Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Feeder komplet za početnika  (Pročitano 23129 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
Odg: Feeder komplet za početnika
« Odgovor #60 poslato: Mart 08, 2015, 16:12:28 posle podne »
Kako sam uvek zastupao ideju kupovine jeftinijeg fidera za prvi štap, barem dok se čovek ne upozna sa mogućnostima, opcijama, dok ne stekne osećaj za zamah i opterećenje, tako i sada početnicima uvek predlažem da uzmu nešto što će u slučaju eventualnog loma ili oštećenja lakše da prežale.
Međutim, ono što Dejan kaže takođe stoji. Ukoliko čovek za svoj prvi štap izabere neku vrlo tešku, glindžavu motketinu, koja se i na najmanjem vetru ljulja kao travka, koji posle zabačaja narednih 5 minuta neće da se zaustavi, koji se sa hranilicama od 30g savije do pola, taj neko može da stekne potpuno pogrešnu sliku o fideru i lako može da se desi da mu se smuči fiderisanje posle prvih par pecanja.
Zato smatram da je možda bolje da za novce koje si namenio da daš za novi Storm probaš da kupiš neki makar polovni ali malo poznatiji (o kome postoje neki komentari i recenzije) fider, ili da makar pozajmiš od nekog pare, ako već ...
Btw, koliki je budžet namenjen kupovini? Sa tim podatkom ćemo već moći da ti predložimo konkretan štap ili sugerišemo u kom smeru da razmišljaš.
Trenutno na popustima ima nekoliko mnogo interesantnijih (i boljih) štapova od tog Storma.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Nex

• Početnik
  • *
« Odgovor #61 poslato: Mart 08, 2015, 16:33:26 posle podne »
Ovako stoje stvari Ady: Kada bih radio i imao prihoda od toga sto radim, normalno da bih gledao kvalitetnije i mnogo bolje stapove. E sada, razmisljam se, koristio sam varalicarca da se okusam u feeder tehnici i imao sam rezultata. Dosta mi se dopalo pecanje, sada zelim uzeti sebi jedan feeder stap ,,Prvi u nizu'' i naravno pecati njime. A posto ti kazes da bi bilo bolje uzeti nesto polovno ili mozda novo za nekih par crvenih, mozda je to cak i bolja varijanta. Predlozi neki stapic do nekih cetiri crvenih ako nije problem.

Van mreže Ady

• Administrator

Van mreže Nex

• Početnik
  • *
« Odgovor #63 poslato: Mart 08, 2015, 18:37:46 posle podne »
Lepi predlozi Ady.
Ovaj Maverov:
http://www.kupujemprodajem.com/maver-abyss-x-series-3m-feeder-dvodelni-20198293-oglas.htm?filter_id=21065745
Ili mozda novi ovaj:
http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/stapovi/fider-stapovi-feeder/maver-feeder/stap-abyss-x-series-12ft-feeder-2-piece

Ciljam na duzinu od 3.6m, sta mislis o ŠTAP ABYSS X SERIES 12FT FEEDER - 2 PIECE (3.6M)?

Van mreže Zor

• Početnik
  • *
« Odgovor #64 poslato: Jul 10, 2015, 12:28:36 posle podne »
Pozdrav, pre svega da kažem da sam totalni početnik, ali sa opakom željom. Želim da kupim 1 komplet i danima već gledam i čitam, ali smatram da ću ovde dobiti najbolji savet :)
Za oko mi je zapao Maver Powerlite Feeder 13ft, pa me zanima vaše mišljenje o njemu i predlog mašinice za njega, mislio sam da to bude Shimano Baitrunner DL 4000 FA. Pecao bih na vlasinskom, bovanskom i ćelijama, ali i na moru. Sto se jezera tiče lovio bih šarana i soma eventualno i deveriku. Hvala unapred!

Van mreže laki

• Administrator
« Odgovor #65 poslato: Jul 10, 2015, 16:07:45 posle podne »
Poslužiće za deveriku i šarana sa naglaskom da je više komplet za šarana ali nisam baš siguran za more i soma. To jest i može za soma ako nema nekih zakačaljki u vodi.
Za deveriku bi ipak bila primerenija neka dužina od 3 - 3,3m i 20 ili 30 mašinica
« Poslednja izmena: Jul 10, 2015, 16:10:22 posle podne laki »

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #66 poslato: Jul 10, 2015, 21:19:52 posle podne »
Sa feeder štapom ako digneš soma od 10-tak kg iz dubine, svaka ti čast.
Nisu feeder štapovi namenski pravljeni za lov soma.

Van mreže bane76

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #67 poslato: Januar 01, 2016, 13:16:54 posle podne »
poz drustvo od skora sam u lovu ribe na feeder ali pre toga sam pecao plovak (takmicio) zatim desetak godina sarana veoma ozbiljno ....sve mi je to dosadilo i resih da se oprobam u feeder ribolovu zbog manjka vremena i posla kojm se bavim . pecam na dva mesta
dunav i tisa :
uzeo sam et elit feeder (crno zuti) 3,6 120g dva komada veoma sam zadovoljan
jezera sremska pecanje do 50m daljine ( bodorka ,deverika)
uzeo sam trabucco precesion xt pro 3.6 90g i qiver3.3 70g 
zanima me vase misljenje o ovim kompletima
profesor

Van mreže laki

• Administrator
« Odgovor #68 poslato: Januar 05, 2016, 20:48:52 posle podne »
A što nam ti ne bi izneo svoja zapažanja ako ih već imas :)? Ničije mišljenje ti ne vredi ako tebi ti štapovi ne leže.

