Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Šta mislite o ovome?  (Pročitano 27503 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Šta mislite o ovome?
« Odgovor #30 poslato: Avgust 26, 2013, 14:03:08 posle podne »
meni je budžet 4000e, računam da će me prevoz i ugovori izaći do 1000e, plus 600-700e za porez i carinu.
Ograničen sam na plovila 2000-2500e.

Sve što skuplje kupiš više ti se isplati, jer su ti troškovi prevoza isti. Videćemo šta će se dešavati.
Ja bih već reagovao, ali nažalost taj čovek koji treba da mi završi sve u Holandiji je trenutno na moru, a ja kao na iglama...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #31 poslato: Avgust 30, 2013, 12:21:03 posle podne »
Poslao sam mail čoveku u Holandiju da proba da spusti na 2500, i ako uspe da odmah kapariše....

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #32 poslato: Avgust 30, 2013, 12:23:49 posle podne »
Ekstra! Jesi video za transport i dažbine?

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #33 poslato: Avgust 30, 2013, 12:55:43 posle podne »
Daće bog da bude kako si zamislio i da ga pazariš  thumbup .
Feeder = feeling  !

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #34 poslato: Avgust 30, 2013, 12:58:08 posle podne »
Video nešto jesam, ali će se sve to rešavati u putu, pa i troškovi mogu da budu +- i do 500e

Ako sve iskombinujem kako sam zamislio, transport, ugovori, ovo ono do 1000€
Carina i porez oko 500-600

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #35 poslato: Avgust 30, 2013, 12:59:27 posle podne »
Već mi se par brodova izjalovilo, ali je posle uvek nailazio neki još bolji, tako da... Glavna sezona prodaje brodova je tamo oktobar - novembar, tako da ne treba previše žuriti, ali ni propuštati dobre prilike...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #36 poslato: Septembar 04, 2013, 09:18:49 pre podne »
Počinjem lagano da pizdim od svega...

Holanđani na mailove - ne odgovaraju. Slao sam do sada preko 20 mailova sa dodatnim pitanjima - samo jednom sam dobio odgovor.

Takođe, uzmimo ovaj plastični čamac koji sam zadnji hteo da kupim. Poslao sam link čoveku u Holandiju da mi to proveri.
Zvao ga je za 3-4 dana 10-ak puta i slao mailove, i prodavac se nije javio. Javio se 5-ti dan i rekao da je brod prodat?!

Na kraju sam živaca......

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #37 poslato: Septembar 04, 2013, 09:30:36 pre podne »
Nemoj puno da se zanosiš holandezima, mi smo za njih stoka i ne da nas ne vole nego nas mrze. Doduše, osećanja su obostrana što se mene tiče lol

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #38 poslato: Septembar 04, 2013, 09:36:24 pre podne »
Ma ok sve to Baki, ali zvao ih je njihov čovek, sa njihovog broja telefona, sa njihovog maila...
Nije mi jasno za sada, ali ne odustajem da dodjem do svoje ladje.

Bilo bi lakše da mi je budžet umesto 4000e, jedno 8000.... Ali nije. Moram za ovo para da nadjem najbolje što se može i to je to.

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #39 poslato: Septembar 04, 2013, 20:22:24 posle podne »
Pa i ja sam rešio da dođem do lađe sličnih gabarita - doduše razmišljanja su mi dugoročna - cilj je da u sledećih pet godina dođem do brodića ... Nije to instant kupovina ...

Svi ozbiljniji domaći brodograditelji nude više faza u izgradnji - recimo prve godine (ili dve) se uradi sve u čeliku i zaštiti osnovnom bojom, sledeće godine sve spolja, onda instalacije, pa kupovina i ugradnja motora. Unutrašnjost se sređuje i oprema polako, u sopstvenoj režiji i u dužem vremenskom periodu uz pomoć poznanika kako novci pristižu stolar - kao stan.

Za to vreme dok se lađa ne završi, peca se sa obale i iz čamca.  :pecanje

Bilo kako bilo, to je neko moje razmišljanje kako da napadnem ogroman (i skup) projekat "kapetan od belu ladiju"  lol Druga varijanta je polovnjak iz inostranstva ali to je petljancija neviđena i u principu uvek mačka u džaku. Treća varijanta - polovno kod nas je definitivno precenjena .
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2013, 20:33:48 posle podne danilop »

Van mreže Baki

• Hero Member
« Odgovor #40 poslato: Septembar 05, 2013, 08:48:25 pre podne »
Mislim da je polovno tj. novo u sivoj gradnji ( urađena limarija ) najbolja kupovina. Posle radiš sam kako želiš i možeš. Nažalost, ovo traži i određeno mesto za nastavak gradnje.
 Ode vagabundo, puno opreme za relativno malo para, dobra kupovina.
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2013, 08:55:47 pre podne Baki »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #41 poslato: Septembar 05, 2013, 09:29:09 pre podne »
Nisam samo video da li vagabundo ima dole kobilicu, pošto je prerađena jedrilica, možda su je skinuli. Pitanje kakva je onda stabilnost.
Ako ima, onda je gaz od preko metra veliki problem.

