Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA  (Pročitano 5710 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kris84

• Global Moderator
FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA
« poslato: Maj 27, 2013, 08:51:43 pre podne »

Juče sam od Žexa čuo za ovu hranu.  Proizvođač je "FARM COMMERC" iz Čantavira. Cena je 137 dinara u njihovim maloprodajama, a na samom sajtu možete pronađi spisak maloprodajnih objekata.  Čitajući opis sastojaka hrana obećava, samo je treba isprobati. Sledi opis hrane preuzet sa sajta proizvođača:

UNIVERZALNA PRIMAMA ZA RIBE, SA EXTRUDIRANIM ŽITARICAMA I  SA DODATKOM PELETA.

Prženo seme: lan, konoplja, uljana repica
ZA DOBAR ULOV!

Uputstvo za upotrebu:
Proizvod se jednako može uspešno koristiti kako na stajaćim, tako i na tekućim vodama. Dodavanjem vode možemo adekvatno regulisati lepljivost mase. Dodatkom manje količine vode, prije se rastvara, i može se podjednako koristiti kako kod pecanja na plovak, tako i kod „feederisanja”. Dodatkom više vode, teže se rastvara, povećava joj se lepljivost i kao takav koristiti se na tekućim vodama. Sa dodatkom velike količine vode postaje „neupotrebljiv”, zato se preporučuje postepeno dodavanje vode, u zavisnosti od željene konzistencije. Zbog dobre lepljivost može da zaprimi 15% - 20% raznog semenja.

Osnovne karakteristike proizvoda:
Primama razvijena za sportski ribolov!
Svež miris uprženih uljanih semena (lan, konoplja, uljana repice) iz daljine privlači ribu na željeno mesto. Uspešno se koristi kod pecanja kesiga, karasa ali lako privlači šarane kao i mrene. Moramo istaći da kod prženja semena obraćamo veliku pažnju, i tako postižemo harmoničan efekat mirisa i ukusa. Predmer sastojaka je različit u zavisnosti od namene, isto tako sadrži i pelete. Uljane semenje razbijamo u što sitnije delove, tako brzo i efikasno otvaramo „uljane torbe”. Mešavina sadrži i vitamine – arome sve u cilju pospešvanja apetita naših miljenika, riba. Univerzalna primama za ribe
Proizvedena je po proizvođačkoj specifikaciji.

SIROVINSKI SASTAV: Zrnasta hraniva, mlinski proizvodi, proizvodi industrije ulja, priozvodi ind.skroba, proizvodi ind. šećera, premix, aroma.

VITAMINA: A 6.400 IJ, D-3 800 IJ, E 30mg,K-3 4mg, B-1 5mg, B-2 10mg, B-12 0,025mg, C 150mg, Ca Pantotenat 12mg, NIACIN 30mg, Holin Hlorid 3mg, Biotin 1mg

MINERALNIH MATERIJA: Fe 30mg, Cu 5mg, Mn 30mg, Zn 30 mg, Co 1mg, J 1mg, Se 0,1 mg

HEMIJSKI SASTAV:
Protein min. 17%
Vlaga max. 12%
Celuloza max. 10%
Pepeo max. 8%
Kalcijum 0,9 - 1,1%
Fosfor 0,3 - 0,5%
Natrijum 0,2 - 0,3%
BHT antiox. max. 150mg/kg

Način upotrebe: Smeša se koristi u peletiranom ili mrvičastom obliku za primamljivanje šarana i druge bele ribe.
Način čuvanja: na suvom, tamnom i hladnom mestu, zaštićeno od ulaska glodara, insekata, ptica i drugih životinja.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
Odg: FISH CONTACT UNIVERSAL PRIMAMA
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2013, 12:18:20 posle podne »
Ma jesi ti kupio tu hranu? Na šta ona liči?
To što piše na pakovanju...i na tarabi piše...
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2013, 12:38:18 posle podne »
Imaju prodavnicu firme u Batajnici pa ću ja da naiđem jedan dan da uzmem i probamo. Oni imaju u konoplju u džakovima pa da vidim dal razvaguju na sitno.....bilo bi  thumbup
Feeder = feeling  !

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2013, 13:35:28 posle podne »
Uuu, konoplja u rinfuzu? Zvuči odlično!
A ako je ta hrana kao što izgleda na sliki i kao što piše, to bi msm bilo sasvim solidno za neko opušteno pecanje na Tamišu npr. Još za tu kintu...  thumbup
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže srdjanmilicevic

• Početnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2013, 13:51:23 posle podne »
NOVI SAD TEMERINSKA 170,,,tu je prodavnica bas cu otici da vidim da li imaju,,,

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2013, 13:51:49 posle podne »
Žex,ako ne razmeravaju na sitno nas 5-6 uzme dzak.
Koja je cena konoplje?Koliko kg je džak?
imam zenu kao mrenu

Van mreže kris84

• Global Moderator
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2013, 14:04:25 posle podne »
Promašili ste temu, ali hajde da dam informacije za konoplju.  Cena je za kg:
229,50 pakovanje 2/1
226,90   5/1
226,20 10/1
225,80 25/1
225,30 40/1

Znači i ne isplati da se udruži nas nekoliko pa kupimo pakovanje od 40g kad je razlika samo 4,20 dinara za kg u odnosu na pakovanje od 2kg.  Ja sam plaćao u autosportu u ns 320 dinara.

