Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Pomoć pri kupovini feeder štapa  (Pročitano 38381 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STDJ

• Početnik
  • *
Odg: Pomoć pri kupovini feeder štapa
« Odgovor #255 poslato: Decembar 27, 2016, 00:09:18 pre podne »
Verujem da nije ali Beast je proveren, i kad kupujem kupujem da vredi i ti ga posedujes citao sam zaista si to lepo napisao, mislim da boljeg ne mogu da nadjem i zavrsio sam rabotu! :)

Hranilicu od 80 pa do 100 g ne vucem tek onako salantno pa ni sa specijalnom napravljenom masinicom za te gramaze ne bih vuko kao da je 40g uvek ima onog kljucanja stapa (ako me razumes o cemu pricam) a ne konstantno motanje ali hocu da kazem da se ne muci ni malo robusna je i jaka ako joj je prenos takav sve je to uskladjeno sa njenom konstrukcijom i delovima, preklopnik je neverovatno snazan ako imas prilike pogledaj je negde preklopi nekoliko puta izmuci je malo pa napisi ovde svoje iskreno misljenje ja sam mnogo samokritican da nije tako rekao bih i izneo to ovde, ne vodim se onim 'svaki ciga hvali svoga konja'

Van mreže Mill

• Početnik
  • *
« Odgovor #256 poslato: Decembar 27, 2016, 21:31:12 posle podne »
Pozdrav fiderasi!Da li neko ima iskustva sa Maver Genesis Pro XD 360 100gr? Kakav bi bio za babuskarenje sa ponekim saranom.Deluje mi da bi mogao da pokrije dosta situacija na vodi(reka,jezero duzi zabacaji,ali i normalne distance).Posebno sto ide sa 4 karbonska vrha 1,2,3,4 oz.Ako ga neko koristi,molio bih za misljenje jer slabo se moze naci nesto o ovom stapu.

Van mreže GRICKO

• Premium Member
« Odgovor #257 poslato: Decembar 28, 2016, 11:04:26 pre podne »
Ja imam maver genesis long distance 130 gr...ta 4 vrha su nikad gora,ovi od 1,2,3 oza su katastrofa katastrofe,ovaj od 3 oza slomio sam pri malo jacem savijamju kad sam punio hranu(cena mu je 1400 din).Stap ima bas nas solidnu tezinu za 130 gramca,posle nekog vremena tacno se oseti da je stap pretezak.Jos jedna od karakteristika je da je krut...iskreno sam razocaran tom maverovom serijom....ali zato sam odusevljen Abissom...njemu u toj gramazi niko ne moze da parira...

Van mreže Mill

• Početnik
  • *
« Odgovor #258 poslato: Decembar 28, 2016, 18:37:20 posle podne »
Hvala druze na odgovoru.Zao mi je sto je tako,long i pro xd su dve serije,ali mi deluje kao da je farba samo razlicita.Vrlo je cudno da ga niko ne hvali pa cak i ne pomene a izasao je pre 2 godine.

Van mreže Drinkeraš

• Početnik
  • *
« Odgovor #259 poslato: Decembar 28, 2016, 20:48:07 posle podne »
Moj prvi štap je THUNDER FEEDER 3.90m 150gr (kupljen u Formax-u).

Pecam na Drini, a zbog specifičnosti vodostaja koji varira svaki dan (zbog hidroelektrana), bio mi je potreban jak štap, veće gramaže i malo duži štap.

Imao sam savete za kvalitetenije i bolje štapove, ali - ova ,,motka'' je bila izbor jer nisam hteo da se zalećem sa nekom većeom cifrom, pa videćemo koliko ću se snalaziti.  :)

Konkretno, peca se bela riba (skobalj i plota), a to je kod nas maleten uvek riba od preko 1kg (plote su često veće i do 3kg).

Jako brza reka, na pojedinim mestima po nekoliko metara duboka, ja sam za svoj prvi izlazak na vodu morao koristiti hranilice od 40 i 50gr.
Hrana je u kombinaciji sa zemljom, pa to sve dodatno otežava sistem.

