Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Boile ili kukuruz?  (Pročitano 8717 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dunavski Vuk

• Glistokopač
  • *
Odg: Boile ili kukuruz?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2014, 21:06:16 posle podne »
Ja sam vise opredeljen za kukuruz ali sam se uverio da je boila na nekim revirima dala mnogo bolje rezultate. A za Dunav ima jedna odlicna boila Meleg baits skoljka koju bi preporucio cuo sam dosta o njoj i da se odlicno pokazala  :hi
Pecanje je moja Psihoterapija :)

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 29, 2014, 23:11:32 posle podne »
Pre boila peleti i tigrov orah a pre svega kukuruz, za nijansu ispred peleta.

Van mreže Wlada

• Početnik
  • *
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 31, 2014, 13:16:50 posle podne »
Interesantno je kako se diskusija na ovu temu vodi još samo kod nas (mislim na našu zemlju).

Unter je lepo približio stvar ali mi se čini da ljude mrzi da čitaju ili ne žele da menjaju navike.

U Novom Sadu na kanalu (a verujem i na drugim mestima) masovno se lovi na stiropor. Vođen logikom većine naših ribolovaca ispadne da je riba ,bio to šaran ili druge vrste, hranjena stiroporom i da se to ribi svidi (hranio sam kukuruzom i upecao sam na kukuruz jer je riba naučila da na tu ishranu).
Svaka riba će probati sve što joj se učini interesantno ili na kraju krajeva slučajno uzeti.

Mi zaboravljamo na jednu bitnu stvar, riba konzumira ono šta je je potrebno u određenom periodu i to isključivo u smislu sastava. Kukuruz sastavom ni izbliza ne zadovloljava potrebe (pogotovo šaransku vrstu).

Sa druge strane boila koja ima tu mogućnost (prilagođen sastav), ALI... 95% boila koje mogu da se kupe kod nas i one koje prave ribolovci su u najmanju ruku lošeg i kvaliteta i sastava.

Opet, imamo revire koji su takvi kakvi su, većina nema dovoljno prirodne hrane koju bi ribu zadovoljili pa je riba instiktom prinuđena da uzima sve i svašta.
I onda imamo sledeću situaciju- na X reviru je Y osoba jako lepo pecala na recimo jagodu. Pa sledeći put opet. Hmmm, mora da je jagoda to što riba hoće. Nađe se brdo "pametnih" ribolovaca koji vođeni željom da postignu isti rezultat smućkaju svoju boilu a pritom vodeći računa samo o tome da je u pitanju jagoda. Neko ili nekoliko njih napravi pravi otrov za ribu jer u mix stave brdo svakakvih gluposti. Riba koje je uzimala jagodu do tada uzeće i sad (jer ne može da pričita sastav ponuđene boile a asocira je na prethodnu koja je valjala). Posle par dana digestivni trakt ribe "ukapira" da u pitanju sr.nje i da ne samo da to nije ono što joj treba nego još ima i problem da to svari (a neretko se i otruje). Do kraja godine riba jagodu neće uzimati (naravno sa izuzecima).

To viđam svake godine na nekoliko revira gde pratim dešavanja.

Da budem iskren, i ja sam potpuno isto razmišljao i radio kao i većina. I nije mi se sviđalo kada mi neko soli pamet dok nisam upoznao čoveka koji je sve to godinama istraživao u laboratorijskim uslovima i plaćao institute da ispitaju ribu koja je hranjena ovakvim boilama, kukuruzima i sl.

Od tada kupim valjanu primamu da bude u skladu sa potrebama mesta i ribe i mislim samo o tehnici ribolova.

Van mreže vlada.gajić

• Punjač hranilice
  • **
  • Feeder-forever.
« Odgovor #18 poslato: Decembar 02, 2016, 19:15:45 posle podne »
Slažem se sa svima vama,ali na divljoj vodi prednost dajem kukuruzu.Dobro obrađen i urađen kukuruz zna da napravi čudo.Ali pošto isključivo lovim šarana na takvim vodama onda se trudim da ga što više obogatim i učinim atraktivnijim.Npr.čovek koji bih mogao finansisjski ili jednostavno rečeno mogao da iznese prihranjivanje spoda kvalitetnim,svi mi znamo šta sam hteo da kažem boilama,kukuruz bih otišao na tom jezeru ili na toj vodi u zasluženu penziju.Ja sam npr.uhvatio prošle godine tri komada od 3 do 3,5kg,za jedno popodne i imao sam dva uzastopna kidanja(0,35)Daiwin najlon(to su nišle nekakve grdosije verovatno)Svi su došli na aromu vanila.Odem kući,to veče drugar i ja izrolamo jednu količinu boila (12),još ja smanjim postotak arome duplo(vanila).Sutradan ujutru smo bili na vodi pre 5h ujutru,sve je bilo sa aromom vanile,kompletno pecanje,još smo preferirali boilu na sve moguće načine,sendviče,pola boile,napravim boilu u obliku kukuruza.NI MAKAC.Još sam ovom mom drugaru i pokazao slike ovih tri komada,imam utisak da mi čovek neveruje.Sećam se toga i ostaće mi u glavi dok sam živ,izvadim jedan moj štap i nanižem na dlaku dva zrna kukuruza(isto vanila).Nije prošlo ni 15 min.on je već udario.Ovaj nije bio mnogo veliki ali nebitno,šta je sada to?Znači da je njemu boila totalno nepoznata na toj vodi kao hrana i da on nju proba,onda je to sasvim druga priča.Zato sam ja za onu varijantu čime prihranjuješ i primamljuješ na to i pecam.Veliki pozdrav i BISTRO NA VODI.
Strpljenje je umetnost nadanja.

