Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Šta mislite o ovome?  (Pročitano 28757 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miki no swear

• Premium Member
Odg: Šta mislite o ovome?
« Odgovor #15 poslato: Jul 08, 2013, 22:47:59 posle podne »
Zan, ovaj tvoj ima 065 broj, neki gastos nas !

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #16 poslato: Jul 09, 2013, 07:59:46 pre podne »
Koliko sam se raspitao kod ljudi koji su donosili brodove od preko, najbolji način je da kreneš sa prikolicom odavde, mada se dosta brodova tamo prodaje u kompletu sa prikolicom.
Ono što mi je nejasno je registracija prikolice, ako je dobijem sa brodom, kako ide taj deo? Znam da je po Srbiji ne bih smeo vući, a verovatno ni kroz druge zemlje.

Ako vučem prikolicu odavde, gorivo i putarine izadju oko 600e. Za neki brod od 2500e, pdv i ostalo oko 500. Znači, cela avantura ispod 4k evra, a što kaže Žex, tamo je sva oprema kupljena i extra uklopljena, a ne varena sa komšijom. Malo me plaši što sigurno usput svašta može da se iskomplikuje.

Još jedna stvar. Na putevima ne smeš da vučeš ništa šire od 2.5 metara, jer ti trebaju specijalne dozvole koje koštaju. A ima lepih brodića 2.6 - 2.7 metara. To ćeš najverovatnije da dovučeš da te niko ne pogleda, ali ako naletiš na budalu, može da te isključi iz saobraćaja.

I druga stvar. Tamo brodovi nisu registrovani, jer valjda sve što je manje od 20m se ne registruje i služi za razonodu. Kad samo pomislim da kod nas lupaju porez na luxuz i za drveni čamac od 4 metra i tomos4! grrrrr

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2013, 17:11:23 posle podne »
Samostalan prevoz i uvoz robe tolikih gabarita, bez prethodnog iskustva, može da bude neviđena komplikacija ako nešto krene po zakonima čika Marfija, pogotovo što treba da se pređe nekoliko hiljada kilometara kroz pet-šest zemalja - možda je najefikasnije da ideš preko neke špedicije? U tom slučaju oni preuzimaju, prevoze (sa profi transportnim vozilima) i carine - ostaje samo registracija.

http://www.netvodic.com/firme/spedicija.html

Pitaj koliko bi koštala usluga.
« Poslednja izmena: Jul 12, 2013, 17:13:58 posle podne danilop »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #18 poslato: Jul 15, 2013, 13:30:04 posle podne »
To si potpuno u pravu. FT1P - fali ti 1 papir u ovim slučajevima mnogo košta, ili još gore, ne možeš da završiš posao.
Nazvaću svakako špeditera, ali mislim da se u tom slučaju već cela priča ne isplati.

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #19 poslato: Jul 15, 2013, 16:51:31 posle podne »
Sačekamo mi da uđemo u EU pa se onda spustimo niz Dunav...do Dunava ko kako zna! Napravimo regatu... rofl

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #20 poslato: Jul 16, 2013, 09:22:55 pre podne »
Ja bih se vozao ipak u ovom veku lol

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #21 poslato: Avgust 14, 2013, 22:07:46 posle podne »
 thumbup

Na oko odlično za smešne pare. Samo morao bi da detaljno izvršiš inspekciju pre kupovine - sobzirom da je daljina velika, možda se isplati da se unajmi profesionalac za inspekciju polovnih plovila i da ti dostavi detaljan izveštaj o stanju.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #22 poslato: Avgust 15, 2013, 11:45:12 pre podne »
Mene najviše brinu porez i carina. Naime, dešavalo se da ti prikažeš našem cariniku sliku sa neta gde se vidi koliko si platio, ugovor koji si napravio tamo i ostalo, a on ima pravo da zaključi da to nije tačno, potraži na net-u nešto slično, adva slična broda mogu da koštaju jedan 2000e a jedan 20000e. I onda te carina i porez izadju više nego što si platio brod.

