Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Android aplikacije  (Pročitano 4047 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad

• Početnik
  • *
Android aplikacije
« poslato: Oktobar 27, 2013, 21:02:38 posle podne »
Evo par od mene:

1. AccuWeather - Aplikacija bez koje ne mogu! Na "Daily" prikazu može da se namesti "Fishing & Game" gde se vrlo lepo grafički vidi prognoza za narednih 15 dana. Jes' da je 15 dana dugo za tačnu prognozu ali je i pored toga vrlo korisno.

2. Knot Wars - Samoobjašnjujuće. Video instrukcije za vezivanje čvorova koji su odabrani tj. kvalitetni.

Imam još par aplikacija ali nisu vredne pomena.

Koje aplikacije vi koristite?

Van mreže laki

• Global Moderator
Odg: Android aplikacije
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2013, 21:28:47 posle podne »
imam istu, jako precizna  thumbup

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2014, 11:20:16 pre podne »
Vrlo precizna i tačna prognoza vremena, koristim je odavno na Windozi, a od nedavno i na Androidu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studioeleven.windfinder&hl=en

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2014, 11:56:01 pre podne »
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.skakac.vodostaj&hl=en

Evo još jedne dobre i korisne aplikacije.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2014, 08:08:21 pre podne »
Zna li neko da li je moguće na androidu koristiti garamin navigaciju i garmin mape?
One su jedini razlog što još imam symbian... Za njega postoji garmin mobile xt.

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2014, 09:18:10 pre podne »
Nisam ekspert ali imam kolege koje se zaluđuju sa tim pa ću proveriti.
Kolko ja znam na Android smart fonovima može iGO navigacija ne i Garmin. Na smart telefonima sa Windows Mobile operativnim sistemom može i Garmin i iGo. Ovo uzmi sa rezervom, proveriću pa ako nešto nije tačno od ovoga što sam napisao javljam.

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2014, 15:29:43 posle podne »
Kod mene na mrtvom simbijanu radi garmin.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2014, 14:54:56 posle podne »
Ja sam pre tražio kad sam uzeo prvi android i tad nije bilo, da li se nešto promenilo u medjuvremenu, ne znam.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2014, 22:12:32 posle podne »
Nisam ekspert ali imam kolege koje se zaluđuju sa tim pa ću proveriti.
Kolko ja znam na Android smart fonovima može iGO navigacija ne i Garmin. Na smart telefonima sa Windows Mobile operativnim sistemom može i Garmin i iGo. Ovo uzmi sa rezervom, proveriću pa ako nešto nije tačno od ovoga što sam napisao javljam.

U pravu si, postoji garmin za windows mobile. Ovaj mobilni (N97) mi se bukvalno raspada, najlakše mi je da uzmem android, ali nisam uspeo za njega da nadjem garmin, ili nešto što čita garminove mape (.img).

Ako definitivno nema načina da se garminove mape učitaju na androidu, predstoji mi zamena telefona. Windows mobile nisam nikad imao, kakva su iskustva sa njim?

Stvar je u tome što su u garmin mapama Srbije prilično precizno ucrtani svi šporovi (naperi), pa i plićaci Dunava, što je od velikog značaja za plovidbu nepoznatim delom reke. U kombinaciji sa google mapama se dobija prilično siguran način plovidbe.

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #9 poslato: Septembar 22, 2014, 14:30:33 posle podne »
Razgovarao sam sa kolegom koji se prilično razume u materiju.
Za android postoji verzija Garminovog programa po imenu VIAGO. Košta oko 2 $ ali nije problem da se nađe free. Program u osnovnoj verziji ima dosta siromašan meni i ne može da radi sa off line kartama (prethodno skinutim i memorisanim kartama), odnosno, mora da postoji internet konekcija da bi učitavao karte što je loše. Postoji opcija dokupljivanja karti ali to definitivno nije rešenje za tebe.
Za Android postoji dosta dobra iGO navigacija koja radi sa off line kartama ali nema nautičke karte kao Garmin, što je tebi prvenstveno važno. Dosta informacija i korisnih linkova možeš da nađeš na adresi: www.rapidserbia.rs.
Nije neka mudrost ali je možda najbolje da uzmeš pravi GPS Garminov navigator i dobar Android telefon posebno.
Drugi kolega, koji koristi WindowsMobile smart fon, je jako zadovoljan njime tako da je kupovina takvog fona kompromisno rešenje (neka nova Lumija).

