Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Android aplikacije  (Pročitano 4086 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Android aplikacije
« Odgovor #15 poslato: Septembar 23, 2014, 10:34:11 pre podne »
Znači, koristiš prijemnik koji preko bluetooth-a upariš sa kompjuterom? Onda je za prijemnik potrebno rešiti posebno napajanje?
Kakav je signal, znam da pri sporom kretanju (kakvo je uvek na brodu) klasičan telefon daje preciznost od 30-50 metara.
Da li je sa ovim bolje?

Mislio sam uzeti neki za USB port, ali da ima i konektor za externu antenu što bi mu dosta povećalo preciznost. Kad već kupujem da uradim kako valja. Ali ako i taj tvoj ima dovoljnu preciznost, onda mi eksterna antena ni ne treba.

A o tabletu za ovu namenu neću ni da pomišljam.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #16 poslato: Septembar 23, 2014, 10:51:45 pre podne »
Koliko znam, svi ovi bluetooth prijemnici se pune punjačima za mobilne telefone tipa Nokia, kao ovaj moj GPS prijemnik, sa širim ili užim džekom, i koji se dobija uz prijemnik. Baterija u njima je ista kao u mobilnim telefonima, a i služili su nekada za GPS uz telefone. U tom smislu nema problema sa napajanjem, a kada se napuni drži po 5-6 sati bez problema.
Signal je uvek pun, i na Garmin SCG route i na OpenCPN-u, nema kašnjenja kod odziva. Jedino kada je baš jako oblačno i kada je gusta magla ima malo kašnjenja. Preciznost je, da ne kažem baš u metar, ali tu negde  :) Što se tiče brzine kretanja, upoređujući je paralelno sa više uređaja ubeđen sam da je OpenCPN najtačniji. E sad, kolika je greška, pojma nemam. Meni je u suštini nebitno da li je 6,3 ili 6,5 km/h  :) Nigde ne žurim i uvek stignem gde sam kren'o  :)
Ja sam nedavno počeo da koristi jedan ''Androjed'' telefon i on je, u poređenju sa starim dobrim HTC-om, samo igračka za šiljokurane  :)  HTC sa Windows-om 6.5 radi samo ono što ja hoću, a ovaj ''Androjed'' radi šta 'oće i to bez pitanja. Jedva sam ga smirio isključivanjem svega što me smara. A toga je previše za moj ukus. Tako da još neki ''Androjed'' uređaj ne dolazi u obzir, taman i da ima mogućnost pokretanja Garmin SCG route  :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #17 poslato: Septembar 23, 2014, 11:01:30 pre podne »
A evo i usb eksternog risivera za 20e

http://www.aliexpress.com/item/USB-GPS-Receiver-XC-GD75-Working-on-Latpop-Desktop-Computer/1887268353.html

Ili nešto ovako sa kabelom za 25E

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-GlobalSat-BU353-S4-BU-353-SiRFIIII-USB-GPS-Receiver-SiRF-Star-IV-vehicle-gps/1935633359.html

Što nije puno para...

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #18 poslato: Septembar 23, 2014, 11:26:55 pre podne »
Pa nije puno i ima toga napolju, ali ja sam mislio na naše tržište.
Ima tu sada i nekih manjih nedostataka takvog rešenja koje uključuje laptop + eksterni GPS prijemnik. jedan od njih je i kompatibilnost sa novijim OS, konkretno mislim na windows 7 i 8. kako samog Garmin SCG route tako i bluetooth aplikacije integrisane u novije laptopove. Tu ima da se ponešto ne jaše pa se mora malo improvizovati, ali rešenja svakako postoje. Meni se pokazalo najbolje da u Win7 instaliran virtuelnu mašinu i u njoj dignem Win XP. U njemu sve to radi ektra dobro i brzo. drugi nedostatak odnosi se na vidljivost na dnevnom svetlu. Tu nema pomoći, i jednostavno se laptop mora zasenčiti ili postaviti na mesto gde nikako nije obasjan Suncem. No, ako pogledamo cenu nekog Garminovog plotera i polovnog lapčeta od 100-tinak evrića, onda nije problem što je malo slabija vidljivost po dnevnom svetlu  :) ne vozimo formule pa ako skrenes malo pogled, zvekneš u ogradu  :)
Ima jako lepih tema o toj problematici na jednom od nautičkih foruma na kome smo članovi, nautički.info/forum, ali ne znam kakva je politika sajta po pitanju postavljanja linkova ka drugim forumima, pa neću da navučem neku bedu na šiju  :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #19 poslato: Septembar 23, 2014, 13:25:41 posle podne »
Politika je da postavljaš slobodno šta god treba lol
Setio sam se sad i ja te teme i pronašao je. Definitivno poručujem USB eksterni prijemnik, pa krećem da se igram sa laptopom!