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #23 poslato: Avgust 16, 2013, 09:49:54 pre podne »
Da, to može da bude potencijalna zamka, pogotovo ako carinik ustane na levu nogu - mada kao i za sve u ovoj državi, ako se ide "ustaljenim" kanalima (preko špedicije se carini) ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Postoji i pravo pokretanja upravnog postupka protiv Carine (pozove se sudski veštak za procenu, uzmu se izjave prodavaca i sl.) koji po zakonu mora da se završi za 15 dana, ali u praksi to traaaaaajeeeeee ....  :fuck

Obrni, okreni ja kada bih pazario takav brod u inostranstvu sa krajnjom destinacijom Srbija, nikada ga samostalno ne bi uvozio! Ceo sistem je i postavljen tako da se za veće stavke mora ići preko špedicije ili ... Jeste da je to lepa cifra preko, ali ne boli glava.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #24 poslato: Avgust 23, 2013, 13:52:35 posle podne »
Mali je problem što se nisam izorganizovao još sa ljudima koji bi to trebalo da mi završe, ali probaću ovih dana.
Ako ga dobijem, ima da ga makar ručno vučem iz Holandije!

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #25 poslato: Avgust 23, 2013, 14:25:29 posle podne »
Raspitaj se kod špeditera kolko to izađe, nemoj da si blesav sam da teraš to...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #26 poslato: Avgust 23, 2013, 14:51:33 posle podne »
Znam ljude koji dovoze kola iz Holandije, a njima je svejedno da li zakače kola ili brod...

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #27 poslato: Avgust 23, 2013, 14:56:04 posle podne »
 clap Ja čekam Zokija u Slankamenu i tražimo Vas na Tisi... thumbup ..... lol
Feeder = feeling  !

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #28 poslato: Avgust 26, 2013, 12:46:20 posle podne »
Sve što više listam ovaj holandski sajt koji je zankiki linkovao, bliži sam varijanti da ću da pazarim sledeći čamac (brodić) tamo. Ima strašnih ponuda:

Ovaj ili ovaj ( eek sve sa brodskim motorom ispod 4000€)

Zankiki, budno pratim kako će da prođeš sa prevozom i uvozom!  thumbup

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #29 poslato: Avgust 26, 2013, 13:18:32 posle podne »
Baš sam skoro tražio ponudu za sličan brodić (izrada u čeliku 7x2,5m) i cene su ovakve za nov:

Citat
1.   „Све у челику“, тежина челика 1.600 кг............................................................................................4.200.-Е
2.    Пескарење, фарбање, устакљивање; боје „Зорка јахтинг“, стакла „стоп-сол“ 4 мм
               у гуменом носачу.Бочни већи прозори оригинал клизни дим. 1010 х 536 мм.................................2.300.-Е
3.   Прохрон ограде, рукохвати, крмене мердевине, јарбол од цеви фи 25х1,5....................................800.-Е
4.   Палубна галантерија: - навигациона светла х 5 ком., сирена, рефлектор ручни бродски 55 вати, прозор палубни на спаваћиој кабини 490х490 мм, бочни прозори клизни оригинал 1010х536 мм, прозор вц обли отвориви, битве инокс 4 ком.,вентус кровни „печурка“, уливна грла за воду и гориво, изливи тоалет и судопера, усис тоалет, одушке резервоара, туш на крми................................................................1.800.-Е
5.   Улазна преграда са клизним вратима Ал пластифициран..................................................................600.-Е
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
УКУПНО   „СВЕ СПОЉА“...9.700.-Е
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.   Електроинсталација 12 волти – развод каблова мин. 2,5 мм2, навигациона светла 5 ком., сирена, рефлектор ручни бродски 55 вати, брисач ветробрана, кабинска светла 5 ком.,утичнице 12 волти 3 ком.,водена пумпа, прикључак за радио и тв, прекидачи, осигурачи, главни прекидач-аку склопка, главни осигурач, акумулатор 65 Ах, шуко 220 волти за напајање у марини.....................................................1.400.-Е
7.   Водоводна инсталација – резервоар прохрон 85 л, црева, шелне....................................................400.-Е
8.   Ентеријер са изолацијом стиродур 3 и 5 цм – подконструкција од летвица, облога од шпера махагониј „окуме“ 6 мм, масиви од храста, јасена или трешње (по избору купца) , лајсне по ивицама од липе, кабина вц шпер 10 мм, кревети шпер 12 мм, кухиња са судопером, двосед поред кормилара.........................5.000.-Е
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
УКУПНО СВИ НАВЕДЕНИ РАДОВИ, МАТЕРИЈАЛ И ОПРЕМА.............................................................16.500.-Е

Yamaha 25ks teretna je oko 5.000€

Znači, ključ u ruke, sve odrađeno (bez GPS i sonara) 21.500€.  :fuck

U principu, teško se ovakav polovan brodić u sličnom (odličnom) stanju i sa motorom kod nas može naći ispod 8-9.000€
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2013, 13:25:06 posle podne danilop »