Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Šta mislite o ovome?  (Pročitano 27989 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Šta mislite o ovome?
« poslato: Mart 15, 2013, 14:03:16 posle podne »
Često lutamo po oglasima i naiđemo na neke zanimljive stvari, koje su nam zanimljive, a želeli bi da čujemo i tuđe mišljenje o tome.

Evo recimo ovo: nije šampion lepote, ali ima brodski dizel motor od 10KS, koji sumnjam da troši više od litru na sat, kuhinja, tuš, wc, sve što je potrebno da se živi na njemu, za 3200e.

Šta mislite?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3162911/rucna_izrada/

Van mreže miki no swear

• Premium Member
Odg: Šta mislite o ovome?
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2013, 14:07:25 posle podne »
Vrlo ozbiljna stvar. Samo ja mislim po onome kako bih ja to želeo da izgleda morao bi ceo enterijer napolje da leti pa bi sve to iskoštalo još toliko. Sve u svemu za tih nekih 5 ili 6 hiljada krajnjeg ulaganja ima mnogo bolja mašina, moje je mišljenje.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2013, 14:24:09 posle podne »
Za 5000-6000 ima svakako, ali to nije malo para, bar meni. Ovo sam izabrao kao brod koji ima sve funkcije da se živi na njemu, a za malo para. Sad što sve nije idealno šta da se radi, ali evo sad da imam 3000e, odem, kupim, uzmem godišnji i idem na Đerdap.

Sad sam naleteo na jedan drugi, skuplji, oblik korita mi se posebno svidja, ma sve mi se svidja sem dužin, šteta što nije bar pola metra duži:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2740249/jahtica/

Ili opet ovo, za 3000e: http://www.polovniautomobili.com/oglas1983340/polukilbot/
« Poslednja izmena: Mart 15, 2013, 14:33:42 posle podne zankiki »

Van mreže kolence

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2013, 14:38:10 posle podne »
ovo drugo vec moze,onaj iznad je mnogo smesan :) lep je ovo brodic a i cena je jako lepa po meni vredi,mada mozes uvek da skreses cenu.

ovo kad bi mogao da uzes za 1k e pa lagano da sredjujes,verujem da bi pristao pise za kesh extra popust,moj savet je ovako nesto,pa samo lagano svaki dan po malo.

http://www.kupujemprodajem.com/Brod-Hitnooo-5085805-oglas.htm?filter_id=22130060
« Poslednja izmena: Mart 15, 2013, 14:49:58 posle podne kolence »

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2013, 14:48:47 posle podne »
Meni se ovaj jako svideo prošle godine, bio je u oglasima za 5000 verovao ili ne, tip top sređen, nema vađenja pa farbanja itd. sa sve lcd om, brodskim imr om i još brdo opreme npr, sonar, razvučene instalacije, struja plin....
ma best buy

Dimenzije 10 * 2.70 je bio

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2013, 14:54:37 posle podne »
@kolence: možda si u pravu, ali nemam ja tog vremena da provedem godine sređujući čamac. A mislim da nije ni toliko jeftino, pa sve i da radiš sam.

@miki: ako je tako kako kažeš, onda jeste best buy, ali je to za moje potrebe recimo preveliko. Čamac od 10m je već prilično težak za manevar, i da ga parkiraš negde i pecaš. Za ono što meni treba je dužina 7.5 - 8 metara taman, nikako veći.

Van mreže zoki80

• Full Member
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2013, 22:13:25 posle podne »
Evo ga. Intertek ih pravi.

http://www.intertek.co.rs/galerija-intertek/sirano26-slika

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2013, 22:18:33 posle podne »
Iskreno, nisam se nikad time bavio na tom nivou pa ne znam, ali mislim da ti treba baš mnogo para da ovo dovedeš u stanje da plovi. Mislim na ugradnju prozora, izolacije, vrata, kpl enterijera, mislim da samo za farbanje kpl broda treba 800-1000e, ako ne i više da se uradi kako treba. I onda već cena ide previsoko!

BTW, već postajem bolestan za ovakvim brodićem. Vidite kakvo je vreme, kiša, hladno... A sa takvim brodićem isploviš po kiši, parkiraš, pecaš... Unutra grejanje, odmor... Ma jaooooooo

« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 22:34:13 posle podne zankiki »

Van mreže zoki80

• Full Member
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2013, 08:39:23 pre podne »
Za čamac kojim možeš da višednevno boraviš na vodi nemoj ni da razmišljaš ispod 5000 evra + motor. Može uvek naravno nešto da se skarabudži ali nije to to. Ako pak hoćeš čamac za ribolov bez kabine onda imaš jako veći izbor.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2013, 10:17:18 pre podne »
Čamac za ribolov bez kabine imam, ali me kopka ovo vreme kakvo je sad. Recimo, ceo vikend najavljena kiša.
Da imam brodić, isplovim u petak uveče, nahranim, bacim sidro. Pecam subotu, nedelju... Uživancija.
Ovako stalno moram da gledam kakvo je vreme, da stavljam šator negde na obali.

Slažem se da se za 5000e može naći odličan brod, ali pogledaj ovaj link iznad (zadnji koji sam postavio), za 3500e. Odličan brodić, sa brodskim motorom. Nemaju ljudi para, pa kad stisne frka za pare daju se dobre stvari daleko ispod cene. Treba imati spremne pare u šteku, i spremiti se da kupuješ brod godinu dana, pratiš oglase i sve to. U tom slučaju verujem da možeš naći dobar brod već za 3000+ €. Ne da verujem, nego ću ga naći lol

Van mreže zoki80

• Full Member
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2013, 21:03:28 posle podne »
hehehe, ma u pravu si. Kako kažu "ne jebe lep nego uporan"  :fuck  Nego u takvim situacijama treba biti strpljiv i čekati da iskoči pravi za relativno malo love.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2013, 10:19:49 pre podne »
Plastika, 6.8 metara, 1.3 metra duži od onog titela što si gledao, i najbitnije, malo širi, a to je već dosta prostora više.
Plus nije napred ravan, lepo razbija i otporan na talase. Da je pola metra duži ja bih ga već kupio.

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #12 poslato: Jul 06, 2013, 10:56:09 pre podne »
Gledajući cene kod nas a opremljenost ovih brodova ( bez budženja po sistemu uradi sam , već samo ugrađivanje opreme  ) sasvim razumno razmišljanje. Pitanje je transporta dovde , papira i tih komplikacija.
« Poslednja izmena: Jul 06, 2013, 11:13:07 pre podne Žex »
Feeder = feeling  !

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #13 poslato: Jul 06, 2013, 19:39:48 posle podne »
...

http://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m694195731-peerenboom-kruiser-ideaal-voor-een-weekje-weg.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

Ovaj je k'o bombona!  thumbup Samo ima da licitacija ode preko 3.000€ + carina + PDV. Transport je sigurno još nekoliko stotina ako ne i hiljadu + € (1800km u jednom pravcu - verovatno je najisplativije natovariti na prikolicu - eventualno do prvog kanala koji je povezan sa Dunavskim slivom).
« Poslednja izmena: Jul 06, 2013, 19:45:17 posle podne danilop »

Van mreže dare

• Administrator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2013, 16:16:19 posle podne »
I ja sam razmišljao o istom. Na e-bay ih ima kol'ko nećeš. Ove čamce što plaćamo ovde 3000€ tamo za te pare ozbiljne brodove možeš da pazneš!