Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Šta mislite o ovome?  (Pročitano 1721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Šta mislite o ovome?
« poslato: Januar 17, 2014, 09:40:25 pre podne »
Originalan naziv teme, ali tako je.

Već neko vreme zagledam ovaj motor, sa obzirom da je 4T, potrošnja bi u odnosu na Tomos-a bila niža sigurno za 30-50%, a razlika u ceni (prodaja tomos-a, kupovina honde) od oko 300€ bi se vratila kroz gorivo već nakon prve sezone!

https://www.kupujemprodajem.com/Honda-9-9ks-15ks-sa-alnaserom-2001g-9961130-oglas.htm?filter_id=

Van mreže coolair

• Premium Member
Odg: Šta mislite o ovome?
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2014, 21:10:09 posle podne »
Oglas koji si postavio je obrisan, pa nisam bio u mogućnosti da sve sagledam (posebno cenu). Pretpostavljam da je u pitanju Hondica 9,9 4t, a ako je tako, bespotrebno je porediti ovu "aždahu" sa Tomosom 4 ili slično. Zavisno od cene i džepa, pazarićeš taj ili sličan motor, i budi ubeđen, nećeš pogrešiti. Upoređujući današnje motore sa T4, 80% pozitivnih stvari je na novijim motorima ali...
T4 delovi su dostupni i jeftini
T4 je vazdušara
T4 generalka se radi na pramcu šiklje
T4 možeš a  i ne moraš da skidaš sa čamca pri svakom izlasku na vodu
T4 ima DUŠU  :)

Naravno, sve nabrojano nije dovoljno da bi se ostalo na Tomosu, ovo je samo izraz poštovanja prema dugogodišnjem prijatelju sa čamca. Ako ništa drugo, T4 je dobro imati kao rezervu na malo dužim turama...

Moj naj bolji drug je kupio novu Hondu 4t sa anlaserom, doduše 15 ks. Ja sam oduševljen motorom. Potrošnja je ~1/2 potrošnje mog T4, a ide kao furija. Jedino je neophodno redovno održavanje (zamena ulja i filtera kao kod kola), da bi motor trajao.

Pozdrav, i srećno sa pazarom :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2014, 21:30:17 posle podne »
Nije to još utvrđen pazar, u fazi je razmišljanja, ali realno, što ga pre odradim, više ću uštedeti.

Iz postova si pogrešno zaključio koji motor imam, u pitanju je Tomos18 - mada sam pre par dana kupio i T4, baš sa namerom da bude rezervni na brodu. Planiram se na leto spustiti do Golupca i Srebrnog jezera, a možda bude i neka druga tura. T18 je u odličnom stanju, ali mi ta takvu turu treba oko 300€ goriva, a računam da bi sa nekom 4T hondom ta cifra bila oko 180€.

Oglas je ponovo postavljen, zato ne radi link
http://www.kupujemprodajem.com/Honda-9-9ks-15ks-sa-Alnaserom-2001g-10105042-oglas.htm?filter_id=6969

Motore svakako ne skidam nikad, jer je čamac na vezu sa čuvarom. A sa obzirom na potrošnji u težinu broda, što pre se otvorim za neki 4-taktni motor, više ću uštedeti

Van mreže coolair

• Premium Member
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2014, 06:18:09 pre podne »
Sori ju na grečci :) Naravno, menjaj odmah. BTW, za populaciju koja baš ne zna, cvaje troše 0.46l mešavine na sat po KS, iliti T18 - 8.28 litara pod punim opterećenjem :(

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2014, 08:08:15 pre podne »
A četvorotkatkni oko 0,25-0,30, tako da razlika uopšte nije zanemarljiva.

Van mreže picker

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2015, 10:45:04 pre podne »
http://www.kupujemprodajem.com/tomos-18konja-4-takta-alnaser-paljenje-20853559-oglas.htm?filter_id=418 Nisam znao da postoji T18 4t  haha. Eto prilike da se uzme jak 4t motor za sitne novce  haha

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2015, 15:12:55 posle podne »
Ja i dalje ne znam koji je to motor?! Piše 40KS a ne 18

Van mreže picker

• Početnik
  • *
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2015, 16:10:56 posle podne »
Ovo je izmenjen oglas, danas je pisalo Tomos 18 4 takta. Svejedno, deluje baš matoro i ne liči na Tomos i nije 4t sigurno.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2015, 21:42:41 posle podne »
Pa, meni liči na tomos. Ručice (polug) kojima se motor zavrće na zrcalo su identične. Kapa liči, prednji deo, samo sa strane ima izbočine i duža je. Gas ručica, kao i ručica menjača takođe su po izvebi slične tomosu.

Ali definitivno mi nije poznato da tako nešto postoji.