Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA  (Pročitano 5710 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragan2006

• Hero Member
Odg: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA
« Odgovor #30 poslato: April 08, 2016, 16:16:34 posle podne »
Beli luk i kobaja, za hladnu vodu je dobro za šarana, za belu ...probaj.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #31 poslato: April 08, 2016, 16:23:23 posle podne »
E pa to, znam da sam negde pročitao da šaran mari beli luka, ali za belu ne znam. U svakom slučaju ću da probam. Gde je šarko tu je i bela, a i obrnuto :)

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #32 poslato: April 18, 2016, 21:09:44 posle podne »
Bio sam u prilici da ovog vikenda probam gorepomenuti novi proizvod u paleti parimama ovog proizvođača. Pa da krenemo redom.
U subotu sam od oko 10:00 pa do mraka pokušavao da pecam feeder-om, ali od silnog vetra to je bilo gotovo nemoguće. Istini za volju, prva i jedina upecana riba tog dana je bio šarančić kome sam uspeo da izmerim dužinu, 27cm, ali težinu nisam uspeo jerbo se spasao iskočivši mi iz ruke. Ne htedoh da ga pričvrljim, ko velim da ne rikne kad ga pustim  :) Zaključak je da ova primama sa mirisom kobaja/beli luka privlači šarana/e :) Popodne se smirio malo vetar, ali do mraka nisam imao ni pip.
U nedelju poranim, već oko 05:30 zabacio i, na moje čuđenje, poče dešavanje :) Lepo sam počeo pecati deverike, nekih dvadesetak komada do negde 10:00 kada je ponovo počeo jak vetar i riba prestala da radi. Popodne se opet smirio vetar, ali do mraka nisam imao ni čvrk.
Jutros svanuo divan dan :) Opet u 05:30 zabacih i opet poče dinamika :) Na moju žalost, veselje je trajalo do nekih 08:30 i onda sve stade. Voda kao ogledalo a površina prekrivena macama koje su več uveliko krenule. Iskrzah nokte čisteći je sa najlona :)
Neki opšti zaključak je da je ova primama sa mirisom kobaja/beli luka ne manje delotvorna od ostalih primama različitih aroma. Jedino se tako pogodilo da riba ili nije htela da jede to što sam joj ja nudio ili jednostavno, nisam uspeo da je zadržim tu gde sam pecao. Samo crvići, kuvano žito i šećerac, prezentovano na različitim udicama i sa različitim dužinama predveza, nisu dali željeni rezultat, ali nije da nije bilo rezultata.
Imam joše te primame i na sledećem islasku za par dana ću je ponovo probati ali na manjoj dubini i malo slabijem toku. Videćemo šta će biti.