Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Čamac za bare i stajaćice  (Pročitano 3487 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Čamac za bare i stajaćice
« poslato: Januar 17, 2014, 14:47:15 posle podne »
Razmišljam već neko vrema o kupovini dodatnog čamca, koji bih mogao sam natovariti na auto, i na nekoj vodi eventualno preći neku kraću razdaljinu i namestiti se na povoljno mesto. Pošto već imam tomos4 kao rezervni za brod neki jeftiniji čamac bi odlično poslužio.

Neka plastika od 3-4-5 metara bi tu završila posao, ali za to treba prikolica, koja opet nosi svoju cenu i zahteva registraciju.

Neki maestral18 recimo završava posao, on ima nešto preko 2 metra, može 2-3 čoveka na njega za prevoz,  za jednog čoveka za pecanje dobar, a čak može da posluži i za varaličarenje na Dunavu. Sa težinom od oko 50kg mogu sam da ga dignem na krov kola (za sada, za jedno 10-ak godina - videćemo)

Druga opcija je nešto ovako, što je smešno, ali za bare mislim da bi radilo posao. Takođe i Tamiš, mada se na Dunav ne bih usudio. Jedino što košta ko 2-3 maestrala, ali je zanimljivo!

https://www.kupujemprodajem.com/Helix-Zeleni-9867513-oglas.htm?filter_id=7104

Van mreže miki no swear

• Premium Member
Odg: Čamac za bare i stajaćice
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2014, 16:43:56 posle podne »
Ima toga puno, pogledaj ovo:
http://www.plasticni-camci.rs/fy440.php
http://www.ledlux.rs/#!/page_rekreacija

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2014, 18:02:11 posle podne »
Ma uzmeš ovog maleckog, za Tamiš da preneseš stvari na drugu stranu, za muvanje itd, sasvim ok..

http://www.kupujemprodajem.com/Mini-Shark-9922931-oglas.htm?filter_id=7104

ili..mada shark je po meni bolji..

http://www.kupujemprodajem.com/Brodogradnja-Svrca-camac-9798834-oglas.htm?filter_id=7104

http://www.kupujemprodajem.com/ELAN-T300-9723887-oglas.htm?filter_id=7104
« Poslednja izmena: Januar 17, 2014, 18:13:14 posle podne Imre »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2014, 19:21:00 posle podne »
Ovde moramo da razgraničimo neke stvari - da li želimo čamac koji možemo sami, bez pomoći drugara/prijatelja, spustiti i izvaditi iz vode.

U toj priči su u igri plastični čamci sa ovih sajtova, ali samo oni najmanji modeli, do 50kg, a oni mi baš izgledaju kao igračkice i nesigurno.

Druga opcija bi bila ova što je imre postavio prvi link - mini shark, nekako mi deluje ozbiljnije od ovih novih plastikanera, a sa težinom do 50kg je i dalje moguće samostalno ga ubaciti u vodu.

I dalje stoji treća opcija gumenjaka, tipa maestral, koja mi se nešto sve više dopada - čamac za 250-300e, penta za 100e, na krov auta, možeš ga sam istovariti bilo gde i sa 10 minuta pripreme biti na vodi. Tom gumenjaku ni Dunav nije stran, uz običan teg i malo kanapa se možeš sidriti bilo gde i varaličariti (ko je rekao smudj?). Nekako mi se čini da se gumanjakom za tu cenu, najviše dobija.
http://www.kupujemprodajem.com/Maestral-3m-x-1-5m-9915857-oglas.htm?filter_id=119402

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2014, 20:15:25 posle podne »
Ja lično u gumenjak za preko Dunava ne bih ušao ni pod pretnjom vatrenim oružjem. Neću nikoga da odgovaram ali meni je to za neko jezero ( kao Joca ) , samo za stajaću vodu. Talasi na Dunavu....manje na Savi su nekada iznenada toliki da smo jedva metalnim čamcem od 6m , talasnjača na 50cm ...jedva prelazili.
Feeder = feeling  !

