Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Dužina predveza kod lova deverike  (Pročitano 14581 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Dužina predveza kod lova deverike
« Odgovor #15 poslato: Mart 17, 2014, 21:08:19 posle podne »
Ne komplikujte previše. Ja predveze ne nosim na pecanje.
Koliko vam treba da vežete udicu, 20 sekundi? Možda 30?

Razumem takmičare kojima je svaki trenutak bitan, ali stvarno nije problem vezati i na licu mesta, umesto se zezati sa stoperima i slično. Ok je ako neko nosi predveze na pecanje, ali smišljati po dva stopera, plus klizeći čvor, plus...
Obično mi od prethodnog pecanja ostane predvez 30-40 cm koji uglavnom lepo radi. Ako mi se čini da ne radi dobro, napravim metar, pa ako ni onda nema pomaka, skraćujem lagano... Ali, napominjem, često sa predvezom sa kojim počnem pecanje pecam svo vreme...
« Poslednja izmena: Mart 17, 2014, 21:11:30 posle podne zankiki »

Van mreže gaja vl

• Premium Member
« Odgovor #16 poslato: Mart 17, 2014, 21:35:49 posle podne »
Lepo si to reko clap
gaja

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2014, 21:45:26 posle podne »
Od utorka popodne do nanas popodne bio na Dunavu, male vode. Bilo je dovoljno vremena da malo eksperimentišem sa dužinama predveza i veličinama udica. Najbolje mi se pokazalo, na konkretnom lokalitetu, dužina predveza od oko 50 cm. Na toj dužini sam dobijao krupne bodorke i krupne krupatice. Na kratak predvez se javljala uglavnom samo sitna bodorka. Na dužini od 80 do 100 cm se nije javljalo ništa ili baš retko ponešto.
Inače sam jako lepo prošao na svom prvom ozbiljnom fiderisanju :) I, hvala svima na korisnim savetima :)

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #18 poslato: Februar 22, 2015, 13:49:39 posle podne »
Koristim sitem koji je Laki opisao na prethodnoj strani. Prosle godine sam pecao na dtd kanalu i Dunavu gde je voda tekla bas brzo(dtd kanal je bukvalno divljao do maja do oktobra), ali meni je osnovni najlon bio 0,22, a predvez 0,20, a duzina predveza je bila oko 40 cm. Imao sam lepe rezultate sto se tice gramaze svake pojedine ribe, ali to ipak nije bilo vise od 15 komada po pecanju za 3h. Da li da stavim tanji osnovni najlon i koju debljinu za vodu koja brzo tece? Predvez cu svakako probati i 1m pa cu uporediti rezultate.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #19 poslato: Februar 22, 2015, 16:56:15 posle podne »
Апсолутно је неопходно, барем за ДТД да стањиш и основни и предвез.
0.18 основни и 0.16 или 0.14 предвез ће бити засигурно ефикаснији а и моћи ће лакша хранилица да ти држи систем у месту - мањи отпор воденој струји прави тањи најлон.
За Дунав већ нисам убеђен да треба толико уфињивати, али сам сигуран да ће и 0.20 основни да одради одлично задати посао.
Свакако је потребно да имаш спремљене предвезе различитих дужина (исте удице) па на лицу места мењањем и комбиновањем утврдити каква презентација тог дана даје најбоље (икакве) резултате.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #20 poslato: Februar 22, 2015, 17:59:22 posle podne »
Bacao sam hranilice od 50g ispred sebe pod drugu obalu a voda je toliko nosila da su otisle skroz ulevo tako da je hranilica verovatno bila blize mojoj polovini kanala. Toliko je bila jaka voda. Mislim da one lakse ne bi mogle da se bacaju i da bi ih nabila struja u moju obalu, a to bi mi predstavljalo problem zbog trske pa ne bi mogao izvuci sistem. I ovo je bilo na granici. Ali svakako cu probati sa tanjim osnovnim najlonom i tanjim predvezima razlicite duzine.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #21 poslato: Februar 23, 2015, 08:03:05 pre podne »
Prosto je neverovatno kolika je razlika u zanošenju hranilice izmedju recimo 0,22 i 0,18!! Obavezno probaj tanji najlon, i naravno, podizanje vrha štapa što više gore, da manje najlona bude u vodi.

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #22 poslato: Februar 23, 2015, 16:29:40 posle podne »
Probacu, obicno sam ga spustao dok sam pecao na dtd jer je duvao jak vetar s vremena na vreme

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #23 poslato: Februar 23, 2015, 18:23:26 posle podne »
Vidim da ti uzimaš kvadratne hranilice, zamoli čoveka da ti napravi tunele, mnogo bolje se drže, najlon stanji na 0,18 mm,samo uzmi kvalitetan (trabucco match sinking, maver river stone ) i nemaš potrebe za debljim, ako baš bacaš daleko negde stavi lepo šok lider i miran si.

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #24 poslato: Februar 23, 2015, 18:29:50 posle podne »
Ne bacam daleko. Do 35m najduže, a mnogo cesce duplo manje. Imam i tunel hranilice.

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #25 poslato: Februar 23, 2015, 18:42:00 posle podne »
Ajd sad pošto imam prakse na DTD i znam koliko je teška voda (em brza em trava i površinska i povodna )
Koju montažu i dužinu predveza koristiš ?

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #26 poslato: Februar 23, 2015, 21:23:48 posle podne »
Stoper, klizac za vegler sa kacilicom za hranilicu, stoper, virbla pa na nju predvez oko 50 cm. Gornji i donji stoper s vremena na vreme pomeram i tako povecavam duzinu predveza.

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #27 poslato: Februar 23, 2015, 23:20:48 posle podne »
Nemoj se ljutiš, što bi rekli, boga oca sam isprobao više na feederima testirajuči, ti ako staviš jedan štoper ispod hranilice , pomeriš je gore da bi imao duži predvez i staviš hranilicu od 50 gr, pri zabačaju će ti pomeriti taj jedan štoper garant , mora bar dva štopera, još bolje štoper,perlica pa opet štoper, tada da ga neće zasigurno pomeriti.
« Poslednja izmena: Februar 23, 2015, 23:22:51 posle podne Imre »

Van mreže Zmaj Strasni

• Početnik
  • *
« Odgovor #28 poslato: Februar 23, 2015, 23:38:54 posle podne »
Ovaj stoper ce da sklizne pod tezinom hranilice:

Ali ovaj nece. Isprobano:

A kad stavim 2 donja, nema teorije da se pomakne ni sa punom hranilicom od 60g

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #29 poslato: Februar 24, 2015, 09:50:11 pre podne »
Slažem se. Probao. Ima ih u 3 veličine (debljine) "S", "M" i "L". Biraju se prema debljini najlona i prema veličini alkice na karabinjeru. Nama su "S" ili "M" odgovarajući, s tim da preko "S" stopera može da preće alka karabinjera vel. 8! Zato su oni "veglerski" karabinjeri idealni!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!