No, kako god, našao je novog vlasnika, kao što reče baki, lep, velik plastikaner, sa gomilom opreme po dobroj ceni.

Danilo, sve što si rekao je tačno. Pogotovo to što su kod nas brodovi jako precenjeni. Kakve sklepove varene u dvorištu ljudi prodaju za 4000-5000e... Strašno.

A uvoz jeste zapetljancija, mada, da su Holanđani malo bolji za saradnju možda bih već bio na putu za tamo. Videćemo. Pare spremne, čekam da se nešto pojavi, ovde ili preko.

Pratim Nemačke i Holandske oglase + ove naše (kupujemprodajem, polovniautomobili, navodi, moja ladja...).

Pokušao sam da nađem neke cene u Austriji, ali oni takvih brodića uopšte nemaju na oglasima.

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #42 poslato: Septembar 05, 2013, 12:48:57 posle podne »
Upravo to je neko moje razmišljanje, osim što je polovno u sivoj gradnji kod nas kuku lele - što kaže zankiki, ovde ljudi misle da mogu za više hiljada evra da prodaju poluzarđala, nezavršena korita varena u kućnom dvorištu rađena po projektu "javlja mi se!"  lol

U Holandiji brodić ovih gabarita (7-9m x 2-3m) se ne smatra luksuzom (ogroman je broj porodica koje poseduju čamac-brodić), a kamo li ekskluzivitetom, tako da su cene polovnih plovila normalne.

Meni lično nije problem prostor gde bi  na tenane završavao brodić - imam dosta mesta na placu oko vikendice (a u njoj sam veći deo godine pa mi dođe kao kuća), tako da mi je opcija kupovine plovila u fazi "sve spolja" (čelik, farbanje, zastakljivanje) realna opcija. Problem je da je i takav brodić u "sivoj fazi" prilično skup ako se kvalitetno radi i ne štedi na limu (najčešća ušteda je na debljini lima za korito) i kvalitetu izrade.

Može se uštedi na rukama u izradi enterijera i to drastično (stolari traže od 2.000€ pa na gore za komplet stolariju na brodiću ovih gabarita o kojim pišemo), takođe, polovna brodska Kubota diesel od 25KS može se naći za 2.000, jedino što je dobar majstor za brodsku propulziju papren a tu već nema improvizacije.

Problem je što cena koju misliš da ćeš da potrošiš u delimičnoj samogradnji, uvek na kraju bude veća za najmanje duplo  lol Ovo mi je i glavna kočnica da ne uletim u projekat za sada - jednostavno, bez iskustva u brodogradnji, nema šanse da se troškovi i okvirno predvide. To je i razlog zašto mnogi odustanu u "sivoj fazi" kada sagledaju u koje su se kolo uhvatili.

Van mreže Baki

• Hero Member
« Odgovor #43 poslato: Septembar 05, 2013, 14:26:50 posle podne »
Zato je vagabundo otišao za 6000 €, ko želi da bude brodovlasnik, mora da plati ili radi sam. Ja bih za taj brodić dao 6000€ ( pod uslovom da ih imam ) i da se ne zezam, ključ u ruke.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #44 poslato: Septembar 05, 2013, 16:26:16 posle podne »
Zato ja gledam da uzmem polovno, da može da se koristi, da bude zdrav, a neka sitnija sređivanja i prepravke mogu i sam da uradim.

Ne bih da propustim 2-3 sezone na vodi zbog sređivanja. Mora da bude u stanju da plovi, a enterijer može lagano!

Danilo, trebao bih ovih dana da dobijem ponudu za izradu broda 7.5 x 2.5, spolja sve (farbanje i staklo) iznutra ništa, pa javim kako stvari stoje. Mada, ako imaš malo veći budžet od moga (bar jedno 6000e), možeš odande da dovezeš lepu sređenu plastiku, sa lepim enterijerom i odmah da ploviš.

Ako sam radiš enterijer, mislim da za 1000e možeš da uradiš veći deo posla, sve zavisi šta želiš, mada ako radiš kako treba (prohromski tankovi za vodu i benzin) onda već izadje više.