Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Aliexpress / Alibaba / slično  (Pročitano 6872 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Aliexpress / Alibaba / slično
« poslato: Decembar 13, 2013, 14:36:49 posle podne »
Što nadjete zanimljivo... da razmenjujemo iskustva

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-3-SIM-E71-mini-TV-quad-band-unlocked-optional-Russian-Keyboard-phone/623482704.html

Telefon, 3 sim kartice, televizor... 13€

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Aliexpress / Alibaba / slično
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2013, 14:39:16 posle podne »
Jel ovo ne može da hvata naše analogne kanale?
Razume li se neko u ove stvari? Treba mi nešto da mogu da gledam TV na brodu preko laptopa?

http://www.aliexpress.com/item/New-Mini-digital-USB2-0-DVB-T-Stick-with-Antenna/1256964022.html

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2013, 15:11:14 posle podne »
Ne može. Ovo je digitala. Treba ti analogni TV tuner u USB varijanti.
Ovako nešto...

http://www.aliexpress.com/item/Usb-2-0-Analog-TV-Tuner-Stick-for-PC-laptop-With-remote/1350213114.html

P.S. i neću više da pričam sa tobom...Od kad si uzeo brod, uobrazio si se i nema te ni da se javiš na čatu... >:D
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2013, 15:15:00 posle podne dare »

Van mreže Gomatami

• Početnik
  • *
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2013, 01:44:48 pre podne »
Jel ovo ne može da hvata naše analogne kanale?
Razume li se neko u ove stvari? Treba mi nešto da mogu da gledam TV na brodu preko laptopa?

http://www.aliexpress.com/item/New-Mini-digital-USB2-0-DVB-T-Stick-with-Antenna/1256964022.html

Ovo savrseno radi to sto si trazio
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/tv-fm-i-sat-tuner/tv-fm-usb-box-tuner-intex-it-tb240fm-sa-daljinskim-1137407.html

Provereno u praksi. Plus sto imas mogucnost za jos dva izvora signala (analognog)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2013, 14:15:29 posle podne »
Uf, kakva stvar za brod

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-7-55W-HID-Search-Light-wireless-remote-control-with-Strong-Magnet-Base-Wireless-HID/1150758742.html

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2014, 13:27:39 posle podne »
Bolje juri neke led reflektore, jesu nešto skuplji ali duži vek trajanja i drastično manja potrošnja što nije zanemarljivo za brod.
Što se tiče USB TV prijemnika toplo preporučujem da pojuriš digitalni ali DVB-T2 standrad. To je noviji standard u odnosu na DVB-T, nema toliko USB prijemnika na tržištu ali radi se o tome da se u Srbiji već emituje DVB-T2 (digital video broadcasting terrestrial signal 2. generacije) signal sa vrlo velikim snagama sa Crvenog Čota (Fruška Gora) i Avale (i još sa 30-ak ostalih lokacija), tako da je zona u kojoj bi koristio čamac pokrivena dobrim nivoom signala i mogao bi bez problema da hvataš signal onom malom štap antenom u brodu. Takođe bi u tom digitalnom paketu imao 10-ak programa free to air, odnosno mogo bolji kvalitet i broj programa u odnosu na analogne kanale. Za dve godine max (nadam se) će se svakako ugasiti analogno emitovanje i preći na DVB-T2 tako da je to bolja investicija koja će te služiti i tada kada će svi morati, koji primaju antenom TV signal, da kupuju nove TVe ili prijemnike za DVB-T2.
Pogledaj na www.etv.rs.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2014, 09:05:43 pre podne »
Pravi savet. Hvala.
Znači, već i sada ima programa koji se mogu hvatati digitalnim risiverom (da ga tako nazovem)?

Što se reflektora tiče, on služi uglavnom za pristajanje ili slično, sa potrošnjom od 55W (4,5A) ne može da potroši akumulator ni za celu noć... Tako da nije problem.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2014, 09:19:53 pre podne »
Cukero, pošto se očigledno razumeš u materiju, zamolio bih te da i mene uputiš.

Još nisam u potpunosti prelomio kako će se gledati TV na brodu. Jedna od ideja mi je analogni USB + laptop - to je već i poručeno, ali za cenu od 11€ ako ga i ne budem koristio neću plakati  ???