Van mreže dejand28

• Premium Member
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2014, 07:10:40 pre podne »
Skoro i to sasvim slučajno otkrio da komšije u Rakovici prave pontone i čamce od plastike.čamac koji mi se učinio zanimljivim je dužine oko 2,5m i mislim širine 1,2 a cena koju mi je rekao neki radnik tamo je oko 25 hilj.Mada svaki gumenjak mi izgleda stabilnije,čak bi pre ušao i u lahor nego u te plastikanere.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2014, 08:56:04 pre podne »
Iskreno da vam kažem, sa gumenjakom nemam nikakva iskustva, mada sam od ljudi koji su ih koristili čuo da im po stabilnosti nema ravnih.

Što se tiče talasa na Dunavu, na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, čak i ozbiljni brodovi (ovi što ih vidjate - šlepovi i slično) imaju problema, tako da nijedan čamac za nevreme na Dunavu nije siguran.

I sam sam bio čamcem na takvim talasima da sam u tom momentu bio apsolutno SIGURAN da neću uspeti da stignem do obale bez prevrtanja, ali to je bilo zbog mog neiskustva i nebrige, određenim danima se na Dunav čamcem ne ide, i to je to.

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2014, 16:16:22 posle podne »
Mnogo ti zezaš i biraš.. lol

Lepo si napisao da ti treba čamac da siđeš recimo na Tamiš,....
E sad.. vidiš lepo mesto sa preke strane gde recimo ima lepih panjeva a gde sa ove strane obale ne može niko da ti smeta,dobaci do tebe...
SUPER..
Ti potovariš stvari u čamac i pređeš,sedneš i uživaš u miru i opuštenom pecanju..niko ti ne smeta..
shark ili njemu sličan čamac je idealan za to..
A vi bre sad već pređoste na gumenjake sa kojima se ljudi spuštaju niz vodopade  lol
Brate slatki, ja sam 2010 godine sa limenim čamcem dužine 1.8 m, prelazio na drugu stranu gde mi je brat hranio mesto, nabio se sa njime na obalu,vezo, nabio jedan kolac sa strane da bude stabilniji meto 2 šaranska štapa i jedan feeder štap i tuko šarane :)
A što se mini shark-a tiče,ja ga dignem iznad glave  i nosim , ti tako krupan..ihaj..
« Poslednja izmena: Januar 19, 2014, 16:20:57 posle podne Imre »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2014, 09:21:24 pre podne »
Bravo Imre, pogodio si suštinu... Još nadješ mesto na Tamišu (a ima ih), gde kolometrima levo i desno ne može da se pridje kolima, obale nepristupačne... Napraviš sebi mesto i dodješ na 7 dana.

Ali definitivno smo neki zaključak izveli. Bitan je podatak da mini shark-a možeš nositi, znači da bih mogao sam da ga bacim na krov! Penta u gepe i idemoo

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2014, 11:17:55 pre podne »
drugar i ja smo gledali mini shark za staru tisu, iz istog razloga, da pridjemo do lokvanja i boljih mesta... mislim da za tu cenu verovatno nema boljeg...

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2014, 14:29:12 posle podne »
Hmmm, Laki...nemoj pogrešno da me shvatiš, ali ako ti je drugar tvojih gabarita, Shark vam neće baš biti... Pride, ako još i stvari poubacujete, nema mesta ni da se okreneš oko sebe. S tog aspekta je neki Maestral ipak srećnije rešenje. S druge strane, guma nije baš materijal kojim treba iću u takve terene koji su nama interesantni: potopljeni panjevi i balvani, vidljive i nevidljive grane i čuda-mooda. Oni buše taj čamac kao iz piiiiiip, a kad se to desi na npr. prekoj obali Tise, može da bude jaaaako zajebato bato.
Plastika je ipak bolji izbor što se tiče materijala, nadalje, ne mora da se pumpa i stalno kontroliše da li pušta ili štagod slično, međutim dimenzije većina plastičnjaka nije baš odgovarajuća za naše prohteve, s tim da oni koji već gabaritima nama odgovaraju debelo prelaze neku masu koju jedan čovek može sam da podigne (a da nije onaj Atila strongman).
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2014, 16:12:40 posle podne »
tu nema pribora, pecali bi na plovak sa po jednim ili dva stapa i to je to... a probali smo ga vec pre 2 god tako da je sve uredu  preved istina nije bas komforan ali je taman... a i da upadnemo, tamo nema preko 2m vode :D

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2014, 18:02:37 posle podne »
Pa i to ti je do šešira lol