Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Feeder komplet za početnika  (Pročitano 19542 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
Odg: Feeder komplet za početnika
« Odgovor #30 poslato: Mart 24, 2013, 11:58:52 pre podne »
Fider sam naučio da pecam formaksovim legacy 360 40-120 gr ,moja preporuka samo zbog cene jer ti neće biti velika šteta ako ga skršiš ili izgrebeš.
Iako sam ostao bez jednog vrha idalje volim da pecam sa njime, ribu veličine dlana ćeš vaditi sa uživanjem a ima snage i za neko šaranče.
Nemoj ulagati veliku sumu novca u tehniku koju nisi probao i ne znaš da li ti leži, probaj nečim jeftinijim pa ako te privuče i legne lako je kupiti bolji štap. Idi na vodu pecaj pa ces vremenom doci do toga.
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 07:59:55 pre podne ivan »
imam zenu kao mrenu

Van mreže Jožef2

• Početnik
  • *
« Odgovor #31 poslato: April 07, 2013, 11:08:42 pre podne »
Dobio jedan Nevis feeder, 3,6m, 40-100gr, mislim jedan od jeftinijih feedera, vadio s štapom i crvenperke, ali i šarane preko 4kg. To je bilo na privatnom jezeru, gdje je dno pjesak i šljunak, ne znam kako bi se ponašao na Dunavu?, morat ću i to jednom probat, živim dosta blizu Dunava nekih 20km.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #32 poslato: April 07, 2013, 14:50:41 posle podne »
Na živi tok dunava ni ne pomišljaj, trebao bi ti blekhors od minimum 55A da stoji u mestu.
Pokušaj da pronađeš neko mesto gde voda usporava, neki kontra tok. Na 15 -20 metara u mirnijem delu vode posao ti završava hranilica od 40 gr.
Za pecanje na dunavu uglavnom koristim maggot i blockend hranilice jer voda ipak brzo spira praškastu hranu, neka idealna montaža koja mi se pokazala delotvornom je velika pljosnata magotara sa praškastom hranom i predvez 60 cm i duži.
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 07:56:20 pre podne ivan »
imam zenu kao mrenu

Van mreže Jožef2

• Početnik
  • *
« Odgovor #33 poslato: April 07, 2013, 16:10:48 posle podne »
Hvala babuškar  :hi Dunav mi nije nepoznat, dapače- godinama sam  ganjao smuđeve kod Batine na Nijagarama, pa od sunjog čarde prema kazuku (dugo sam bio samo spinaš). Bistro
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 07:54:25 pre podne ivan »

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #34 poslato: Avgust 17, 2013, 19:43:33 posle podne »
Zanima me kakav je SPRO boxxer methode feeder 3.45m do 75g ?
Da li dobro signalizira udarce i da li je dovoljno "savitljiv" ?
 :D

To bi mi bio prvi feeder stap.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2013, 19:53:33 posle podne Sarancic97 »

Van mreže Korbi

• Premium Member
« Odgovor #35 poslato: Avgust 17, 2013, 21:18:45 posle podne »
Vid' vako Šarančiću  :)  :hi  Ja sam taj i taj   :hi ..pecam tamo i tamo..do sada,sam uglavnom 1.plovkario 2.zabacio dubinke i roštiljao 3.frljao varalice.. 4 Nemam predhodnog iskustva ..   ;D   i da..Dobrodošao ,u ovu malu zajednicu vrhunskih fideraša  :cvik  ..Što se boksera tiče,sve ti jasno kad vidiš cenu..ako ima Pantera,bolje nju pazari..il se otvori bar još za (koju)iljadarku..

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #36 poslato: Avgust 17, 2013, 21:45:03 posle podne »
Svaka ti je na mestu  thumbup ...od prvog slova do tačke na kraju .  clap
Feeder = feeling  !

