Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA  (Pročitano 5709 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
Odg: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:37:54 pre podne »
Koristio sam samo Marosh XXL, kao ono za deveriku, i lepo se pokazala na toj lokaciji. Koliko je to kvalitetna hrana u odnosu na druge, ne znam. Dobijao sam na nju baš krupne deverike, ali babušku nisam tamo dobijao. A ovaj Fish contact prvi put sam tamo koristio i dolazile samo te velike babuške.
Negde sam pročitao da babuška dolazi na kraći predvez, međutim, tada sam ih dobijao na 80cm dug predvez dok na 15 do 30 nije htelo baš ništa da pipne sem peša.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:31:06 posle podne »
Eto, pa posle nek neko kaže da "po pravilu, za babaju treba to-i-to..."

Interesantno iskustvo... trebalo bi takvu kombinaciju isprobati još koji put pa da se ima malo bolji uvid jer ovako čovek ne može da bude siguran da li je do hrane, prezentacije, dana, vode, temperature...
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:44:00 posle podne »
I ja sam radoznao da vidim da li je to uvek baš tako kao što je bilo tada. Po ovoj vodurini mi daleko da idem na to mesto, pa ću za vikend probati tu u lokalu, na mestu na kome sam takođe dobijao lepe komade, ali gotovo isključivo krupaticu. Isto ću da dodam zemlju iz krtičnjaka, rendani stari hleb i prezlu, predvez 80cm pa ćemo videti. Ako opet dođu takve babaje, nećem da menjam prihranu  :)

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2014, 20:05:27 posle podne »
Pecao sam od nedelje do danas do podne, na mestu gde inače nisam pecao belu ribu ni na koji način. Lokacija sa dubinom oko 6 do 8 metara i jak tok Dunava. Upotrebio sam prihranu sa aromom vanile, jer imam samo nju i sa aromom anisa, koju ovog puta nisam koristio. A ne znam ni da li ću, posle rezultata sa vanilom  :) Naime, u nedelju sam dobio 10-ak deverikica među kojima 4 veličine dlana, i to odprilike 1 riba na sat. Munjevito  :) U ponedeljak sam upecao jednu deverikicu, veličine onako za na udicu kao mamac, i jedno 15 komaTa onih onako žućkastih grgeča, kod nas ih zvahu ''balavci'', a koje već dugo nisam viđao. Bejaše i jedno 5-6 glavoča. Sve u svemu, ništa. E sad, da li zbog te prihrane, da li zbog prejake vode, da li zbog povremeno jakog vetra da li zbog toga što tamo jednostavno nema ribe, ja slabo prođoh. Od onih golemih babuški iz prošlog pisanja ni traga.
Ostaje da opet pribavim tu prihranu sa aromom jagode i posednem lokaciju od onomad, pa da proverim učinkovitost te prihrane

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2014, 20:29:01 posle podne »
Možda je već prehladno za navedene arome, na proleće će sigurno davati bolje rezultate. :-\

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2014, 21:04:38 posle podne »
ili hrana nije stizala do dna...

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #21 poslato: Novembar 12, 2014, 08:52:54 pre podne »
Stizala je do dna, podesio sam vlažnost i proveravao na minut posle zabacivanja. Bilo je još uvek puna hranilica. Posle 5 minuta je hranilica bivala prazna. Stoga mislim da je nešto drugo u pitanju a šta, saznaću nadam se  :)

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #22 poslato: Novembar 12, 2014, 11:24:16 pre podne »
Ma utekla riba bre. Eno juče na mutno Dunavo niko ni pip! Nas četvorica...4 hrane, četri daljine, 4 pristupa...
A na drugim vodama svi imali poneto i to od odličnih ulova do sasvim pristojnih. A mi na Dunavo  :fuck
Tako da ...

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2014, 12:55:03 posle podne »
Da, fakat se nešto izdogađalo sa ribom kad je nije bilo tamo. Čak sam zakačio tu jednu malu na čamparu i spustio dole, misleći da se možda navukla neka štuka tamo pa razjurila svu ribu. I pazi kad sam iščupao jedno štukče sa tog mesta  :) Rekoh, e sad će da vidimo ... kad ono ništa. I još gore od ništa  :)
No, videćemo kad malo stane ova vetrusina i možda Dunav malo splasne. Sada je baš natek'o  :)

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2014, 10:34:00 pre podne »
Bojim se da dok opadne ima i da se ohladi previše i onda opet  :fuck
Msm da je kraj sezone za nas vrlo izvestan. Prelazimo na gumice, drvca, metal...  :(

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2014, 13:48:52 posle podne »
Po RHMZ-u, pre neki dan je Dunav bio 10 stepeni, a juče i danas 11. Do sredine Decembra biće i 15  :)
Šala na stranu, ali nešto mislim da će sezona za feeder možda dogurati i do sredine decembra. Jedino će tada trebati prihrana i mamci za hladniju vodu, što je opet posebna tema u kojoj bi se nešto moglo napisati o tome ko zna. Možda neka varijanta prihrane iz naslova teme bude valjala i po hladnoći. Ja ću svakako nešto probati, svejedno ću biti na vodi  :)

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #26 poslato: April 08, 2016, 10:25:05 pre podne »
Dugo se nije pisalo ovde, ali pojavnulo se nešto novo tj, mislim da je nešto novo :)

Naime, odem da priupitam za ove standardne varijante sa aromom vanile, jagode, natur ... kad ono, nema to trenutno, ali ima samo sa aromom belog luka i kobasice ?  Ne uzeh odmah, reko da prvo pitam, da li je neko to već probavao negde? Ako nije, biću prvi koji će to da proba  ;)

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #27 poslato: April 08, 2016, 12:33:44 posle podne »
beli luk aroma je dobra za hladnu vodu

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #28 poslato: April 08, 2016, 13:54:36 posle podne »
Ja sam je koristio i nije loša , rekao bih odlična primama za slobodno pecanje. Pre neki dan u Kucuri na babuške pomešao kilo natura i kilo VDE Catch i  thumbup kombinacija.
Feeder = feeling  !

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #29 poslato: April 08, 2016, 15:36:33 posle podne »
Da, to su mi i oni rekli da su beli luk i kobaja dobri za hladnu vodu, pa reko da probam. Uzeću par kesa pa da probam od nedelje u Tisi.
A inače sam i ja mešao taj natur sa onim 100% zelene boje, i bilo je sasvim OK.