Van mreže vlada.gajić

• Punjač hranilice
  • **
  • Feeder-forever.
« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2017, 15:57:48 posle podne »
Poštovane kolege pozdrav,ja isključivo lovim na vodi gde se lovi i hrani kukuruzom,ali pošto sam prinuđen da lovim na njega gledam na sve moguće načine da ga obogatim(csl,betain,aminokompleksi,arome)poneki put lovim i na neutral,znači bez ikakvih dodataka,ali boila mi je nekako potpun mamac ima sve u njoj.E sada loviti na boilu a prihranjivati nečim drugim to nije to.Jedino ako je uzme iz čiste radoznalosti.Zašto npr.takva mesta ko može finansijski da izgura kukuruz ispada iz igre,znači da je šaran konkretno probao boilu i sa kukuruzom je tu gotovo.Jedino one vode koje su pretrpane boilama tu kukuruz ponovo preuzima primat(zašto je na pojedinim komercijalama zabranjen za lov? :cvik).Ili voda prepuna cvergle,znači boila u hladovinu.Neznam oba mamca su dobra na nekakav svoj sopstveni način tako da dajem glas i boilama i kukuruzu.Pozdrav i bistro.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #20 poslato: Januar 26, 2017, 18:40:58 posle podne »
Vlado, mislim da si veoma blizu da sledeći post glasaš za boilu.  ;)
imam zenu kao mrenu

Van mreže FeedeRach

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #21 poslato: Februar 07, 2017, 20:13:38 posle podne »
Pozdrav svima ,dacu i ja svoje misljenje...iskljucivo na divljim vodama,rekama i kanalima koristim kao mamac i prihranu cuvenu FROLIC hranu za pse..idealan mamac za sarana ,soma,mrenu,klen,deverika i karas pa cak dodje i krupna bodorka..provereno i testirano tako sto moj kolega pored mene peca na boilu i kukuruz ima po neki udarac ,pecamo na istom mestu,ista daljina,10 metra jedan od drugog...Frolic peca,boila i kukuruz ponekad...cak i feederom kad krupna babuska nece crva,glistu,secerac,;;;cetvrt Frolica na dlaku,mleveni u prihranu i hranilicu i za divno cudo lepo se peca,,,VREDI PROBATI verujte....

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2017, 09:35:36 pre podne »
Frolc sa govedinom, odličan mamac! Ima i hrana za mačke koje su se odlično pokazale.
Mogli bi otvoriti temu o tome, ovde je pitanje boila ili kukurz.
imam zenu kao mrenu

Van mreže vlada.gajić

• Punjač hranilice
  • **
  • Feeder-forever.
« Odgovor #23 poslato: Avgust 17, 2017, 22:38:09 posle podne »
Poštovane kolege i drugari veliki pozdrav za sve prave sportske ribolovce i ljubitelje prirode. Posle malo dužeg vremena da se javim i kažem s obirom na obaveze koje sam imao i poslove, uspeo sam da izađem i na vodu kad god sam imao priliku i vremena za to. Nemogu se pohvaliti nekim rezultatima jer bez obzira na izlaženje na vodu tj.vreme provedeno u ribolovu, ova 2017.-a god. je po meni jedna od lošijih godina što se tiče mog ribolovačkog staža. Ove godine je isključivo što se tiče method i šarana pretendovao ovde kod mene kukuruz. Boila je bila aktivna jedno vreme pre mresta i kako je bilo krenulo ja sam mislio da će biti dobro. Međutim po završetku lovostaja šarana imao sam (s obzirom na vreme provedeno na vodi) malo riba koje sam izbacio napolje i naravno vratio nazad. Imao sam par pehova(amur mi je dva do tri puta udario) s tim što je ovaj poslednji bio poguban po moj štap kojeg je polomio. Takođe krupne kapitalne šarane koje nisam uspevao ni da pomerim ali sve je to ništa ako ti ne uspeš njega da izvadiš napolje. Ovde kod mene s obzirom da ja lovim isključivo na divljim kukuruz je pretendovao u svakom pogledu u odnosu na boilu što bih po nekom nepisanom pravilu trebalo da bude baš kontra na temperature i vreme koje je bilo. Ali tek dolazi vreme i meseci (po meni i iz mog iskustva) za kapitalne primerke. Pozdrav i bistro na vodi.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #24 poslato: Avgust 29, 2017, 10:16:47 pre podne »
Боила на дивљој води... Где год сам читао о томе, свуда су мишљења скоро једногласна у оцени да тамо где шаран дуже времена није прихрањиван искључиво боилама, према њима остаје сумњичав и много радије ће узети кукуруз.
А што се године 2017. тиче - ваистину, једна од најгори!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!