Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Feeder komplet za početnika  (Pročitano 18075 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovis

• Premium Member
Odg: Feeder komplet za početnika
« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2013, 15:13:32 posle podne »
Sasvim slučajno imam i pecam sa Shakespeare Mach 1 XT Power Feeder štapom, i to baš 3,9m tb.90g.
Osim serije Mach 1, postoje još serije Mach 2 i Mach 3, a razlika je u materijalu od kojeg je napravljen blank i opremi. Logično, najjeftinija serija Mach 1 je napravljena od karbona nešto nižeg modula elastičnosti i nema Fuji opremu kao recimo serija Mach 3.
Ali bez obzira na to, radi se o kvalitetnim štapovima, koji su cenjeni u Engleskoj, dok su nažalost na ovim našim prostorima pomalo zapostavljeni. Inače u Beogradu postoji uvoznik Shakespeare pribora, a vidim da ih ima i u BiH.
Ovim štapom sam pecao na jezerima i na Savi. Na Drini nisam pecao njime, pa ti u vezi toga nažalost ne mogu ništa reći.
Uz štap se dobijaju 3 vrha i sva 3 su (što mi se sviđa) karbonska. Vrhovi su od 3, 2 i 1,5 unce, tako da možeš da izabereš odgovarajući vrh za većinu situacija. Štap ima veliku rezervu snage u donjem delu, zidovi su sasvim solidno debeli, ali štap nije (pre)težak.

Što se tiče mašinice, Mach 3 XT je odličan izbor uz taj štap. Oznaka "3" je u ovom slučaju oznaka serije,  ne veličine. Idealna uz ovaj štap bi bila veličina 40.

Bez obzira na sve i ja mislim da bi ti uz ovaj komplet, svakako trebao bar još jedan štap sa odgovarajućom mašinicom. Koji štap i mašinica bi to bili, videćeš kada budeš pecao sa svojim prvim kompletom i kada budeš uvideo šta je to što nedostaje tvom kompletu, jer kao što znamo univerzalan štap za sve situacije ne postoji!
I na kraju, pogledaj ovaj video, vredi ga videti.

River Feeder Fishing on the Wye - Part One. (www.shakespeare-fishing.co.uk)
Go Fishing!

Apprivoiser

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 06, 2013, 18:25:55 posle podne »
Odlični savjeti, sasvim dovoljno da bi shvatio sve što mi je bilo potrebno za start.
Naravno, slažem se da uvijek je najbolje kada čovjek sam testira i tek onda zna na čemu je, nego sam
samo htio tek onako da čujem par stvari prije nego krenem, što sam i dobio :)
Krenut ću s oba jer mjenjam vodu, mislim krećem se na tri vode konstantno i da imam jedan od 90 g za jezero i drugi od 120 g ili 150 g za rijeke. U krajnjem slučaju da ne bude godilo, uvijek se može mjenjati na novo i drugačije. Drago mi je da si probao Jovis ovaj štap a ovaj video sam vec gledao ranije :), bitno da je iskustvo s njim iole pozitivno i da ne bacam odma lovu u vodu :)
Sve u svemu, deverika radi na Modracu poslednja dva dana na jednom dijelu a za vikend ove ću već držati u ruci. Nisu neki kapitalni primjerci više pristuni na ovoj vodi ali za prve utiske mislim da će biti odlični.
Sve je ovo krenulo kada sam prošle godine vidio kako je feeder tako lijepa i elegantna tehinka a na mjestu gdje sam vršio prihranu 5,6 dana bio sam prisutan kada je čovjek vadio 14 kila amura na isti sistem. E, reko odustajem od svega i iduća sezona će biti posvećena isključivo feeder tehnici.

Uglavnom, zahvalan sam za odgovore i nadam se da ću se opravdati u društvu :)
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:07:03 pre podne ivan »

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #17 poslato: Februar 06, 2013, 20:51:10 posle podne »
Ne brini za kvalitet, proveren je na vodi  ;) Za jezero i dalje zabačaje - odličan, bez brige.
Go Fishing!

Van mreže dejand28

• Premium Member
« Odgovor #18 poslato: Februar 14, 2013, 08:53:03 pre podne »
Pozdrav svima, ako može jedno pitanje. Jesenas kupljen Gold sSar Storm feeder 3,60 sa kojim sam mislio da pecam belu na Tamišu, za njega uzeo ET mašinicu mislim match ili tako nešto. Sad pitanje: čini mi se da je Štap previše težak i da mi treba veća mašina, šta ste vi stavljali na ovaj štap?
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:10:14 pre podne ivan »

