Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: SUNCE  (Pročitano 11479 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
SUNCE
« poslato: Januar 04, 2014, 18:39:17 posle podne »
Da, mislim da sam konačno smislio ime za brod.
Možda nije najoriginalnije, ali nekako mi ide i uz brod, i uz mene. Pogotovo u ovim zimskim danima kada samo želim da dođe lepše vreme i da sunce više sija!

Elem, ovde ću stavljati slike radova na brodu i slično. Kad skontam kako, prebaciću postove koje sam ranije pisao u drugim temama u ovu.

I danas sam iskoristio par sati lepog vremena nakon posla (kad ga već nije bilo dovoljno za pecanje) da napravim box u koji će da ide frižider i još neke stvari, a na kome mogu da sedim dok vozim. Gornja daska je tu bila samo experimentalno, gornji deo će biti tapaciran, da me guza ne žulja ako jednog dana smršam  :fuck

Van mreže Žex

• Premium Member
Odg: SUNCE
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2014, 19:49:36 posle podne »
Koliko sam shvatio pošten čovek ne moŽ da uzme pivo dok kapetan ne ustane............ haha
Feeder = feeling  !

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2014, 23:50:19 posle podne »
Može, ali toplo. Hladno vadim iz dupeta lol

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2014, 10:55:53 pre podne »
Daj mu ime ZANKIKI. To će baš biti originalno

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2014, 22:38:02 posle podne »
Konačno su došli na red i držači za štapove... posle mnogo razmišljanja, odlučio sam da je najjednostavnije rešenje i najbolje.
Na zadnjoj strani broda ima vodoravni metalni flah, odlučio sam da u njega uvrnem nosače. Da izbušim rupe u koje se uvrću, tako da budu totalno demontažni.

Posle malo raspitivanja, zaključujem da u lim od 3mm nije moguće urezati navoj, tako da to bude dugotrajno. Odlučujem se za aluminijumske pop-nitne sa navojem, iz nekoliko razloga. Kao prvo, za montažu pop nitne ne moram da skidam lamperiju, dovoljno je da izbušim rupu, samim tim imam mnogo manje posla. Pod dva, od aluminijuma je i neće rdjati. A ima i oko 1cm navoja, tako da će biti i dugovečno. Ove nitne se posebnim alatom montiraju kao i klasične, ali su duže i imaju u sebi navoj u koji se posle zavrne šraf.

Krećem posle posla na brod, ali mi se na putu isprečio komša, sa kojim sam drmnuo nekoliko rakija. Malo uzdrman stižem na vez, gde me Miloš (čuvar, a već i drugar) dočekuje opet sa rakijom.
Ipak, uspeo sam da ne skrenem sa kursa. Stavio sam na taj zadnji kraj 7 komada nitni, mada trenutno imam samo 4 držača, da ih mogu rasporediti kako mi odgovara, a i u slučaju da pecam sa nekim, da se možemo odvojiti.

Slike će najbolje reći, mada je bio mrak.

Taj zadnji limeni deo na koji se montiraju držači

Nitna sa navojem

Alat za montažu

Montirana nitna

Montiran držač

I to je to. U sledećoj epizodi ćete gledati montažu solarne ploče, izradu stola za terasu, puštanje instalacije za vodu u rad ili nešto četvrto...

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2014, 09:01:50 pre podne »
Vidi se šta ima prioritet. thumbup
Bez struje i vode se može!!!
imam zenu kao mrenu

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2014, 11:04:50 pre podne »
Konačno me je iz Kine stigao kontroler za solarnu ploču. Pošto je vreme takvo kakvo je, nije mi se penjalo po brodu po ovoj košavi, morao sam da ga probam kod kuće.

Akumulator je napunjen kod mene u firmi pre oko mesec dana - stajao je u toplom i verovatno se samo malo ispraznio. Povezao sam sistem i lampice su pokazale da sve radi (čak i pod sijalicama i da se akumulator puni). Za nekoliko sati bio je i zvanično pun.
Svaka čast kinezima i Daretu koji me je prosvetlio sa onim sajtom.

Narednih dana će biti i montaža na brod.