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #10 poslato: Septembar 22, 2014, 14:38:16 posle podne »
Mislim da će ovo poslednje da se nametne kao najpametnija opcija.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #11 poslato: Septembar 22, 2014, 17:30:19 posle podne »
Ovo što je kolega objasnio za Garmin i Android je sasvim tačno. Dakle, ne postoji za Android aplikacija koja podržava nautičke karte, bilo kog formata. Međutim, još uvek postoji Windows mobile 6.x koji podržava Garminove mape. Ja koristim HTC Touch2 sa Windows mobile 6.5 u kojem imam Garmin mobile XT. Sasvim je OK ako vam treba samo obeležen plovni put, jer nikakvi drugi objekti i oznake na rekama i kanalima nisu prikazani. Dobro dođe u nuždi da bar znaš da li si na plovnom putu ili ne  :) Došao sam u posed jednog  ''Androjed'' telefona i sad kao ono, 4 inčeta, quadro cpu, pa velik, pa brz, pa mnoooogo svakakvih gluposti i meni beskorisnih aplikacija na njemu ali, može samo iGo, Sygic i njima slično za navigaciju po urbanoj sredini. Stoga sam ipak zadržao stari dobri HTC sa Windows Mobile 6.5  :)
Po meni, jedno od prihvatljivijih rešenja je i nabavka laptopa 10''-12'' ali i veće dijagonale. Na njemu se može instalirati Garmin Mobile PC, sa mapama na kojima su prikazani svi objekti i oznake kao i na Garminovim gpsmap uređajima. Jedino što u tom slučaju morate imati nekaka eksterni GPS uređaj. Ja koristim 15'' laptop i Nokia eksterni GPS prijemnik i prezadovoljan sam. Imam 15'' ploter  :)
Pored Garmin Mobile PC, na laptopu može da se instalira i besplatni program OpenCPN koji koristi ENC karte, Za njega je isto potreban eksterni GPS prijemnik, ali ne podržava format u kojem su rađene ENC karte Tise i Save ... samo Dunav. Ja ga takođe koristim, jer su te ENC karte Dunava mnogo dobre i precizne.
Naravno, primena nekog tablet računara sa Android platformom je svakako jedno od rešenja, pogotovo što mnogi imaju integrisan GPS prijemnik. Međutim kao i kod svih ostalih Android uređaja, ne postoji mogućnost primene nautičkih karata.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2014, 08:10:33 pre podne »
Uf, Zorane, šta mi to radiš, šta mi to radiš.... neeee

Imam samo jednu primedbu na sve što si rekao, a to je da je ucrtan samo plovni put. Na SCG route imaš ucrtane na Dunavu sve šporove, plavna područja (deo koji po visokom vodostaju ode pod vodu, a ustvari je jedan veliki plićak), kao i km dunava. Sa kartama waterways imaš čak ucrtane na mostovima oznake izmedju kojih stubova proći, one znakove pored obale (parking, sidrište) koji nama i nisu od nekog naročitog značaja, mada ja više volim da koristim scg route jer su čini mi se preciznije.
Ako nemaš neke od ovih mapa, javi da ti pošaljem, mada mislim da ih nije preterano teško naći.

A ono šta mi to radiš se odnosilo na crva koji si mi sad ubacio. Externi gps + laptop je definitivno dobro rešenje, pogotovo što na novom brodu imam mesta i gde to da smestim da mi bude na oku dok vozim. Mali laptop je lepše rešenje, ali su oni i skuplji od ovih redovnih. Što se tiče eksternih usb prijemnika, mislim da se mogu naći već za 20-30-40e, i da su sigurno precizniji nego telefon.

Saberi - oduzmi, možda je najbolje nabaviti laptop da služi samo za tu namenu, a da po pitanju telefona ne budem više ograničen...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #13 poslato: Septembar 23, 2014, 08:14:09 pre podne »
Evo samo da napišem nešto 2 minuta kasnije... Odlučio sam da nabavim eksterni gps i da isprobam kako to sve radi da postojećim laptopom koji imam... Ako bude sve ok, onda ću nabavljati neki mali samo za brod...

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #14 poslato: Septembar 23, 2014, 09:06:37 pre podne »
Ne, nisi me baš razumeo to za plovni put ... rekao sam da na tom HTC-u koji imam, postoji Garmin Mobile XT na kojem je ucrtan samo plovni put, bez oznaka i podvodnih objekata. To je neka verzija koja se ne instalira, već se samo pokrene sa memorijske kartice.
A sve ostalo po pitanju mapa i ostalog SW za navigaciju tipa Fugawi i još nekih profesionalnih aplikacija imam, pa sam se malo igrao sa njima  :) Posle svega probanog, žao mi je samo što OpenCPN ne podržava sve formate ENC  mapa. Ustvari, ne podržava samo Tisu i kanale DTD, a to mi je baš trebalo ove godine na krstarenju njima.
U svakom slučaju, mišljenja sam da je laptopčić ipak jedno sasvim korektno rešenje i uz instaliran Grmin SCG route imaš sjajan ploter. Po meni je to bolje rešenje od tablet računara.
USB eksterni GPS prijemnici su dosta retki i teže se nađu, a ovih bluetooth ima mnogo više u ponudi i jeftiniji su, a sasvim korektno rade posao. Ja imam neki Nokia LD-3W sa  nekim SIRF III čipom koji je kao ekstra po prijemu satelitsih signala. Stoga ti preporučujem da nađeš neki sličan.