Van mreže bane76

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #69 poslato: Januar 05, 2016, 21:39:58 posle podne »
Laki pa pecam na te stapove svega par pecanja primetio sam da su ET.elit izuzetno precizni pri zabacivanju da im je najosetljiviji vrh mnogo osetljiviji od druga dva .....kod trabbuca sam primetio da je veoma parabolican...ali mislio sam mozda je neko duze koristio ove stapove pa mi moze reci svoja iskustva...mozda neke stvari koje primecuje iskusan fideras za razliku od pocetnika jer da je u pitanju lov sarana ja bi pomogao maksimalno posto u toj vrsti ribolova imam mnogo iskustva....
profesor

Van mreže NešaBg

• Početnik
  • *
« Odgovor #70 poslato: Decembar 24, 2016, 18:35:03 posle podne »
Evo i ja da pitam. Za oko mi je zapao formax avatar feeder 3,60 MH 20-80g koji bih upario sa TICA streamstar 3500 koje vec posedujem. Naravno morao bih napuniti špulne nekako jer su klasične duboke. Početnik sam u feeder tehnici pa me interesuju dve stvari za sad, prvo koliko se štapova najčešće koristi kod pecanja jer sam do sada i na dubinku i na plovak uvek koristio po tri štapa i drugo kako vam se čine ovi formax-i? Cena im je oko 4300 dinara što mi je da kažem pristupačno a u planu je i kupovina SPRO passion mašinica ali to mora da sačeka. Zaboravih da kažem da bih uzeo dva štapa jer mi se čini da više ne bih mogao ni da postignem jer ima "posla" kod feeder tehnike.

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #71 poslato: Decembar 24, 2016, 21:42:35 posle podne »
За Аватар могу да кажем да је у сваком случају добар избор не само за почетнике већ и за верзиранијег фидераша. То је у ствари исто што и Доме Габор Тим Фидер. Исти је бланк, исти спроводници. За халтер нисам 100% сигуран али је то и мање битно, у неку руку. Врло добар избор за први фидер штап!

Што се тиче Тика машиница, и оне имају своје представнике у нижој и средњој класи (код нас нисам видео хај-енд моделе), а Стримстер је она из ниже категорије. За почетак ће ти завршавати посао, али гледај да те Пешне што пре набавиш! За 3 класе су бољи!
Што се дубоке шпулне тиче: нисам сигуран да ли Тика долази са две шпулне, али ако да, онда ти је посао изузетно лак! Узмеш најпре шпулну са којом НЕЋЕШ пецати, па на њу кренеш да моташ најлон. И то најпре онај са којим ћеш пецати, свих 100-150 метара, колико већ има на калему, па на њега онда кренеш да моташ "бекинг" - неки стари, половни, дебели најлон, који си хтео да бациш са неке машинице. И када напуниш оптимално шпулну, онда је лепо скинеш, на машиницу ставиш ону шпулну коју ћеш користити и све лепо премоташ на њу.
Две ствари су само ту битне:
- чвор којим ћеш спојити два најлона: користи такозвани уни то уни
- бројати колико окретаја ручицом направиш док намотаваш бекинг - да би исто тако могао да напуниш и другу шпулну, јер сада више нећеш имати помоћ празне шпулне. (напомена: битно је и да употребиш исту дебљину најлона за пецање и бекинга, јер ово тада врши посао!)

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #72 poslato: Decembar 24, 2016, 21:58:02 posle podne »
Boga mi ja sam se pokajao što ne uzeh Avatara onda kad si mi rekao da je na popustu za crni petak, ali nadam se da će biti popust oko nove godine... Čoveče tada je koštao mislim oko 3400...

Van mreže NešaBg

• Početnik
  • *
« Odgovor #73 poslato: Decembar 24, 2016, 22:24:01 posle podne »
I ja čekam neki popust za Avatare. A što se tiče mašinica, obe imaju rezervne špulne pa će popunjavanje tom metodom ići glatko. Niste mi rekli da li je bolje da pecam sa dva štapa ili da se koncentrišem na jedan. Mislim da najviše zavisi od vrste ribe koju ću pecati i od mesta na kom pecam, ali želim da čujem i savete vas iskusnih feederaša.
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2016, 23:28:51 posle podne Ady »

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #74 poslato: Decembar 24, 2016, 23:49:50 posle podne »
Strategije fideraša se puno razlikuju. Ima puno faktora koji uticu  na strategiju. Neki od njih  su vreme i mesto. Tema je preširoka a i individualna tako da ja sad nebih ulazio u objašnjavanje.
Ali recicu ti samo jedno, nema fideraša koji na vodu ide sa jednim štapom. Tu je uvek 2 a cešce i 3 pa ponekad i više  štapova. Na licu mesta se određuje kako ce se pecati, a to može i da se menja u toku samog pecanja...

Izvinio bih se kolegama što neka slova pišem neispravno, jednostavno na tabletu mi izlaze ispod tastature i ne mogu ih koristiti...
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2016, 23:53:10 posle podne miki no swear »