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2013, 18:50:19 posle podne »
Pošto sam u ovom našem okruženju poznat po tome da volim da se zezam sa tim jeftinim chinese štapovima, ajd da prozborim po koju o Stormu.
Konkretno ga nemam u svom arsenalu ail sam ga mnogo puta drmusao i detaljno zagledao.
Štap jeste težak, ali je to zato što je od kompozita i relativno debelih zidova - dakle, nije čist karbonac i zato je dosta teži od skupljih varijanti štapova napravljenih od IM6, IM7, IM8 itd. karbona. Takođe je, nasuprot njih dosta "sporiji", mekši, iliti po naški - glindžaviji.
Trebalo bi znati o štapovima izrađenim od kompozita da su, kao što već rekoh, dosta elastični pa se čini da ne mogu da podnesu veće težine bacanja. To je samo delimično tačno. Istina je da je za zabacivanje sa tako elastičnim štapovima na veće daljine potrebna malko drugačija tehnika zabacivanja da bi se postigle veće daljine.
Kazeš da bi pecao na Tamišu pre svega - dakle na vodi gde ti nije potrebna hranilica veće težine od cca 40g + hrana, dakle težine do 60g max. Za takav poduhvat ti je dakle dovoljna i finija oprema - dakle i manja mašinica će odraditi posao.
Da se razumemo, ne pričamo o bolonezima ni o varaličarcima koje čovek sve vreme drži u ruci i gde je svaki gram bitan a o balansu da ne pričamo. Tebi štap veći deo vremena stoji na držaču.
Tako da je sasvim OK ako je mašinica težinski naoko neproporcionalna težini štapa, ali nemoj da te to zbunjuje. Kompozitni štapovi su dušu dali za detekciju udaraca pasivnih krupatica veličine dlana. Meč mašinica veličine 2000 ili 3000 sa 018 najlonom na sebi je super u kombiniaciji sa Stormom. Pogotovu ako se odlučiš za najmekši vrh za otvaranje sezone!

PS - ako otvoris sezonu ovih dana na Tamišu - očekujemo detaljan izveštaj!
Srećno sa novim kompletom i bistro!
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:18:14 pre podne ivan »
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Apprivoiser

• Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 14, 2013, 21:09:21 posle podne »
Pozdrav drugari.

Drugar se odlučio da nabavi jedan komplet sebi a s tim da je i on početnik u ovoj tehnici, reko da pitam ipak za vaš savjet šta vi mislite ..

Štap - Cormoran FEEDER FM 3,90 150g.
Mašinica - Cormoran CORCAST 5PiF Super Jet Feeder 3000.

Znači, ribolov se odnosi pretežno na rijekama: Sava,Drina ujedno i jezera.

Hvala unaprijed :)
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:22:39 pre podne ivan »

Van mreže Ivomir

• Premium Member
« Odgovor #21 poslato: Februar 14, 2013, 21:13:55 posle podne »
Pozdrav svima, ako može jedno pitanje. Jesenas kupljen Gold sSar Storm feeder 3,60 sa kojim sam mislio da pecam belu na Tamišu, za njega uzeo ET mašinicu mislim match ili tako nešto. Sad pitanje: čini mi se da je Štap previše težak i da mi treba veća mašina, šta ste vi stavljali na ovaj štap?
Ja sam skoro celu sezonu prošle godine pecao isključivo sa njim- na Velikoj Moravi, Bovnu, na kanalu kod Bele Crkve...štap jeste mekan i bez obzira na težinu pruža lep osećaj prilikom zamaranja i sitnije ribe, naročito ako je ceo sistem osetljiv tj. tanak pa se izvlačenje ribe ne forsira..na kanalu sam na tanjem vrhu detektovao udarce u propadanju i realizovao ih tako da smatram da je za taj novac štap sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta. Što se tiče mašinice na njemu je bila ET EXTREME Spin 2000, mala, lagana možda premala za njega. Sada sam stavio Formax CastMaster 5500 i pecao tako samo jednom pre par dana tako mi je rano da zaključim ali prvi utisak je da je ona prevelika za njega. Danas sam uzeo ET black spider 4000 i spro boxxer i to nameravam da uparim pa da vidim tu kombinaciju, pa evo ujedno i pitanja za sve vas: šta mislite o tome i da li je neko možda probao ovu kombinaciju?
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:25:44 pre podne ivan »
Uvek očistim za sobom...

Van mreže dejand28

• Premium Member
« Odgovor #22 poslato: Februar 14, 2013, 21:20:12 posle podne »
Ady hvala na odgovoru, čim dozvoli vreme odoh na Tamiš pa javljam.
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:26:03 pre podne ivan »

Van mreže Sima

• Glistokopač
  • *
« Odgovor #23 poslato: Mart 23, 2013, 22:06:23 posle podne »
Pozdrav svima,

Od skora sam na forumu i do sada sam samo čitao pojedine postove pa sam hteo da pitam za savet. Koja kombinacija štapa i mašinice bi bila odgovarajuća za pecanje bele i šarana, ali isto tako da može i za smuđa na dubinku? Pošto sam čitao na netu da se smuđ uspešno može pecati i feeder štapovima pa da sredim dve muve jednim udarcem rofl. Možda neka MH varijanta? Pecao bi na Dunavu i Moravi smuđa. Hvala unapred!
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:29:00 pre podne ivan »

Van mreže Panchester

• Premium Member
« Odgovor #24 poslato: Mart 23, 2013, 23:27:12 posle podne »
Au Simo, rode...
zaokružio si sadržaj bar 2 foruma ovim pitanjem.
Kupi bilo šta za novce koje imaš pa ćeš ko i mi, da prodaješ.... da kupuješ novo... pa opet da prodaješ...
Kupi bilo šta i begaj na vodu, bre. Na vodi će ti se kasti samo.

