Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: SUNCE  (Pročitano 11824 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: SUNCE
« Odgovor #30 poslato: April 29, 2014, 12:22:53 posle podne »
Uradio sam i nalepnice za brod. Možda nisam kao Korbi, ali je bar u pitanju moj rad!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #31 poslato: Jun 11, 2014, 10:01:30 pre podne »
Sa obzirom da je putovanje (o kome ću Vas izvestiti čim ulovim vremena da uploadujem gomilu slika) prošlo super, i da mi se porodica zarazila ovakvim vidom odmora, brodić definitivno ostaje u našem posedu.

Zbog toga sam odlučio da ga počastim sa malo šminke, i uradim zaštitu lima kako treba, jer sam onda miran što se toga tiče 7-10 godina. Rđa je ponegde počela da izbija, dno je bilo bez antialgina i puno školjki, a i sam sam vario i dovario razne stvari pa je to trebalo zaštititi.

Juče smo ga izvukli, a jutros je već počelo peskarenje.

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #32 poslato: Jun 11, 2014, 11:04:27 pre podne »
Šta reći do  clap

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #33 poslato: Jun 11, 2014, 12:53:32 posle podne »
Rekao sam da neću da prisustvujem kad ga budu vraćali u vodu. 100 puta sam pomislio da će da otpadne sa krana.
Vidim da se smeju i da je njima to rutina, ali meni nije bilo dobro da gledam brod 5 metara u vazduhu. Nije mu to prirodna sredina lol

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #34 poslato: Jun 11, 2014, 14:37:50 posle podne »
Ček', ono su gurtne od neke tkanine, tekstila...?
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #35 poslato: Jun 11, 2014, 16:24:11 posle podne »
Tako je. Dižu sa njima do 4-5 tona, a ovo moje ima 2. Nego se ljulja mnogo. Kada pomera kran, pa ga zaustavi, pa se brod zaljulja po par metara napred nazad.
Baš mi nije bilo lako da gledam.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #36 poslato: Jun 12, 2014, 20:57:43 posle podne »
MOJE PRVO KRSTARENJE

Bližio se i taj dan. Dan polaska na prvo porodično putovanje brodom. Bio sam srećan zbog toga, ali imao sam i neke brige. Kako će sve proteći? Kako će se sve što sam 8 meseci radio na brodu (plin, frižider, voda, motor) pokazati na ovom putovanju? Kako će mi porodica reagovati na ovaj način života, sa manjkom konfora? Jeste da je na brodu instaliran primitivni tuš i hemijski wc, ali nije to apartman na koji smo navikli pri letovanjima - meni ne treba ništa više od Dunava da bih se oprao, i zadnje palube za nuždu, ali nismo svi ja. Imao sam malo frku i od prolaska kroz prevodnicu - u Novom Sadu je najveća razlika u visini, kad je nizak vodostaj brod se diže skoro 9 metara.

U slučaju da nam se ovo ne svidi, u planu je bila i prodaja broda - meni za pecanje ipak više odgovara nešto manje. Ali krenimo redom.

Posle povratka sa trodnevnog pecanja u ukletoj šumi (dunavac kod Suseka koji sam zbog ogromne količine komaraca tako nazvao), imao sam 2 dana da sve spremim. Žena je imala 2 dana starog godišnjeg, pa smo spojili četvrtak - nedelja, 4 dana da preplovimo oko 200km. Ideja je bila da u Novom Sadu uđemo u kanale, kod Bačkog Petrovca skrenemo levo i malim kanalom stignemo u Karavukovo. Tamo bi dopunili zalihe, kod Bogojeva ušli u Dunav, i spustili se za Novi Sad.

