Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Feeder komplet za početnika  (Pročitano 18038 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
Odg: Feeder komplet za početnika
« Odgovor #75 poslato: Decembar 25, 2016, 12:00:50 posle podne »
Ja bih samo dodao da je dosta dobar i jeftin izbor, koji sam preporučio kolegi i sa kojim smo se slatko napecali obojica, Formaksova Altiva 3,60 mislim 100gr. Uparena sa nekim malim i jeftinim Daivčetom, pokazala se ekstra za početnika. Pecao sam i ja sa njom i, za te pare, odličan štapić. Rođaku početniku sam preporučio isto to, i eno ga prezadovoljan, ne silaziu sa DTD :) Ali je taj Avatar svakako bolji od Altive, par po osećaju u ruci.
Naravno da su apetiti kod njega porasli pa će pasti još jedan ''ozbiljniji'' fider komplet, ali o tom potom :)

Van mreže NešaBg

• Početnik
  • *
« Odgovor #76 poslato: Decembar 25, 2016, 12:47:32 posle podne »
Gledao sam i altivu ali mi je avatar laksi, mislim na tezinu bacanja.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #77 poslato: Decembar 25, 2016, 23:37:27 posle podne »
Без два фидера (минимум) ни не крећем на воду! И то два са којима ћу да почнем да пецам. И ту је, наравно, и трећи за почетно храњење.
А два увек носим и одмах намонтирам јер скоро па по правилу пецање започињем са оба. (Ово се пре свега односи на или нове терене или на оне на којима нисам дуже времена био па нисам сигуран где и на шта да тражим рибу) Зато једним јачим сетом (или сетом исте снаге али мало већом удицом и мамцем, нпр. глистом или шећерцем) крећем или на већој даљини или већој дубини а финијим (или мањом удицом и мамцем, нпр. црвићима или пинкићима) негде ближе или плиће. И онда где ми се пре јави риба, или где ми се пре јави интересантнија риба за пецање настављам да интензивирам са храњењем и пецањем. Мада најчешће то буде на финији прибор и скоро па правилу ситнија риба, не одустајем од потраге за крупнијим индивидуалним рибама, па ако дође - добродошла! А ако не, "нек се кисели"! Можда наиђе нека ћорава!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #78 poslato: Decembar 26, 2016, 08:04:24 pre podne »
Ja bogami uvek ponesem 4-5 štapova, a ne kraju pecam sa 1 ili 2. Nikad ne znam kakva će voda biti, jaka, slaba, da li ću hteti da bacam bliže, daleko...

Onda počnem sa 2 štapa, tipa jedan bliže, jedan daleko... Ispipavam teren. Na kraju ako riba baš dobro radi, ostavim samo 1 štap i maksimalno se koncentrišem na njega...

Van mreže STDJ

• Početnik
  • *
« Odgovor #79 poslato: Decembar 26, 2016, 13:20:02 posle podne »
S obzirom da si početnik, preporučujem samo 1 štap za početak. Tako ćeš se najbolje posvetiti i bolje ćaš savladati tehniku, što zabacivanja, što odabira daljine, hranilice i svega ostalog. Ima vremena i za 2 i za 3 štapa. Imaš profesionalce koji u 90% slučajeva koriste samo jedan štap, uverićeš se u to i sam. Nikada nisam pecao sa 2 štapa, uvek samo 1. Ne kažem da je to loše ili nehumano, da ne shvati neko pogrešno, ali najbolje se po meni barata sa jednim štapom. Opet kažem, početnik si, nikako ti ne treba 2 ili 3 štapa. Prvo sa jednim pa kasnije i 3, što da ne. Napominjem da je ovo moje mišljenje, ne želim da neko shvati pogrešno. :)
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2016, 15:33:19 posle podne Ady »

Van mreže NešaBg

• Početnik
  • *
« Odgovor #80 poslato: Decembar 26, 2016, 21:38:26 posle podne »
Početnik jesam ali samo što se tiče feeder načina pecanja. Većinu ostalih tehnika upražnjavam više od 25 godina. Najčešće koristim tri ili više (ako je dozvoljeno) štapova bilo da je plovak ili dubinka u pitanju. Planiram da kupim dva štapa za fider, za početak, pa ću videti kako ću se snaći. Kasnije po potrebi biće i neki teži, duži, kraći, lakši...

Van mreže STDJ

• Početnik
  • *
« Odgovor #81 poslato: Decembar 26, 2016, 22:26:11 posle podne »
Pa upravo zbog toga, ja sam ti na neki nacin svoje iskustvo podelio, puno je lakse poceti sa jednim pa kasnije kad se uvezba tehnika cepas i sa tri stapa, to sam hteo reci ali treba neko iskustvo za to, ti najbolje znas kako ces i sta ces, samo iznosim svoje misljenje. :)

Van mreže Mill

• Početnik
  • *
« Odgovor #82 poslato: Decembar 28, 2016, 18:39:49 posle podne »
Najkvalitetnije se opsluzi jedna zena!isto je i sa fiderom! :)

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #83 poslato: Decembar 28, 2016, 22:09:23 posle podne »
Кад ради риба - 1 штап је довољан!
Кад не ради - ни 21 није довољан!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže NešaBg

• Početnik
  • *
« Odgovor #84 poslato: Januar 13, 2017, 11:22:33 pre podne »
Kako kupovina štapa prilazi blizu (finansijski) počela je i neodlučnost. Šta kupiti a da je najbolji izbor. Na jednom od poznatih site-ova nabasam na ET arno intruder carp feeder u dužini 3,60m akcije 30-80g. Čak postoji i snimak na kom jedan naš poznati feeder-aš testira pomenutu motku. Po svemu sudeći deluje mi kao ozbiljnija priča od formax-ovog avatar-a. Naravno u istom je cenovnom rangu. Ima li neko kakvih iskustava o tom modelu ET stapa. Treba mi vaš savet.