Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Pelete  (Pročitano 14165 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
Odg: pelete
« Odgovor #30 poslato: Mart 22, 2013, 12:19:22 posle podne »
Da li je neko koristio ovo i kakvi su utisci? http://carpmania.co.rs/mamci-primame/peleti-za-pecanje/maros-mix-carp-xxl-hook-pellets  Vidim da su pravljeni prvenstveno za šarana, ali me zanima da li mogu da se koriste na rekama za selektovanje krupne deverike?

Lane naproleće paznuli po kutiju Deki i ja. Vrlo brzo smo kupili još po jednu-dve.
Jagoda se fenomenalno pokazala na komercijalama a halibut malo slabije. Nisam probao (imao sreće da probam) sa tim halibutom negde na nekoj Moravi mrene, ali bih mogao ruku da dam da bi dale rezultata.
(i njihova boila sa aromom banane je bila 1. liga - neki od najkrupnijih šarana prošle godine su došli na nju).
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #31 poslato: Mart 22, 2013, 12:59:23 posle podne »
I meni "se javilo" da bi jagoda mogla da bude dobra. Kupio sam dve kutije jagode i jednu halibut, svrbele me pare...
Go Fishing!

Van mreže VooDoo_CHEtnik

• Full Member
« Odgovor #32 poslato: Mart 22, 2013, 14:16:37 posle podne »
Taj halibut mi mnogo smrdi. Jagoda i obična "ponty" su mi već uhvatile nekoliko šarana zimus a tek dolazi vreme za njih kad se ugreje voda...

Van mreže risb0

• Premium Member
« Odgovor #33 poslato: Mart 24, 2013, 22:41:35 posle podne »
Znači može da se upeca na njih nešto  :D Nisam do sada koristio pelete, pa sam hteo da probam sa ovim jeftinijim, da se ne zalećem odmah na Haldorado i njihov izbor proizvoda, tu bih se tek izgubio  rofl 

Van mreže Mladi pecaros

• Početnik
  • *
« Odgovor #34 poslato: Mart 25, 2013, 20:12:58 posle podne »
Možda cu ispasti glup ali hteo bih da vas pitam kako se kače pelete/boile na dlaku?ako neko može da mi pomogne. Mamce sam obično kačio direktno na udicu.

Van mreže michael1

• Početnik
  • *
« Odgovor #35 poslato: Mart 25, 2013, 21:45:22 posle podne »

ove silikonske "omčice" imaš u ribolovnim radnjama u raznim
veličinama. Ja nekako najviše vjerujem "Stonfo-u".

Van mreže Mladi pecaros

• Početnik
  • *
« Odgovor #36 poslato: Mart 25, 2013, 22:09:33 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru!   :)

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #37 poslato: Mart 25, 2013, 22:35:48 posle podne »
Može i na klasičan sistem sa dlakom kao na slici, mada ti silikonski prstenovi jesu zgodniji, jednostavnji i brži za montažu.

A umesto stopera sa slike možeš koristiti i ove dole baš za pelete.

Go Fishing!

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #38 poslato: Mart 25, 2013, 23:13:02 posle podne »
Nije svaka peleta za udicu,postoje HOOK pelete koje su namenjene da se koriste kao mamac.
Hook pelete su obicno mekse pa se lakse mogu postaviti na dlaku,neke od hook peleta imaju vec probusenu rupu za lakse stavljanje na dlaku.
Pelete za hranjenje su tvrdje i duze se otapaju pa samim time drze duze ribu na mestu hranjena,ako zelimo da pelete brze deluju mozemo ih ekspandirati pumpom ili potopiti u vodu da omeksaju.
Neke od peleta za hranjenje mogu se uspesno koristiti kao mamac,to sve zavisi od vode na kojoj se peca i licnog iskustva.
imam zenu kao mrenu

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #39 poslato: Mart 26, 2013, 08:04:16 pre podne »
Iskreno, ako peleta ima već izrađenu rupu za dlaku, stavljam je na dlaku, ako nema onda na silikonsku omčicu...

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #40 poslato: Mart 26, 2013, 09:14:21 pre podne »
Od skoro sam vlasnik pumpice za pelete. Extra stvarčica za omekšavanj kupovnih peleta za prihranu od kojih se dobija vrhunska prihrana za method hranilice! Do sad jedared probana samo u prilično "nehumanim uslovima" tako da nije merodavno davati sud! Sačekaću špic sezone šaranolova pa onda dati konačnu ocenu o ovoj napravi:

Van mreže zoki80

• Full Member
« Odgovor #41 poslato: Mart 26, 2013, 19:31:54 posle podne »
Koliko keša za ovo Ady?

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #42 poslato: Mart 26, 2013, 22:24:10 posle podne »
http://www.neskoribolov.rs/maver-pumpa-za-pelete/

Van mreže zoki80

• Full Member
« Odgovor #43 poslato: Mart 26, 2013, 22:53:52 posle podne »
Pa prihvatljiva cena za narkomaniju nad peletama.  >:D

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #44 poslato: April 30, 2014, 16:33:09 posle podne »
Malo sam experimentisao na Tamišu sa ovim kukuruznim peletima.

Tačnije,koristio sam Maroš feeder crvenu primamu sa zemljom i na nju sam privukao sitniju krupaticu.
Imao sam baš puno promašaja,menjao sam vel. udica,dužinu predveza...sve sića ili mašenje.
Setio sam se da imam pakovanje ovih peleta u rancu,pa sam pola kese sipao u činiju i prelio vodom.Tačnije,skoro cm je prešla voda preko površine peleta.Za 10-tak minuta nabubrili su dosta i postali
maš mekani i rastresiti,kukuruz je baš zamirisao.Taman mi je i primama malo presušila pa sam ih samo dodao u nju i dobro promešao.Izgubila  se ona Maroš aroma pa sam dodao tečnog aditiva od jagode.
Elem, nakon samo 10-tak min. sam dobio baš veliku,debelu krupaticu,nastavio sam u istom stilu,nestalo je one siće.Kasnije su i babe krenule na udicu.
Molim da mi neko objasni da li su ti peleti imali sličan efekat kao da sam u hranu dodao TTX.Ili je možda u pitanju samo tečna Lantoš aroma,koju sam,takođe,dodao u mix.
Malo mi je tog mixa ostalo pa sam ga zamrzao i koristio nakon par dana na B1. Babuškice se zapatile na njega nenormalno,pa nisam mogao da pecam na dva štapa.Ali tamo nisam uspeo da dobijem krupniju ribu a nisam ni siguran da je uopšte i ima.
Kupio sam danas još ovih i nekih CSL peleta od istog proizvođača pa ću još da experimentišem.
Molim da mi neko da neku smernicu ili me ispravi ako sam negde pogrešio,pozdrav