Isplovaljavamo oko 7 ujutru, stižemo do prevodnice. Sa Mirjanom iz Voda Vojvodine sam se čuo dan ranije, ljubazno mi je dala informaciju da je ta deonica čista i da nema radova i izmuljavanja. Sa prevodničarom sam se čuo dan ranije, i on se ponudio da mi sve pripremi u dato vreme, tako da me dočekuju otvorene kapije i prolazimo za 10-ak minuta. Stižemo do prvog triangla (mesto gde se 2 kanala spajaju, i gde je velika širin) kod Bačkog Petrovca. Sa obzirom da je voda u kanalu 25 stepeni, naspram 18 u Dunavu zadržavamo se tu skoro celo popodne, uz plan da svratimo da sela po sladoled, i da krenemo malim kanalom 2-3 sata do mraka, i da spavamo gde nas mrak uhvati.

Moram da napomenem koliko nas je oduševio životinjski svet u kanalima. Nismo mogli da prestanemo da gledamo u kornjače koje se sunčaju na lokvanjima, detliće, čaplje, i još mnogo, mnogo životinja kojima nismo znali nazive, neke male plave ptičice, kojima kanali zaista obiluju. U jednom treutku sam rekao ženi: "videćeš da ćemo žaliti za kanalima kad izadjemo na Dunav".

Krećemo sa triangla, jedemo sladoled, 6 je popodne, odlučujem da vozim do 8, pa da večeramo i spavamo. Poneo sam laptop sa gomilom crtaća, ako budemo morali da bežimo u kabinu zbog komaraca. Posle 8-9 pređenih km kroz mali kanal, i isto toliko stajanja da čistim elisu od trave, kontam da nema šanse da vozim tuda još 50km. Okrećemo se i pred mrak vraćamo na isti onaj triangl. Odlučujemo da tu noćimo, i sutra malo dužom vožnjom nadoknadimo zaostatak. Komaraca nije bilo previše i uz zapaljenu spiralu ne terasi, hladno pivo i rakiju, sedimo još malo i krećemo na spavanje.

Nastavak sledi...
« Poslednja izmena: Jun 12, 2014, 21:01:21 posle podne zankiki »

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #37 poslato: Jun 12, 2014, 21:07:18 posle podne »
Svaka čast,siguran sam da ste se nauživali.Čekam nastavak priče i još prelepih fotki. clap

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #38 poslato: Jun 13, 2014, 08:59:03 pre podne »
Ko ne poznaje sve čari jutra u prirodi, a pogotovo pored vode, dok sunce još nije izašlo, nego tek boji horizont u ružičasto, a priroda se lagano budi, taj nije ni bio u prirodi. Doživeo sam na pecanjima i kampovanjima mnogo ovakvih jutara, ali na brodu je to isto, a opet nekako drugačije.

Pošto nikad ne spavam preko 6 sati, a legli smo relativno rano (23h), u 5 sam bio na nogama. Tiho izlazim na terasu da ne probudim Jasnu i Dejana. Uživam slušajući različite ptičice, žabe, i ostale živuljke, dok lagano listam knjigu, i pijem jutarnju kafu i rakiju. No, činjenica da danas treba voziti malo više da se nadoknadi zaostatak od juče mi nije dala mira, i u 6 pali motor. Na prvi krc anlasera, Dejan je već na nogama, dok se Jasna prevrće na drugu stranu i nastavlja. Posle oko 2 sata vožnje smo na sledećem trianglu. Sledi doručak i jutarnje kupanje.

Posle par sati kupanja krećemo za Karavukovo. Nema stajanja dok ne stignemo. Malo pre Karavukova ipak stajemo, samo da napravim roštilj, dok Jasna dokazuje svoje kulinarsko umeće, praveći supu iz kesice. Negde posle podne stižemo, a tamo milina, veliki triangl, na kome ima i kafana na vodi. Bacamo sidro na sred triangla, i plivamo do kafane u želji za hladnim pivom. Kad smo se napojili, ja i Dejan krećemo do sela po namirnice, a Jasna sređuje brod. Posle se kupamo do pred mrak, u sumrak krećemo prema prevodnici. Čuo sam se sa prevodničarom Mikom malo ranije tog dana, rekao mi je da prevodnica radi od 7, ali da će on biti tamo već u pola 6, i da će otvoriti kapije, pa kad stignem mogu odmah unutra. Parkiramo oko 1km pre prevodnice, malo sedimo na terasi pa spavanje.

Dok sedim na terasi razmišljam od dve stvari, kao prvo, da za ovakvo putovanje treba bar duplo više vremena. Uživali smo mi i ovako, ali bi bilo mnogo lepše da smo mogli celo popodne da se kupamo u Karavukovu, lagano ustanemo, popijemo kafu, pa kupanje, možda odemo do pijace u selu, opet kupanje pa lagano dalje... Ovako je stalno bilo prisutno gledanje na sat i preračunavanje vremena. Komaraca nije bilo uopšte, jedino u sumrak, ali se čak i tada uz spiralu moglo sedeti napolju. To je druga stvar o kojoj razmišljam. Sećam se uklete šume, i rojeva komaraca koji se nisu smanjivali ni u podne, ni u ponoć. Sa obzirom na visok nivo Dunava, i naglo opadanje baš tih dana, očekivao sam na Dunavu možda sličan scenario, što ne bi bilo dobro. Takođe sam se nadao da će opasti dovoljno da bar neke obale i plaže izadju na suvo, jer smo imali gomilu opreme za plažu koju na kanalu nismo mogli koristiti - beach ball, badminton, frizbi, lopta za odbojku, picigen...

nastavak sledi...

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #39 poslato: Jun 13, 2014, 09:16:40 pre podne »
Pravi Skiper!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #40 poslato: Jun 13, 2014, 14:27:14 posle podne »
Brz tempo uzima danak, i treće jutro se budim oko 6. Na brzinu se pripremamo i krećemo do prevodnice. Kao što je gospodin Mika obećao, prevodnica je bila otvorena. Parkiram brod, u nameri da prodjem što pre. Međutim, Mika je ribolovac, bivši ribočuvar, a tokođe i vlasnik brodića sličnog mom, tako da smo se u razgovoru poprilično zadržali. Izlazimo na Dunav, a on nam odmah pokazuje svoje poznato lice. Na toj krivini gde se kanal spaja sa Dunav je matica snažna, a dubina 22 metra. Gasim motor i lagano se spuštamo prema Dalju, dok doručkujemo i pijemo kafu. Na mapama sam malo nizvodno od Dalja video ostrva sa plažama, pa smo se nadali da ima negde malo peska, čak i po ovom vodostaju.

Prolazimo pored ostrva, ali su pod vodom. Na jednom mestu nalazimo malo peska i pristajemo. Sreća, sreća, radost.

Ubrzo krećemo odatle, pošto je bilo muljevito, šuma blizu, a sa njom i neizbežni komarci, uz moj komentar da garant 100 metara niže ima idealna plaža, a mi se zezamo ovde. Tako je i bilo. Posle par stotina metara smo ugledali baš ono što nam treba! Jedno ostrvce samo za nas! Odmah kreće trčanje, pljuskanje, skakanje, frizbi i beach ball. Bilo nam je jako teško da krenemo odavde, opet mi je palo na pamet kako je malo vremena za ovakvo putovanje, jer bi ovde ostali barem dan - dva. Ali plan je bio da se svrati na čardu kod Nećka (Bačko Novo selo) predveče, i da stignemo na noćenje u dunavac kod Mladenova. I tako smo se teška srca oprostili od ovog ostrvceta, uz obećanja da ćemo se vratiti!

Prolazimo delom obale koji ima lepih plažica, ali su koliko mi je poznato sve na Hrvatskoj strani, pa nema pristajanja. Borovska ada, Vukovarska ada... Stižemo do Nećka i ulazimo u dunavac. Usput smo ipak ogladneli i ručali, Jasna je pržila krompiriće pa ne žurimo na ručak. Dunavac je topao, uživamo i hranimo labudove. U neko doba mi se pije hladno pivo, pošto sam u Karavukovu zaboravio da kupim. Parkiramo brod i krećemo do Nećka, ali se iz trave dižu rojevi komaraca. Brže bolje bežimo nazad na brod! Glupi komarci, glupi Nećko i glupo pivo! Umesto toga se kupamo još malo, i pred mrak se bez motora spuštamo da dunavca kod Mladenova (ne znam kako se zove). Ulaz u dunavac je dubok, oko 6m, ali posle 50-ak metara dubina pada na 1.5 metara. Tu je lepa peščana plažica, i tu odlučujemo da spavamo. Napolju su horde komaraca, a Dunav pada dnevno po pola metra. Sakrivamo se u kabinu, puštamo odličan crtani (Čelični div)... i... zzzzzzzz

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #41 poslato: Jun 16, 2014, 10:26:03 pre podne »
Poslednji dan počinje kao i svaki drugi, buđenjem oko 6 sati. Godine rada i ranog buđenja su napravile takav biološki sat, i retko mogu da spavam duže. To je u ovom slučaju dobro, jer su jutra na Dunavu najlepša jutra koja se mogu doživeti. Pošto smo parkirani na 300 metara od Dunava, u dunavcu, mislio sam samo izvesti brod na sredinu i pustiti se nizvodno do Tikvare, nekih 10-ak kilometara. Međutim, Dunav je pao preko noći nekih 20-30cm i ostali smo na suvom. Uz malo rada motorom levo desno, oglavljujemo se i isplovljavamo. Ovog jutra je Dejan odlučio da nastavi spavati, dok je Jasna izašla na pramac da se sunča i da mi pravi društvo. Meni je ipak ujutru najbolje društvo kafa, rakija i knjiga, pa tako i provodim vreme, dok jutarnje sunce sve više prži. Prolazimo pored Šarengrada (tako bar piše na mapama koje imam), ti vidimo prvi i jedini Hrvatski policijski čamac koji smo sreli, doduše vezan i bez posade. Lagano se ljuljuškamo, a ja samo odlažem trenutak da palim motor, jer mi je baš dobro ovako. Oko 8 i Dejan ustaje, doručkujemo, i već smo stigli. Uplovljavamo u Tikvaru, a ja, kao što sam radio celim putem, upisujem trenutni vodostaj i dubinu na ulazu, da bih neki naredni put, po nižem vodostaju znao da li mogu da uplovim.

Na Tikvari je baš lepo, gomila labudova, lepo uređena plaža (koja je tek pre dan-dva izronila iz vode, pa je bila malo "gnjecava"), par restorana... Sve u svemu pitomo i lepo. Opet mesto na kom bi ostali dan - dva, ali je već bila nedelja. Grrrrr - sutra na posao! Koristimo priliku da se napojimo hladnim pivom, voda je toplija nego u Dunavu pa uživamo u kupanju. Plan je da oko podne krenemo dalje, prekoputa Šašićeve ade je Čarda Koruška, gde planiramo ručati i spustiti se do Novog Sada.

Teška srca odlazimo sa Tikvare, jer smo svakim kilometrov sve bliže kući, a tako bi još plovili. Prolazimo dunavce kod Suseka, i parkiramo na Korušku. Riblja čorba je izvrsna, i ova čarda dobija moju preporuku! Usput smo videli da je na jednom deliću Šašićeve ade izronio pesak, idemo na kratko kupanje, i pravac kući...

Sve u svemu, jedno neverovatno iskustvo, ali što je najbitnije da ćemo već ovog leta da ponovimo, samo u trajanju od 15 dana...

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #42 poslato: Jun 16, 2014, 11:11:08 pre podne »
Zan, pa ovo je fantazija svaka vam čast  clap, bilo je pravo uživanje čitati! 

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #43 poslato: Jun 19, 2014, 08:27:47 pre podne »
Danas ide u vodu... Tj, možda su ga već i spustili!

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #44 poslato: Jun 19, 2014, 21:21:41 posle podne »
Meni lepši bio sa plavim koritom  :(
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!