Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Prihrana, hrana ili primama  (Pročitano 38637 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
Odg: Prihrana, hrana ili primama
« Odgovor #45 poslato: Septembar 12, 2017, 12:03:54 posle podne »
Bez mreza, samo na udice, da pecaju 24/7 nema sanse da popecaju sve.
Ogromna vecina koja dolazi tamo nikada u zivotu nije upecala 5 kila ribe.
Riba ne radi dobro svaki dan.
Ulov uz obalu je mali, verujem da je tu riba prehranjena, stalno je buka, na svakih sto metara ima bar jedna budala koja odvrne muziku u kolima do daske da tresti celo jezero.
Demografija je protiv masovnog ribolova, nema klinaca pecarosa, ne interesuje ih.
Sve matorci i sredovecni.
Ako sacuvaju vodu od mreza bice to dobro.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #46 poslato: Septembar 12, 2017, 14:58:25 posle podne »
Momci, držite se teme, ima tema o Paljuvima mislim

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #47 poslato: Septembar 19, 2017, 17:50:42 posle podne »
Mogu li ovi clanovi koji koriste kvalitetnije hrane da napisu nesto o VDE i Maros hranama, cena je skoro ista za oba proizvodjaca kod nas (ako izuzmemo one jeftinije Maros varijante), koja hrana od ove dve se bolje pokazala na divljim vodama? Dunav, Sava, Tisa (lov sarana i babuske). Koliko ove hrane mogu da se razblazuju zemljom, prezlom, prekrupom? Neki dobar recept?

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #48 poslato: Septembar 20, 2017, 14:57:21 posle podne »
Ja pecam sensas, evo ti jedna dobra kombinacija za šarana i babaju. Nije skupa,klub varijanta.
Club carpes+ club etang + aromix carpes oko 50ml, 1:1 sa zemljom. Laka zemlja na jezeru, pola lake, pola teške zemlje na reci.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2017, 14:59:37 posle podne babuskar »
imam zenu kao mrenu

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #49 poslato: Septembar 20, 2017, 16:12:57 posle podne »
Negde sam procitao da je neko napisao da sensas i zemlju mesa u odnosu 1:4 u korist zemlje, je l' realno tako nesto? Za divlju vodu, Dunav, V.Moravu...

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #50 poslato: Septembar 20, 2017, 17:24:30 posle podne »
Vise nego realno, za seriju super 3000!
Klub je dosta slabiji,stoga ide 1:1.
Adi je pisao o VDE hranama,ima na forumu,pogledaj malo. ;)
imam zenu kao mrenu

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #51 poslato: Septembar 20, 2017, 22:45:06 posle podne »
Glupo je sto na temi i MVDE ne moze nista da se pise, sa koliko zemlje se moze razblazivati ta hrana, konkretno Carassio, Hevy Special, Turbo, Catch, HiProCarp i Super carp?

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #52 poslato: Septembar 20, 2017, 22:47:28 posle podne »
Vise nego realno, za seriju super 3000!
Klub je dosta slabiji,stoga ide 1:1.
Adi je pisao o VDE hranama,ima na forumu,pogledaj malo. ;)

To onda ispadne dzabe, msm jako jeftino izadje kila, 4 kila zemlje ne kosta nista ;D tako da dobijes 5 kila hrane za 600 dindzi.. nikad pre nisam razmisljao u tom pravcu, pitanje je samo koliko je efikasna akonse toliko razblazi ali dobro

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #53 poslato: Septembar 21, 2017, 07:00:45 pre podne »
Imaš dosta predloga i što se tiče hrana i što se tiče njihove pripreme pa pravac voda pa testiraj pročitano znanje. Nije svaka voda ista i nemožemo ti sve ovde napisati i reći. Izadji, zamešaj, dodaj zemlje koliko ti se čini da treba pa testiraj. Iskustvo je vrednije od ovih mrtvih slova što ćemo mi da ti napišemo.

Jaću ti reći da ao pecaš šarana ili ciprinidnu ribu uopšte, a vidim da pecaš po izboru hrana, zemlja ti ne treba. Eventualno kod upotrebe Turba možeš ali to je po meni tjuning hrana a ne bazna hrana tako da to i nema nekog smisla.
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2017, 07:02:42 pre podne laki »

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #54 poslato: Septembar 21, 2017, 09:40:51 pre podne »
Tako nekako, uvek imam zabacena dva saranca sa strane, za njih hranu ne bih razblaivao zemljom naravno, ali pecam na fider babusku, sarana i sitnu belu od koje ne mogu da se otresem, pitam za zemlju jer bih razblazivao hranu i u tako razblazenu hranu bih dodavao kao i do sad pelet, secerac, konoplju kuvanu, i zive mamce. Kapiram da ne mogu da dodam 5 kila zemlje na kilogram neke VDE hrane, a opet naleteo sam na netu na neke recepte za Sensas hrane za pecanje na rekama gde odnos zemlje i hrane ide cak 8:1, nocas sam to negde video, ostao sam frapiran kad sam to video... ok je sve to da se isprobava na vodi, ali bih pre toga saslusao neki savet, predlog i onda sam odlucio sta cu i kako mesati i isprobavati, necu sigirno poslusati od reci do reci sta ke neko rekao, ali cisto da znam u kojim okvirima smem da istrazujem.. kako god, hvala u svakom slucaju

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #55 poslato: Septembar 21, 2017, 12:38:02 posle podne »
U zemlji i načinu pecanja ti leži problem sitnurije  ;)

Ja zemlju ne koristim. I nisam primetio da lošije prolazim,čak naprotiv. I nisam pristalica razblaživanja hrane. Ali svako ima svoje.
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2017, 12:40:42 posle podne laki »

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #56 poslato: Septembar 21, 2017, 12:53:07 posle podne »
Naravno, meni se desavalo da ovamo ne mogu da se otresem od sitne babuske, bukvalno na svaki mamac i na svaku duzinu predveza i velicinu udice dolazim cim zabacis, ne stalno, ali imao sam ove godine nekoliko takvih izlazaka na vodu i pecao sam sa cistom 100% catch hranom bez zemlje... opet kazem, ja nisam neki pecaros, zato i imam 1001 zasto i kako  eek

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #57 poslato: Septembar 21, 2017, 13:30:37 posle podne »
Jeste li probali nekad Meleg primame, ima ih u 3 varijante Carp, karas i devrika mislim. Nekako je on jedini zapostavljen od domacih proizvodjaca, ne znam.zasto, da li je.u pitanju cena ili je u pitanju kvalitet proizvoda, stvarno ne znam

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #58 poslato: Septembar 22, 2017, 07:34:28 pre podne »
Ja zemlju nikad ne koristim. U pomenutu deveriku black line samo šećerac, crvi...

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #59 poslato: Septembar 22, 2017, 15:21:05 posle podne »
Ne dodavanje zemlje,odnosno pecanje čistom hranom, zna da navuče sitnu ribu.
Naročito ako se radi o jakim hranama,krupna riba zna da bude oprezna prema prejakom signalu.
Zato zna da prođe bolje onaj s' gicom,a ja bacio pare na sensas,ne dovoljno razbijena hrana.
imam zenu kao mrenu