu gdje sam morao bacati na 20+ metara, sto mi je bilo smijesno... Falilo mi je jos bar 2-3 metra uvijek. Nemisim da cu uskoro ici na tu vodu, tako da su mi dovoljni dobacaji do nekih 15-17 pa i 20 m.

Spiralni zabacaji (curve cast) su samo masta ljijepog castinga. Nikad ga niko nece iskoristiti u ribolovu. Jedino da se ono sto bi rekli malo folira pred rajom, e onda moguce, ali stvarno bespotrebno zamaranje sa necim nepotrebnim.
Ovi extremno daleki zabacaji su joj sa dvorucnim stapovima duzine od 3,9 ili 4,2 m.
Klasicni Fly casting je ono sto nam uvijek treba i njega treba savladati kako treba, neophodno je nauciti i preklapanje (roll cast) prilikom zabacivanja jer se cesto zadesimo na dijelu rijeke gdje nemamo dovoljno prostora iza sebe kako bi smo mogli fino pruziti strunu, a takodzer ovu roll tehniku najvise koristimo i kod nimfarenja.

Evo jedan fin i koristan video gdje je prikazano detaljno mnogo toga kod roll cartinga.
Fly Casting DVD Video ROLL CAST / Switch Cast Excerpt from 'Casts that Catch Fish'

Bistro...
« Poslednja izmena: Februar 03, 2014, 12:18:20 posle podne Feeder_pocetnik »
"Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić