Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Pelete  (Pročitano 14164 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže biber

• Premium Member
Odg: pelete
« Odgovor #15 poslato: Februar 25, 2013, 20:42:36 posle podne »
Ma ovo odlicno izgleda. Kao kupovne. Ili otvaraj radnju za pelete ili poslasticarnicu  :)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2013, 20:57:50 posle podne ivan »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2013, 21:39:13 posle podne »
Meni u trenutku ličilo na ćevape. Možda zato što sam na dijeti?
Odlično izgledaju, samo ih isprobati u vodi, za koliko se otope?

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #17 poslato: Februar 25, 2013, 22:26:35 posle podne »
svaka cast to sve bolje i bolje izgleda.
rolam neke high protein sa ribljim brasnom za udicu i ocu da pokusam da is isteram sa govedjim zelatinom.
da budu zilave a da se brzo otapaju.
evo jos jedan tip za sve,ribnjacke pelete ako se u pumpi ekspandiraju sa zelatinom umesto sa vodom budu zilave i prave za udicu ;)
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ivomir

• Premium Member
« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2013, 22:42:50 posle podne »
Meni u trenutku ličilo na ćevape. Možda zato što sam na dijeti?
Odlično izgledaju, samo ih isprobati u vodi, za koliko se otope?
One tamne sam testirao i napisao detalje oko toga u postu sa slikama pa da se ne ponavljam, a ove druge nisam, ali mislim da vecih odstupanja nece biti jer sam sve radio priblizno kao za proslu turu...
A kako to sa zelatinom, je l se on mesa sa vodom i u kojoj razmeri...daj detalje!!!!
« Poslednja izmena: Februar 25, 2013, 22:46:18 posle podne Ivomir »
Uvek očistim za sobom...

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2013, 11:51:21 pre podne »
zelatin imas u kesicama da kupis u prodavnicama ili na meru u zdravoj hrani.
jednu kesicu sipas u 4dl hladne vode i grejes na sporetu uz mesanje dok se potpuno ne rastope svi kristalcici,nesme da provri.
sipas u pumpu umesto vode i ekspandiras pelete,moze se dodati ,aroma i atraktori po zelji.
ono sto hocu je da umesto sa vodom umesim pelete sa zelatinom,nikakva mudrost.
cisto da probam pa sts bude:D
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ivomir

• Premium Member
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2013, 17:44:03 posle podne »
Posto sam obecao da javim rezultate o lovnosti peleta nakon prvog izlaska evo to upravo cinim: juce na komercijali dva sarana od oko 3 i 4 kg, dosla na kombinaciju onih crnih peleta i kukuruza sa aromom voca.imali smo ukupno 6 stapova nas trojica i na svima je bilo razlicitih kombinacija mamaca ali jedino je na ovu dosao sarko.sve ovo ne mora da znaci nista ali to su cinjenice.evo i slika dlake i dela ulova, kazem dela jer sam slikao usta sa udicom kako bi iskusniji clanovi dali savet da li i sta treba menjati posto sam juce prvi put mamac montirao na dlaku..
Na ovo je dosao..

A ovako se zakacio..

Uvek očistim za sobom...

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #21 poslato: Mart 14, 2013, 15:18:57 posle podne »
Ribolovca pocetnika koji se prvi put na ovom ili nekom slicnom forumu zanju da zbune razni recepti.
Coveku koji se prvi put srece sa ovom materijiom moze pasti svasta na pamet i moze imati uspeha u tome ako slucajno pogodi pravu kombinaciju.
Zbog toga resio sam sa vama da podelim neke svoje recepte,ne recepte napisane koje samo mogu zbuniti nekoga ko prvi put se upusta u avanturu pravljenja pelete.
Svi recepti koje ovde objavim ce biti u formatu foto stripa sa detaljnim objasnjenjima postupka i vec provereni na vodi.
Pre nego sto pocnem zeleo bih da dam nekoliko saveta pocetnicima koji tek ulaze u pravljenje peleta:
-Nabavite svesku i zapisujte u nju sta i koliko stavljate,lako se zaboravi dobar recept a posle ga je nemoguce opet napraviti.
-Zapisujte sistematicno redom kojim stavljate sastojke i to moze imati uticaja.
-Nabavite spriceve raznih kubikaza za merenje tecnih sastojaka,za merenje praskastih moze da posluzi kuhinjska vagica.
-Merite precizno i mrvica zna da igra ulogu.
Pocecu jednostavno sa  receptom za pelete.

Materijal koji cu koristiti:

-Ribnjacke pelete za ishranu mladji 3 milimetra,takve mozete kupiti u ribolovackim radnjama pakovane u providne plasticne kese.
-Tecni betain CCMOORE.
-Csl corn steep liqour SBS.
-Nutramino NUTRABAITS.
-Aromu kolacaru kruska MILKOM.
-Sric plasticni 10 kubika.
-Najlon kesu.
-Teglu sa poklopcem.
-plasticni posluzavnik.

U cistu opranu teglu koja se dobro osusila sipacu jedan po jedan sastojak redosledom kojim uvek to radim.

Csl,pre upotrebe treba dobro promuckati jer zna da se napravi vrlo brzo talog na dnu.

10 jedinica.

Betain.

3 jedinice.

Nutramino,nemojte muckati jer ce se napraviti pena i necete moci precizno izmeriti.

3 jedinice.

Milkom aroma kruska.

10 jedinica.

