Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Pomoć pri kupovini feeder štapa  (Pročitano 51056 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
Odg: Pomoć pri kupovini feeder štapa
« Odgovor #345 poslato: Novembar 29, 2018, 10:17:38 pre podne »
Ономад сам се разумео у тематику њихових мотака, али сам посустао у међувремену!
Радо бих помогао, али најбоље што могу да препоручим је да на њиховом видео каналу на јутјубу одгледаш филмиће са представљањем тих штапова. Можда помогне лечка.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #346 poslato: Novembar 29, 2018, 10:44:19 pre podne »
Mislio sam da ako ima neko ko ih je koristio, pa da turi neko slovce. Nije neka velika para u pitanju pa ako ih i bačim na nešto bezvezno, nije strašno. Na kraju krajeva, nije strašno ni ako budem prvi koji će napisati neko slovce o jednom od njih :) Jedini uslov za to je dobra volja Deda Mraza   lol

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #347 poslato: Novembar 29, 2018, 21:27:02 posle podne »
Imao sam nekad davno formax štap, čuveni legasi.
Nije bio skup,odlična kupovina, sasvim solidan štap za te novce. Imao je tri vrha, crveni,žuti i zeleni. Koji je bio naj  jači od ta tri,nikad nisam otkrio. Vrhovi su imali tendenciju da se okreću u ležištu,pa sam ih često vraćao u položaj da prate ostale provodnike. Halter mašine mi je bio nekako čudan, pa su se neke mašine klimale levo-desno, neke su ležale odlično. Na kraju mi je ispao jednan provodnik,poklonio sam ga kolegi sa posla. Slatko sam se napecao sa ovim štapom. Inače odličan štap, samo ga prati formax sudbina. Sasvim se lepo može pecati sa njima, al uvek ima nešto što devojci sreću kvari, neke sitnice. Moje mišljenje je koliko para toliko muzike. Budi spreman da ti neka glupost pokvari užitak, ako zanemariš neke detalje, možeš veoma biti zadovoljan sa odnosom cene i kvaliteta. Napisao sam, i mislim da su im sve stvari generalno takve, ne dovršene,aljkavo napravljene.
Kad uzmeš neki skuplji štap u ruku, da ne nabrajam marke. Posle formaxa,svaki ozbiljniji štap je kao avion za biciklu.
Možda su se promenili, možda su se popravili,ne znam nisam bio tamo odavno.
imam zenu kao mrenu

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #348 poslato: Novembar 29, 2018, 21:59:16 posle podne »
Toga sam svestan, a imam i neke drugare koji su kao početnici počeli sa nekim fiderima na slovo A, isto formax, oni jeftiniji i sasvim lepo pecaju na njih. I imaju te problemčiće o kojima pišeš :) Ali, mene zanima taj jedan detalj koji mi je bitan, a koji nisam precizno istakao ... da li ću ja moći sa jednim od ta dva gorenavedena štapa da đidnem nekih 60 gr u kompletu na 70-80 meteri? A da štap ostane ceo i pritom da dovučem ribu odande? :)
Danas ponovo prolazio onuda pa svratih na još jedno drmusanje ... mnogo su mi se obradovali tamo  lol  I nekako na treću ili četvrtu, ovaj drugonavedeni mi deluje malo bliži tome što očekujem. A i skuplji je 500 novaca :) No, do nove sezone je još daleko, smisliću nešto ako krenem na vreme da smišljam :)

Van mreže Cane

• Početnik
  • *
« Odgovor #349 poslato: Decembar 01, 2018, 21:17:17 posle podne »
Zoki,moje neko misljenje je da sa tom jacinom stapova tesko da ces da bacis teret od 60gr na 80m.
Iako za dalek zabacaj ne igra ulogu samo stap,treba i masinu i najlon prilagoditi.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #350 poslato: Decembar 02, 2018, 20:16:14 posle podne »
Iskreno bih ti preporucio da tu svotu novca koju zelis dati za shitmax stavis sa strane a do marta februara mesecno stavljas po 1000-2000 sa strane. Kao da si otisao na pecanje a nisi, pa stavis tu sumu sto bi kao potrosio sa strane. Bice novih modela, trabuko najavljuje neke super stapove, pa sacekaj. Nije ti oglavu da kupis pred zimu. Ja isto trazim stap 3,9 da baca 60 gr na 50-60m. Ima trabucco ultimate 3,9 80 gr sad na akici sa 11 000 na nekih 7 mislim ali nemamo gde da ga vidimo mada kazu da je za tisu i deverike super. Otvorice radnju u BG-u nadam se preko zime pa cemo moci i to. Iskren savet, sacekaj, skupljaj pare i kupi dobar stap. Ti formaxovi su ni tamo ni ovamo. nit su jeftini nit su dobri

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #351 poslato: Decembar 02, 2018, 21:03:31 posle podne »
Ima rezona da tako postupim, ali opet naglašavam, imam ''glavne'' štapove koji mi pokrivaju većinu situacija i ne bih da ih još zamenjujem drugima jerbo su onako taman. Tek na neke dve lokacije, na koje i inače idem svega nekoliko puta godišnje, mi treba ovakav štap pa ne bih da se pružam duže od jorgana  ;) Mada ... zašto ne poslušati iskusnije  :)

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #352 poslato: Decembar 03, 2018, 01:09:16 pre podne »
pa onda uzmi formax river craft i reseno. ja bih na tvome mestu malo upgrejdvao stapove sto koristis redovno,ove stare prodao a za te retke slucajeve uzeo rivercraft. nisam bio na tvom terenu pa nisam bas kompetentan da sudim. ali uvek je bolje uzeti kvalitetnije, to vidis tek kad otpecas sa njima. ako ti za blizu, pod brod ne treba nesto lako i kvalitetnije, ne menjaj ovo. a za dalje kako zelis. i 5 sati rada sa losim priborom je previse a ne par puta po par dana... tvoja odluka :D