Van mreže SasoP

• Početnik
  • *
« Odgovor #260 poslato: Mart 20, 2017, 08:33:37 pre podne »
Pozdrav svima! Gledam da kupim štap trabucco selektor commercial 3.30 CW 75g. Lovim izključno na stajačim vodama, ne bacim više od 50m. Ima li ko iskustva sa ovim štapom? Zanima me kakve so gramaže vrhova? Ne dobijem ovog podatka (piše samo light, medium...). Ok, znam da najvišji je 75g, a koliko je najmanji in srednji?

lp

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #261 poslato: Mart 20, 2017, 09:32:19 pre podne »
Vrhovi nemaju veze sa deklarisanom težinom bacanja štapa... isto tako nema baš puno opcija sta light označava.Imam dva trabbuco štapa, i na oba piše light na vrhovima a nemaju istu jačinu. Ne treba puno da te opterećuje šta piše na vrhovima nego da li oni odgovaraju tom štapu a najviše da li oni odgovaraju tebi za ono što ti treba. Jedini uslov da bi to saznao je da moraš štap videti uživo. Ali neka ti neka vodilja bude da je 1 - 1,5 - 2 oz vrhovi ali kažem i to je 50% tačno.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #262 poslato: Mart 20, 2017, 09:35:40 pre podne »
Пааа, та дужина од 330 са забачајима до 50 метара"... Ако пецаш у просеку на 30м, или који метар даље - можда је ипак боље да размислиш о штапу од 360 сантиметара. Тих 30 сантиметара разлике у дужини штапа се на (до) 30 метара даљине забачаја и неће нарочито приметити (можда мааало у прецизности буде проблематично) али код забачаја на до 50 метара ће итекако добро доћи тих додатних 30 сантиметара. И што се прецизности тиче и што се јачина замаха и тиме уједно и оптерећивања краја система тиче! (да не улазим у детаље различитих монтажа, избора хранилица, појачавања система шок лидерима итд., посебно ако је језеро дубље или има подводних струјања па је потребна употреба тежих или баш тешких хранилица - 40-50-60 г).
Иначе Селектор је много добар један штап, мало "бржи" - као и иначе већина "италијана", али изузетно лепо избалансиран, прелепо дизајниран и прецизан штап. Сигурно нећеш погрешити избором овог лепотана!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #263 poslato: Mart 20, 2017, 09:53:44 pre podne »
Mislim da taj štap nema u verziji od 3.6m. Lično imam dva selektora, jao lepo zabacuju, progresivni su na ribi, za te pare, odlična kupovina.

Van mreže SasoP

• Početnik
  • *
« Odgovor #264 poslato: Mart 20, 2017, 10:13:02 pre podne »
E, hvala na odgovorima. Tako je, ima samo na 3.0 in 3.3m. U živo sam video 3.0m, stvarno se mi svidja. Sad šefe trgovine ide u Italiju po robu, pa da mu naručim 3.3m.  :) Onda čem imati selektor za krače zabačaje do 30m, imam i Mitchell tanager feeder, 3.6m TB 60 - 100g (moj prvi štap) kojeg ču upotrebiti za dalje zabačaje.

lp

Van mreže BucaSD

• Glistokopač
  • *
« Odgovor #265 poslato: April 06, 2017, 00:57:24 pre podne »
Pozdrav svima! Zanima me jako vase misljenje o SPRO Sporter CF Feeder MH 360? Pecam na Dunavu u Dunavcu kod Smedereva i potreban mi je izdrzljiv stap koji moze da podnese hranilice od 60gr do 90gr u cenovnom rangu od 4000,00 do 5000,00 dinara. Sta vi predlazete?

Van mreže vlada.gajić

• Punjač hranilice
  • **
  • Feeder-forever.
« Odgovor #266 poslato: Avgust 17, 2017, 23:02:15 posle podne »
Poštovane kolege hteo sam jedan mali i prijateljski savet. Nisam početnik u feeder ribolovu ali u ovom moru štapova koje se nalazi na tržištu šta bih mi Vi preporučili (kupio bih dva štapa nebitno ko je proizvođač) po nekom Vašem mišljenu i još bolje ko ima i lovi na takav štap da mi preporuči ili olakša izbor. Method-feeder HH 80-120 gr.3,6 m. Znači štap namenjen za malo teži šaranski feeder-ribolov. Pozdrav. Bistro na vodi.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2017, 23:06:24 posle podne vlada.gajić »
Strpljenje je umetnost nadanja.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #267 poslato: Avgust 29, 2017, 10:13:08 pre podne »
Од ових новијих штапова слабо да знам да препоручим, али од старих то су свакако Ендура, Аквалајт, Блек Спајдер, Доме Габор, ...
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!