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #37 poslato: Avgust 17, 2013, 22:37:38 posle podne »
Hvala na odgovoru, pre nego sto sam probao feeder, pecao sam uglavnom na plovak (kanali oko Koteza, Borče i Crvenke ) i par puta na Tamišu varalicom (bezuspešno). Pecam godinu dana i prvi put sam se susreo sa feeder pecanjem ovog leta na malom jezeru Mika Alas. Čovek na mestu pored mene koristio je feeder tehniku i napecao se  krupne babuške i šarana(5 kila mu je bio najveći ), a ja na plovak čekam sat vremena za sitnu babušku. Sledeći put kada sam išao na Miku i namestio sam feeder sistem(na običan štap sa mašinicom) i dolazili su lepi komadi babuškke. Od tada samo na feeder pecam i mogu reći da je puno bolje od plovka.
Što se tiče štapa verovatno ću kupiti neki malo bolji sledeće godine jer uskoro počinje škola pa vremena za pecanje neće biti toliko .  :)

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #38 poslato: Avgust 18, 2013, 19:43:24 posle podne »
Ma šta bre škola? Škola ne sme da bude prepreka pecanju!  lol
Do kraja sezone imaš barem još 10-15 subota koje možeš da otpecaš. Za to ti se isplati uzeti neki jeftiniji fider štapić. Ovo ti kažem zato, što sama "fider montaža" (hranilica + duži predvez) nikako ne daje realnu sliku fider ribolova! Duša fiderisanja je ŠTAP!
Mnogi moji drugari se ne slažu sa mnom (neki se i slažu) kada preporučujem prvi fider štap: moj savet je uvek uzeti neki jeftiniji (čitaj: u najvećem broju slučajeva nekvalitetniji) pa kad malo više ovladaš tehnikom, vidiš šta ti vše leži, odgovara, gde ćeš, šta i kako najčešće pecati - onda se odlučiš koji "pravi" (ozbiljniji) štap ćeš da kupiš. Analogiju ovom svom savetu nalazim u kupovini prvog automobila. Msm da je vrlo glupo za prvi automobil po položenom vozačkom ispitu uzimati nznm Majbaha, AMG mečku, Lexusa... Prve godine ionako mora taj auto da se ogrebe koji put na parkingu, nasadi na poneki ivičnjak... Manja je šteta ako je to neki polovnjak od 20 god.
Tako i sa fider štapom. Dok ne uvidi čovek koliko sme da ga optereti, savlada tehniku zabacivanja tereta na granici nosivosti štapa, daleke zabačaje, polomi par vrhova zbog obmotanog najlona oko vršnog sprovodnika, nauči na dužinu poluge fidera... Za to su bolji jeftiniji štapovi za koje se mogu pronaći zamenski vrhovi!
Srećno u fiderisanju Šarančiću!
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2013, 19:45:10 posle podne Ady »
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #39 poslato: Avgust 18, 2013, 21:48:58 posle podne »
Uvek mi padne na pamet moja pantera, kao prvi feeder štap.

Nisam imao prestavu i feeder ribolovu, ali sam je kupio jer je jeftina, pa kao ajde da probam. Kad ono... progledao sam. I dan danas rado pecam sa njom!

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #40 poslato: Avgust 18, 2013, 23:28:51 posle podne »
Hvala svima na savetu, verovatno cu uzeti panteru ili boxera (videcu oba u radnji kad budem isao).
Po vama koji je bolji i zasto ?
Boxxeer mi se vise svideo "na papiru" jer je laksi za nekih 30 grama (sto je mozda i zanemarljivo ali se ja ne razumem).
 ;D

Van mreže Korbi

• Premium Member
« Odgovor #41 poslato: Avgust 18, 2013, 23:41:33 posle podne »
Pantera je bolja,jebo je plava..ona je za dečake  ;D

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #42 poslato: Avgust 22, 2013, 11:34:42 pre podne »
Zanimam me koilko su Pantera i Boxxer savitljivi to jest mislim da li su vise parabolicni ili im se samo vrh savija, ili su nesto izmedju ?
Gde u Beogradu ima radnja gde mogu da pogledam oba stapa ?
Izvinete zbog puno pitanja  ;D
Pozz

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #43 poslato: Avgust 22, 2013, 11:58:19 pre podne »
Ispod Pančevca imaš radnju koja uvozi SPRO i tamo imaš oba štapa...a i druge  ;)
Feeder = feeling  !

Van mreže Sarancic97

• Početnik
  • *
« Odgovor #44 poslato: Avgust 22, 2013, 12:01:53 posle podne »
Hvala, a kako da saznam da li se samo vrh savija ili veci deo stapa a da im ne polomim stap ? lol