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #20 poslato: Septembar 23, 2014, 13:58:38 posle podne »
Definitivno se isplati probati. Treba ti nekakav laptopčić skromnih mogućnosti koji može da radi pod XP, ne treba ništa specijalno. Služiće i za internet a može i TV uz adekvatnu karticu dok riba ne grize  :) Ne plovimo mi baš stalno do Amsterdama i nazad, tako da neće uvek trebati. Ja na primer dovoljno poznajem Dunav od Belegiša do Velikog Sela da mogu i žmurećki da plovim  :) Ali, kada sam ušao u Tisu uzvodno od Titela i dalje u kanale DTD pokazalo se da mi je ta skalamerija bila itekako potrebna. Jer, nova karta Tise izdate od Plovputa je samo nakinđureno đubre ... ne zamislivo je da štampana karta nema ucrtan ni jedan naper, a u Tisi ih ima na desetine. Zato sam odštampao segmente reke Tise iz OpenCPN-a i njih koristim uz lapče sa Garminovom SCG route. I to je dobitna kombinacija :) A za preko Atlantika će da nabavimo neki ploter  :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 23, 2015, 08:03:08 pre podne »
Možda nije da mi baš treba aplikacija za android, može i za windows, ali su u pitanju android telefoni.

Kako je najlakše kad se menja jedan android za drugi prebaciti kontakte i slično?

Van mreže coolair

• Premium Member
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 23, 2015, 08:40:53 pre podne »
Ja ne volim, ali naj jednostavnije preko Google naloga :(

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 23, 2015, 08:42:48 pre podne »
Najjednostavnije je da kontakte kopiraš na SIM, i posle kad je prebaciš u novi Androjed kopiraš ih sa SIM na fon. Za ostalo, kao bookmarks, foto itd, probaj neki BackUp preko Google naloga, ili FF naloga pa posle sinhronizuješ.
A verovatno ima i uvežbanijih korisnika od mene koji su to već radili više puta, pa će objasniti :)

Van mreže dejand28

• Premium Member
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 23, 2015, 10:08:59 pre podne »
Najlakse je da kontakte cuvas u gmail-u,pri svakom otvaranju bilo kog android telefona ili tablet i prijavljivanje na isti tvojom gmail adresom on ti izbacuje sve kontakte .

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 23, 2015, 16:09:51 posle podne »
Zavisi i od modela telefona i od verzije androida. Ja na HTC Desire X-u sa nekim starim Andoidom (4.1.1  valjda je to Lolipop ili Ice cream) imam aplikaciju (fabričku) koja se zove PRENOS (ikonica izgleda kao dva telefona povezana strelicom) pomoću koje sam prebacio sa starog HTC-a na ovaj sve kontakte. Funkcioniše preko bluetooth veze. Tako da pretpostavljam da možeš to da uradiš sa svakim telefonom koji ima bluetooth. Jedino ne znam da li onda moraš posebno da klikneš na svaki kontakt i jednog po jednog prebacuješ. Ova moja "ikonica" radi sve sa jednim klikom (kad se dva telefona prepoznaju).
Uzgred, i sa još starije Nokije sam pomoću ovoga uspešno prebacio kontakte.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #26 poslato: Novembar 03, 2016, 09:45:22 pre podne »
Ne vidim da li je već neko nešto pisao o ovome, ali već neko vreme postoji free aplikacija za Android koja sasvim lepo radi kao navigacija uz adekvatne ENC mape skinute sa sajta Plovputa:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.opencpn.opencpn_free

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #27 poslato: Novembar 03, 2016, 15:20:50 posle podne »
To će našem Daretu da bude zanimljivo, da ne opizdi huntera u špor  haha

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #28 poslato: Novembar 03, 2016, 20:02:44 posle podne »
Ako bude onako pičio kao na kliopu, ne pomaže mu navigacija. Mora znati karte napamet, neće stići da pogleda u displej  :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #29 poslato: Novembar 04, 2016, 08:29:27 pre podne »
Na takvim čamcima je samo bitno ne "zaključavati" motor, tj ostaviti da može slobodno da se podigne iz vode.

Jeste da motor hoće da izadje iz vode pri malo jačem gasu u rikverc, ali mi se nebrojeno puta desilo da pri "jurcanju" motor samo iskoči iz vode pri udaru u nešto, padne nazad, i nastavim a da često ne znam ni u šta sam zakačio... A taj čamac ima gaz manji od 10cm, a to je dubina na kojoj se uvek vidi ako ima nešto...