U sredu ću da uzmem hranu pa ću da javim kad počnem da pecam kakvi su rezultati...
« Poslednja izmena: Maj 27, 2013, 14:06:09 posle podne kris84 »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2013, 16:06:04 posle podne »
Srdjane, javi da li ima tamo i koje su cene...

Van mreže viktor1986

• Početnik
  • *
« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2013, 13:31:29 posle podne »
Izgeda da sam ja taj koji je doprineo da se za ovu hranu čuje pa ti je Zex savetovao da probaš. Ovu hranu mislim da nećete naći po ribolovačkim radnjama, već isključivo u prodavnicama stočne hrane. 8)

Ovu hranu, sa aromom jagode, probao sam nekoliko puta na Tamišu. Nisu imali drugih aroma, samo ovu sa jagodom. Koristio sam Falcon hranilicu od 40g, a nekad i 50g. Kada se hranilica napuni, bude ukupno oko 80-90grama težine(sa 40g hranilicom). U zavisnosti od kolicine vode, hrana postaje manje ili vise lepljiva.

Nažalost, nisam imao krupnije primerke, sve neka stina bela udara a i peš ili manić.

Svakako da preporučujem ovu hranu. Nije skupa, lepo miriše i privlači ribe. Za sada ću kupovati samo ovu hranu, i dodavati malo šećerca i crviće u nju. Mešao sam i sa VDE Gold Pro Bream i Catch, ali nije davalo bolje rezultate. Optimista sam, biće bolje, jer je tek počela sezona. Drugar je pecao sa drugom primamom ali nije imao rezultata.

Probajte je pa javite utiske.

« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 16:09:23 posle podne Ady »

zox

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2013, 18:38:36 posle podne »
Za te novce - 127din kod Najlona u NS bolje nema. Koristio sam pretežno Natur varijantu koju možeš formirati, što se tiče ukusa mirisa itd. U pojedinim pakovanjima ima možda previše peleta ali tu je sito i rešiš stvar. Jagoda je isto dobra, fino miriše i po mom dosta je laka primama taman za hranilicu. Dok je bude koristiću. PREPORUKA!
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 16:10:33 posle podne Ady »

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2013, 21:02:28 posle podne »
U kojoj prodavnici ima da se kupi?
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 16:11:54 posle podne Ady »

zox

• Gost
« Odgovor #11 poslato: Jul 29, 2013, 10:49:17 pre podne »
Znam za NS: prodavnica Farm Comerc na Temerinskoj, kada ideš preme Najlonu, zeleno ofarbana kuća sa velikim natpisom na pročelju kuće. U Bačkom Jarku sa desne strane, kada ideš iz Temerina pre pruge. Isto je vidno obeležena. Verovatno ima u svakoj prodavnici Farm Comerc. Samo je u Jarku 140 din/kg.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 16:11:39 posle podne Ady »

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: Jul 29, 2013, 11:59:40 pre podne »
Da, izvini za Novi Sad sam pitao... Ja cu na keju redovno biti, pa navrati da probamo kako funkcionise kod plovka.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 16:12:31 posle podne Ady »

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2014, 17:24:09 posle podne »
Vidim da nije dugo pisano u ovoj temi, ali sam nedavno prolazio kroz Golubince i kupim nekoliko pakovanja različitih aroma ove hrane kad je već bila tako jeftina. A i ta poljoprivredna apoteka mi bila usput. Na prošlom pecanju sam probao aromu jagode, umešanu sa malo prezle, rendanog starog hleba i zemlje iz krtičnjaka. Prva dva dana pecanja je sve radilo jako slabo, tek po koji čvrk i svega par komada krupne babuške. A onda, trećeg dana pecanja, poče dešavanje i krene lepa krupna babuška, sve od 700 gr do 1kg komadi. Iznenađujuće za to mesto na Dunavu gde inače uopšte nisam imao prilike da pecam babušku. I tako petnaestak komada, uz samo jednu poveću deveriku. Naravno, bilo je i na desetine peševa  >:(  Jes da je samo jedno pecanje sa tom hranom, ali mislim da će valjati za krupnu babušku.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 30, 2014, 05:38:40 pre podne »
ja bih bio zabovoljan i sa 5 kom karaša  :cvik 

da li je pre tamo neka kvalitetnija hrana radila?