A do tada, pomalo čituckaj.
Sve odgovore imaš, ovako uopšteno. ako treba nešto konkretnije, pitaj.

ps.
I ako nađes odgovor na pitanje "Koji štap i mašinicu za pecanje i smuđa i štuje i šarana i bele i za Dunav i Moravu... molim te da me obavestiš, a ja ću ti za nagradu sagraditi bioskop. 8)
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:31:34 pre podne ivan »

Van mreže mokijam

• Premium Member
  • "Poznaje me grana svaka moravskih vrbaka...."
« Odgovor #25 poslato: Mart 23, 2013, 23:48:52 posle podne »
Evo ja znam koji ti štap treba za sve te situacije i terene.......... i to dužina 4,2
http://plovakplus.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=661&category_id=233&option=com_virtuemart&Itemid=1
A da ti skratim muke možeš ga kupiš od mene, ima ga u oglasima  haha haha haha  I somče ako naleti nema šta da se bojiš........
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:32:39 pre podne ivan »
Pecanje

Pecanje iliti, ribolov. Muška zabava, naročito vikendom. Cilj je,naravno, namamiti i upecati što više riba, i što boljeg kvaliteta. Obavezan deo ovog mužjačkog rituala su, svakako, i ribolovačke priče.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #26 poslato: Mart 24, 2013, 00:08:00 pre podne »
E, pa, Simo, tvoje pitanje je... kako da ti kažem... Vidi, to je kao da si pitao koji auto da kupim, a da je sportska limuzina koja je ujedno i terenac i S klasa i roudster i kabriolet i hečbek i sedan i da ide i na benzin i na dizel i na struju i na plin i ...?

Ono što možemo, je da ti preporučimo po neki za svaku od pomenutih kategorija, a ti da smisliš koju varijantu vode/ribe ćeš najviše da pecaš, pa da onda sisteme prilagođavaš priboru i onoj drugoj (trećoj, četvrtoj...) varijanti.
- za belu, sitniju i krupniju babaju i osrednje šarane: Maver Abys, Daiwa Aqualite, Formax Legacy (viša srednja klasa*) ili Storm Feeder, Extreme feeder (jeftinija varijanta)
- za krupnu belu i šarana: Spro Pellet Feeder by Döme Gábor, Zoom Feedee (viša srednja klasa*), Formax/Nevis Endura, Kamasaki Strong Carp Feeder (jeftinija varijanta)
A za smuđa - što reče Mokijam - power feeder, ali može i Dome Gabor Spro da posluži.

Što se mašinica tiče - tu je već stvar zeznutija, jer zavisi koji ćeš štap da izabereš.
Spro Passion, Formax CastMaster, Daiwa Sweepfire mi prvi padaju na pamet...ali i Evox Fighter, neki ProSpeedovi (ovi poslednji su jeftinija varijanta)...

Ali ti je prevashodno smuđ meta - batali ideju da fiderom radiš posao. Imaš za to mnogo podesnije štapove. Pogotovu ako si početnik sa fiderom. Onda bolje da uzmeš jedan od jeftinijih fidera, jednu sezonu otpecaš s njim pa vidiš šta ti i kako odgovara a šta ne, pa sledeće sezone znaš šta da pazariš od kvalitetnijih stvari. Do tada, svakog meseca staviš postrance nekih 500 - 1000 din i za godinu dana imaš za jedan vrhunski fider ili čak i za jedan dobar fider i jedan dobar smuđarski štap.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže mokijam

• Premium Member
  • "Poznaje me grana svaka moravskih vrbaka...."
« Odgovor #27 poslato: Mart 24, 2013, 00:24:08 pre podne »
Sve se slažem sa Adyjem........i da dodam da je dobar i Spro Dome Gabor za te grube situacije ali Power fider bi ti bolje lego a mašinica bi ti odgovarala formax Attract carp/feeder 60.........slučajno ja prodajem i jedno i drugo haha haha haha haha zato nečasi časa.....
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:33:47 pre podne ivan »
Pecanje

Pecanje iliti, ribolov. Muška zabava, naročito vikendom. Cilj je,naravno, namamiti i upecati što više riba, i što boljeg kvaliteta. Obavezan deo ovog mužjačkog rituala su, svakako, i ribolovačke priče.

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #28 poslato: Mart 24, 2013, 11:24:44 pre podne »
Simo, uzmi Daiwa Aqualite i neku mašinicu veličine 4000 po svom izboru. Mislim da nećeš naći većeg univerzalca.

Van mreže biber

• Premium Member
« Odgovor #29 poslato: Mart 24, 2013, 11:40:37 pre podne »
Bakijeva kombinacija je najbolja ako planiraš da jednim štapom obuhvatiš sve što si rekao. Uzmeš još mašinicu ET. black spider 3000 ili Daiwu megaforce 4000.
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:00:59 pre podne ivan »