Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Feeder komplet za početnika  (Pročitano 23936 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Žex

• Premium Member
Odg: Feeder komplet za početnika
« Odgovor #45 poslato: Avgust 22, 2013, 12:04:04 posle podne »
Neka prodavac uhvati za vrh štapa i čučne a ti zategni.....videćeš šta te zanima.
Feeder = feeling  !

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #46 poslato: Avgust 22, 2013, 22:43:05 posle podne »
Tako sam polomio skup stap u radnji sa renomeom :) rece covek zapni slobodno i kvrc rece stap :D
Ponesi masinicu sa najlonom,provuci najlon kroz provodnike  a prodavac neka drzi za najlon,tako ces dobiti naj jasniju sliku,ujedno ces videti kako ti lezi masinica sa stapom.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #47 poslato: Avgust 23, 2013, 16:01:19 posle podne »
Sutra verovatno idem da kupim stap i uzeo bih SPRO Panteru, ako neko moze da kaze (ko ima ovaj stap ) da li se oseća riba kad je "vučemo ka obali" jer sam imao priliku da pecam na neki štap kupljen ispod mosta za 1000din i kao da vučem panj a ne ribu ?   nervoza

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #48 poslato: Avgust 23, 2013, 16:05:10 posle podne »
 haha haha haha
To NIJE bio fider!
A u kom smislu kažeš "panj"?
Tako teško, tako mrtvo ili ... ?
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #49 poslato: Avgust 23, 2013, 16:16:33 posle podne »
Ma moj drug otisao ispod mosta na onu Pecarošku pijacu i kupio neki dvodelni stap tezak pola kile koji naravno nije bio feeder. I na pecanju on otišao da popije vode i njemu udari riba i ja je vučem ka obali ali nemam osecaj na štapu da vibrira ili bilo šta , kao da sam uhvatio drvo u vodi izvukao ga napolje.
Tako da nebi voleo da kupim takav stap, vec da osetim ribu koja se bori da ostane u vodu (to je za mene pecanje ).Zato me zanima kakav je Pantera štap što se tiče "uživanja" ?  :-\

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #50 poslato: Avgust 23, 2013, 17:56:29 posle podne »
E, pa, za razliku od tih pritki za paradajz ili trešenje oraha, sa fiderom (pogotovu sa Panterom) ćeš i kauglera da osetiš na drugom kraju sistema!
Štap koji hoćeš da kupiš biraš prema terenu i vrsti ribe koju želiš i koju ćeš najčešće njime da pecaš.
Za jaču, tekuću vodu, gde ćeš da pecaš krupniju ribu ćeš uzeti duži, tvrđi štap, veće težine bacanja.
Za kanale, sporotekuće i stajaće vode i za sitniju ribu ćeš uzeti osetljiviji, mekši štap, manje težine bacanja.
Prelazne vidove je malo teže odabrati i prilagoditi. To ti je već za "srednju školu fidera". Npr. pecanje sitne ribe na jakoj vodi ili krupne ribe na stajaćicama. Tu već finese sa prilagođavanjem sistema igraju bitniju ulogu.
Prvo ti savladaj i sa uspehom prođi "osnovnu školu" pa onda da pričamo na temu!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #51 poslato: Avgust 23, 2013, 18:08:39 posle podne »
Hvala ti na odgovoru, jel znaš ti ili neko drugi, kako pakuju ove jeftinije štapove a posebno kako pakuju vrhove i ako ih pakuju ? Išao bih autobusom pa da znam.  ;D

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #52 poslato: Avgust 23, 2013, 18:16:21 posle podne »
Pa ako nije neka nenormalna gužva preživeće bilo kako da ga zapakuju - ako je bas dupke pun, ti sačekaj sledeći  ;D

Inače ...

Ako ikako možeš, počni sa finim i mekanim štapom (parabolici su idealni) na stajaćim ili sporotekućim vodama bogatim ribljim fondom - lakše je i produktivnije za početnika! Sitna udica, tanak najlon, laka hranilica ...  Jako je bitno naučiti osnove kao što su pravilna priprema prihrane, tačno zabacivanje, upotreba line clip-a i još mali milion sitnica (potraži po forumu i netu). Najmanje ti treba da razmišljaš o matici reke i zakačkama.

Iako pecam decenijama, morao sam da se postepeno "prešaltam" na fider - trebalo je određeno vreme, jer je filosofija totalno suprotna ustaljenom dubinskom pecanju na kojem sam odrastao.

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #53 poslato: Avgust 24, 2013, 15:10:21 posle podne »
Uzeo sam Panteru danas u fishingworldu 2280din i prezadovoljan sam, vidjao sam komentare da je stap tezak ali po meni je lagan (verovatno zato sto sam pecao sa dosta tezim stapovima). Sve u svemu preporuka za svakog ko zeli da kupi ovaj stap. Inace stap je veoma lepog izgleda. Sutra ide na Miku na probu  thumbup

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #54 poslato: Avgust 25, 2013, 20:00:54 posle podne »
kreni prvo sa crvenim vrhom da pecaš, da ako slučajno polomiš vrh,njega slomiš a ne zeleni..
to ti kažem iz razloga jer sam ima dve pantere i zeleni vrh im je strahovito dobar,
ja ga koristim za takmičenja i to mi je omiljeni vrh..

Van mreže Nex

• Početnik
  • *
« Odgovor #55 poslato: Mart 08, 2015, 00:21:40 pre podne »
Kako sam pocetnik u feeder pecanju, zeleo bih da za neku manju sumu novca kupim i prvi feeder stap. Citao sam par strana o pocetnickim stapovima i dosao sam na prvi predlog, pa me interesuju malo vece informacije o ovome stapu. U pitanju je stap kao sto je napomenuo prijatelj -laki- ET GOLD STAR STORM FEEDER 3.60m  - 40-80 g
On mi je dostupan za sada, pa me interesuju i same karakteristike stapa.
Pecao bih deveriku na jezeru.
Verujem da je od kompozita, kakve su mu vrhovne karakteristike sto se tice jacine 2 izmenljiva vrha, koje tezine hranilice su pozeljne bacati njime?

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #56 poslato: Mart 08, 2015, 00:53:32 pre podne »
Taj štap jeste kompozit , i štap je podosta mekan (glindžav), hranilice može do nekih  50 gr+ hrana u njoj.
Mislim, kao prvi probni štap i može da prođe ali ubrzo ćeš kupiti brži karbonski štap, to je sigurno.

Van mreže Nex

• Početnik
  • *
« Odgovor #57 poslato: Mart 08, 2015, 13:15:55 posle podne »
Aha, hvala puno Imre (y). Bacao bih hranilice nekih 30-ak grama. Ali dok se malo uhodam kupicu i neki od boljih feeder stapova. Hvala jos jednom.

Van mreže dejand28

• Premium Member
« Odgovor #58 poslato: Mart 08, 2015, 13:38:14 posle podne »
Mislim da je bolja varijanta pantera od tog štapa,istog su cenovnog ranga a storm je baš glindzav.Da mi je to bio prvi štap verovatno bi odustao od feedera  thumbdown

Van mreže Nex

• Početnik
  • *
« Odgovor #59 poslato: Mart 08, 2015, 16:08:03 posle podne »
dejand28 Hmm, lep predlog za SPRO Pantera Feeder 3,45m. Hvala.
Videcemo sta ce reci i ostale kolege, pa od svega ovoga izvedemo nesto.  O0