« Poslednja izmena: Februar 03, 2014, 11:06:23 pre podne zankiki »

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2014, 11:08:37 pre podne »
Ekstra...Važno je da radi posao a odakle je, nema veze.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2014, 11:10:39 pre podne »
Takav IDENTIČAN kontroler nisam našao ispod 70E, a ovaj je stigao iz Kine za 12E.

I da sam se izuo 70, opet bi bio iz Kine :) Ista marka, isto sve... Ma IDENTIČAN!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2014, 22:00:59 posle podne »
Došlo je vreme da se uvede voda na brod. Imao sam u glavi više načina da to odradim. Naj fancy je svakako sa presostatskom pumpom - pumpa digne sistem na određeni pritisak i isključi se. Kad se otvori česma i pritisak padne, ona se pali i diže pritisak opet. Pošto ja hoću da na bodu imam i rečnu i čistu vodu to za sobom povlači dve pumpe (cena po komadu preko 100e), dve posude koje drže pritisak i da ne nabrajam dalje. Mana ovog sistema je u slučaju da pumpa crkne i uključi se kad niste na brodu, može za par sati da potopi brod.

Hteo sam da iskoristim pumpe za farove od kola, kojih zbog posla imam u izobilju, a imaju dobar pritisak. Uz malo savetovanja sa kolegama na forumu mojaladja, odlučio sam se za varijantu sa nožnim prekidačem (sličnim onim od šivaće mašine). Dobra strana ovog sistema je svakako jednostavnost, a i više se štedi voda kad se uključuje nogom - primera radi, kad se peru sudovi ne curi non stop dok ribamo nešto, nego samo stisnemo nogom kad treba da se ispere. Danas sa pokupovao sve što mi treba i izašlo je oko 1500,00 dinara!

Ispod slavine ide razdelnik, pošto će biti dve odvojene pumpe - jedna za vodu iz tanka, a druga za vodu iz reke. Ispod razdelnika idu nepovratni ventili - da se voda ne bi vratila iz pumpe jer pumpe koje imam ne mogu da povuku vodu ako ona već nije u sistemu, a i da pumpa koja radi ne gura vodu nazad kroz pumpu koja ne radi. Na kraju, ispod nepovratnog ventila ide staro crevo od tuša, kojim sam rešio redukciju sa metala 1/2 cola na gumeno crevo.

Generalna proba je izvedena malopre u šupi, a za vikend ide ugradnja u brod!

Spreman materijal

Slavina, kolena, nepovratni ventili

Crevo od tuša kao redukcija sa metala na gumena crevo koje ide na pumpu

Nagazni prekidač

Ovako to izgleda u realnom radu!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2014, 22:01:54 posle podne »
Mora ovako, ne znam zašto kad pasteujem link, kaže da je video removed...

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=a6BMdyuA%2FVyAcr1B%2B7FpMIh4l5k2TGxc

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #11 poslato: April 01, 2014, 11:27:05 pre podne »
Nekoliko dana koje sam zaginuo pa ujutru radio (četvrtak veče sa Daretom, petak veče u sopstvenoj režiji, subotu jutro posao, pa celo poslepodne i do kasno u noć pržena riba i vino) naterali su me da odustanem od pecanja u nedelju. Jednostavno mi se nije išlo. Želeo sam da se naspavam, odmorim i provedem dan sa porodicom na brodu.

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #12 poslato: April 02, 2014, 14:26:11 posle podne »
No Comment...savršeno!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #13 poslato: April 05, 2014, 09:31:27 pre podne »
Planiram za 1 maj ploviti malo kroz Vojvodinu... Ruta 190km, 80km kanalima, pa onda nizvodno do Novog Sada 110km, jedan deo hrvatskom granicom.
4-5 dana laganog puta uz kupanje i roštilj, ako vreme ostane ovako, uveliko će moći i da se kupa...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2014, 14:23:33 posle podne »
Juče sam dobio na poklon još jedan neizostavni deo opreme na svakom brodu - bicikl na sklapanje, stari dobri pony.
Prednji ležaj se raspao, u kormanu ima lufta, kao i u srednjoj glavi. Zadnja glava je začudo ok.
Planiram da uložim u njega jedno 600 dinara (ležajevi su oko 100 dinara komad + boca spreja), ima da bude kao nov.

Postavići slike kad ga završim!