Neka druga opcija mi je ovako NEŠTO  , i ovo sam zamalo poručio, jer koliko vidim pušta MP3, DIVX i sve ostalo, ali pitanje je sledeće - kada se totalno ugasi analogni signal, za 2-3-4-5 godina, da li ću ovako nešto moći da bacim? Ili ću TV moći da koristim uz nešto OVAKO
« Poslednja izmena: Januar 03, 2014, 11:19:37 pre podne zankiki »

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2014, 12:06:10 posle podne »
Onaj mali TV nemoj da uzimaš. Sve što on pušta pustaće ti klasičan laptop još ima i mali ekran. Nakon prelaska na DTV neće moći da se koristi. Po meni je investicija u dvb-t2 risiver opravdana i dobra. Btw ja i radim na projektu uvođenja DTV u Srbiji  :) i stalo mi je da to profunkcioniše.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2014, 12:21:25 posle podne »
Pa nisu ni ti dvb-t2 risiveri za laptop-USB skupi, 20-30€, samo mi je bitno da već ima bar 3 kanala koji time mogu da se gledaju?

Onaj mali TV nemoj da uzimaš. Sve što on pušta pustaće ti klasičan laptop još ima i mali ekran. Nakon prelaska na DTV neće moći da se koristi.

Neće moći da se koristi, ili će moći uz neki digitalni risiver (za koji sam postavio link)?
Jasno je da to za brod ne igra, da budžim tv + risiver + ..., ali me zanima informativno...
« Poslednja izmena: Januar 03, 2014, 12:23:45 posle podne zankiki »

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2014, 13:03:52 posle podne »
Taj mali TV je klasičan analogni TV koji podržava PAL sistem (standard za našu analognu TV) plus ima i FM prijemnik te možeš da slušaš radio. Takođe ima kard rider slot pa možes snimljeni sadržaj (video ili audio) direktno da pustaš na TV-u.
Međutim nema DVB-T2 prijemnik tako da bi morao da kupiš, kad se konačno pređe na digitalu, neki eksterni standalone prijemnik, kao što si naveo u linku onaj uspravni, a da ti TV služi kao monitor za prikaz. Inače uopšteno važi, da svi koji su kupili flat big screenove će u 99% slučajeva morati da dokupe set top box (prijemnike za zemaljski DVB-T2 signal) jer su se u Srbiji prodavali LCDovi sa tjunerima za DVB-T stariji standard i ne mogu da dekoduju signal novije generacije.
Nadam se da je razumljivo, ako treba još nešto pitaj naravno :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2014, 13:32:29 posle podne »
Aposlutno razmuljivo, i mnogo si mi pomogao. Hvala.

Jedino mi nisi odgovorio da li već sada postoje kanali koje bih mogao da gledam na laptopu uz pomoć dvb-t2 USB-a i antenice, ili to tek treba da zaživi? Pominjao si nekih 10-ak programa koje bih mogao gledati, što je za brod i više nego dovoljno.

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2014, 14:09:57 posle podne »
Da , da postoje već digitalni kanali koji se emituju. Za tebe bi bilo zanimljivo sa Fruške gore se emituje digitala na 30 UHF kanalu sa velikom snagom. U okviru tog jednog digitalnog paketa su sledeći TV programi SD (standardne definicije): RTS1, RTS2, RTS digital, RTV1, RTV2, Pink, B92, Happy, Prva i verovatno će se naći i TV Nova, kao i RTS HD u visokoj HIGH definiciji (mnogo lepo kad ide neka utakmica a ti gledaš na 40" ekranu u HD rezoluciji). Takođe imaš i na Avali 28 kanal, Vršcu 54 kanal, Subotici 47 kanal, Kikinda 67,...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2014, 14:21:44 posle podne »
Onda nema šta da se razmišljam. Poručujem dvb-t2 usb i sve sam rešio.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2014, 14:11:01 posle podne »
Stigla prva porudžbina sa ALIEXPRESS-a.
Naplatili su mi dodatno nekih 65 dinara, ne znam tačno za šta