Kada smo sve sastojke stavili u teglu poklopimo je odgovarjucim poklopcem,proverimo dali je dobro zatvorena i promuckamo.
Bitno je sve ovo uraditi jer ako dodje do prosipanja mera prema kolicini nece biti tacna i docice do pomeranja razmere.
Ribnjacke pelete,razmerene na 500grama,u pakovanjima zna da bude od 950 gr pa i preko kilograma razmerite ih obavezno.

Pelete sipamo u najlonsku kesu, kad to uradimo pokusacemo sto vise da ih grupisemo u gomilu da bi tecnost koju sipamo kasnije lakse rasporedili.
Prilikom sipanja potrebno je sipati tanak mlaz, pomalo na sto vecu povrsinu da bi kasnije lakse okupali pelete.

Vezemo kesu i laganim pokretima rasporedjujemo tecnost koju smo sipali,ovo je potrebno uraditi pazljivo da nepukne kesa a dovoljno brzo jer ove pelete veoma lako upijaju tecnost.

Kad smo rasporedili revnomerno tecnost po peletema "okupali ih" tada ostavimo da odstoje u kesi 10 minuta da bi sve lepo upile,nije ih potrebno ostavljati duze od ovog vremena jer lako omeknu i pocnu da se raspadaju.

Rasporedimo pelete po plasticnom posluzavniku bez novina ili salveta,ako stavimo novine ili salvetu koje veoma lako upijaju postoji mogucnost da upju tecnost iz jos vlaznih peleta.

Susim ih 24 casa uz povremeno pomeranje da se nebi zalepile jedna za drugu,posle toga ih pakujem u dobro zatvorene posude da nebi vetrila aroma.
Na ovaj nacin mozete doci do izuzetno kvalitetnih prleta za primamu,osim toga sto ce drzati ribu na msetu hranjenja, betain je  izuzetan atraktor koji ce privuci vise ribe na mesto hranjenja.
Veoma jednostavan recept koji mogu praktikovati svi u svojoj kuhinji a proizvod je veoma kvalitetan i povoljniji cenom od kupovnih csl peleta.
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 15:25:26 posle podne babuskar »
imam zenu kao mrenu

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #22 poslato: Mart 14, 2013, 15:29:43 posle podne »
Odlično  thumbup ! Ko ovu prezentaciju nije shvatio neka ostavi štapove i zamisli se. Svaka čast na podeljenom iskustvu sa ostalim članovima foruma.  :hi
Feeder = feeling  !

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #23 poslato: Mart 14, 2013, 16:58:28 posle podne »
E, ovo ja volim, kada se lično iskustvo nesebično podeli sa ostalima!  clap
Go Fishing!

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #24 poslato: Mart 14, 2013, 21:35:22 posle podne »
@Babuškar - druže, svaka čast! Ostao sam bez texta! Em precizno i detaljno, em sa onim sitnim pojedinostima, na koje si skrenuo pažnju, a koje često znaju da nam ukake višesatno maltretiranje!

@ivomir - baš mi je drago i zbog ulova i zbog dokazanosti i u praksi svog ručnog rada. Jedino imam pitanje/primedbu na veličinu udice koju si koristio? Koja je to veličina? Deluje ogromna...kao za letnji lov kapitalaca!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2013, 22:02:20 posle podne »
Hvala na lepim recima podrske.
Veoma je lako podeliti iskustvo sa onima koji to isto tako nesebicno pomazu kad je meni potrebno.
Uzivam u prezentacijama u stanju sam da snimim po 500 fotografija za jednodnevno pecanje,snimim bukvalno svako punjenje hranilice a posebno svaku promenu taktike.
Kad radim tako nesto obavezno napominjem detalje gde ce pocetnik sigurno  pogresiti,uopste mi nije tesko kad se setim koliko sam se mucio na svojim pocecima jer nije imao ko da me uputi.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ivomir

• Premium Member
« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2013, 22:28:25 posle podne »
Pa ja nikad nisam ciljano pecao sarana ovo mi je prvi ( ne racunam one ispod mere na kanalu koji su dolazili sa babuskama, deverikam i sl.) zato sam i postavio onu sliku kako bi ste me uputili u greske kojih sigurno ima. Na masinici je glavni najlon 0.16 a vel udice ne znam jer sam tu jednu nasao u priboru pa ajd rekoh da je probam i ono dodje bas na nju, na drugom stapu je bila cannelle hunter carp 5236k N8....
Uvek očistim za sobom...

Van mreže risb0

• Premium Member
« Odgovor #27 poslato: Mart 20, 2013, 11:42:19 pre podne »
Da li je neko koristio ovo i kakvi su utisci? http://carpmania.co.rs/mamci-primame/peleti-za-pecanje/maros-mix-carp-xxl-hook-pellets  Vidim da su pravljeni prvenstveno za šarana, ali me zanima da li mogu da se koriste na rekama za selektovanje krupne deverike?

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #28 poslato: Mart 20, 2013, 11:52:14 pre podne »
Ja sam kupio pred kraj prošle godine jagodu i halibut 8mm, ali nisam stigao da ih isprobam, tako da i mene zanimaju iskustva, prvenstveno za deveriku i babušku.
Go Fishing!

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #29 poslato: Mart 22, 2013, 12:13:28 posle podne »
Imam neke maroseve halibut i jagodu 8mm ali drugacija je kutija pa neznam mogu li pomoci.
Ono sto sam primetio je da kao i maroseve arome veoma brzo gube miris,zatvarajte kutiju posle svakog stavljanja na dlaku .
Jesu busene sto dosta olaksava pecanje,mada i to nije odradjeno kako treba pa nije lose imati burgijicu da se provrti po neka.
Nisam nesto odusevljen odzivom ribe na ovaj mamac,nisam probao samo da ih potopim i lepim na metod.
imam zenu kao mrenu