Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Feeder iz čamca  (Pročitano 6685 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Feeder iz čamca
« Odgovor #15 poslato: April 22, 2014, 11:01:40 pre podne »
U pravu si.
A i bolje je tako kao što si napisao, jer ti je feeder uvek pod rukom, jer se i češće koristi.
Dubinke su uglavnom zabačene na šarana, i koriste se svakih sat-dva pri promeni mamca, i realno, jednom dnevno za izvlačenje ribe.

Van mreže Sloba_Bg

• Početnik
  • *
« Odgovor #16 poslato: April 29, 2014, 14:48:26 posle podne »
Ova tema me je privukla , pa resih da prvi post bude u njoj:D
Feeder tehnikom pecam od skoro, malo manje od godinu dana i skoro stalno sa camca na Dunavu.
Koristim president heavy feeder energo tim 3.60. Sa njim uspesno pecam kako babuske tako i sarane do 5kg ( nazalost veci jos nije udario, pa nisam siguran ni kako bi se pokazao u toj situaciji). Pecanje feederom iz camca je po meni mnogo bolje nego sa obale ili pecanje nekim drugim stapovima iz camca. Ako se uzme dobra primama pecanje je u 99% slucajeva pravo uzivanje. Prvo pocnu sitnije babe, deverika... kako vreme prolazi pocinje veca baba i onda po pravilu u hranu ulazi saran. Pecam iskljucivo na 1 feeder i nikako mi nije jasno kako neko moze sa vise fidera da peca u isto vreme :S
Inace na feeder sam presao po preporuci cuvenog Nese o kome vidim da i ovde ima dosta postova :D Covek je zaista majstor ovog zanata!!! ( Ako citas ovo pozz od Vampira juniora)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #17 poslato: April 29, 2014, 16:04:15 posle podne »
Slobo, lepo od tebe što si se javio.
Molim te da se za početak predstaviš u temi predvidjenoj za to, i napišeš nešto osnovno o sebi.

http://forum.feeder.rs/index.php/topic,120.345.html

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
  • "If we destroy nature, we destroy ourselves!"
« Odgovor #18 poslato: Januar 04, 2015, 12:07:28 posle podne »
Ja sam se ove sezone silom prilika izveštio sa fiderima u čamcu, jeste malo neugodno zbog dužine od 3.6 ali uz pravilno postavljanje štapova i raspored u čamcu izvodljivo je, a osećaj je neuporedivo bolji nego sa klasičnim dubinkama/germinama.
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, hranilica, udica nameštam pecaljke biće feeder ubica!

Van mreže NajIgor

• Početnik
  • *
« Odgovor #19 poslato: April 23, 2016, 21:30:44 posle podne »
Uskoro cu i ja poceti sa feederisanjem iz camca i to ce mi biti najcesca varijanta. Vidim u ovim vasim postovima da i nije bas crno kao sto se pise  thumbup
Najvise me brine montiranje stapa na camcu i duzina stapa, uzecu sad vec definitivno 3,3m stap i razmisljam kako da ga postavim?
Camac bi mi u vecini situacija bio postavljen horizontalno sa tokom reke, tj poprecno od toka!

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #20 poslato: April 24, 2016, 10:21:32 pre podne »
Nisam baš najsigurniji da sam razumeo ovo sa postavljanjem čamca ... :)
Ja uvek postavim čamac pramcem u obalu pa mi osa čamca bude upravna na tok ili tek pod nekim malim uglom nizvodno. Štapove postavljam u pravcu uzdužne ose čamca, bliže sredini zbog manjeg uticaja ljuljanja. Nikada nisam pecao fiderom kada mi je čamac na sidru i kada je osa čamca paralelna sa tokom vode, ali sam probao da pecam ''niz vodu'' odnosno da postavim štapove pod 90 stepeni u odnosu na uzdužnu osu čamca. U tom slučaju je pecanje fiderom besmisleno jer je uticaj ljuljanja čamca ogroman bez obzira na dužinu štapa. Možda samo u nekim idealnim uslovima gde se ništa ne pomera ... Ja inače imam štapove od 3,9 i 3,6m i nemam nikakav problem sa baratanjem njima sa čamca.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #21 poslato: April 24, 2016, 13:06:26 posle podne »
Dok sam pecao iz klasičnog čamca, uglavnom je to bilo pecanje na sidru, gde je krma okrenuta niz tok, i to je možda i najlakši i najbolji način nameštanja čamca (ako za to postoje uslovi). Nema savijanja štapa u stranu zbog toka, uvek sam se nameštao nad mesto na kom ću pecati i samo spuštao dole.

Igore, ako pecaš iz klasičnog čamca, ne znam zašto bi ga okretao poprečno od toka?

Sada sa broda pecam baš kao i Zoran, ali se brod zbog svoje težine mnogo manje ljulja u odnosu na čamac. To kao što si opisao je najgora opcija, iz razloga koje ti je Zoran naveo.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #22 poslato: April 24, 2016, 13:12:43 posle podne »
Dok sam imao čamac, to je izgledalo ovako

Van mreže NajIgor

• Početnik
  • *
« Odgovor #23 poslato: April 25, 2016, 21:23:59 posle podne »
Da u pravu ste potpuno, ali nisam pecao sam nikada iz camca na dubinsko. U Dubovcu svi pecaju tako kao sto sam naveo, najveca je razlika sto nikog nisam jos video da peca sa feederom.
Obicno svi pecaju u paru i klasicnim dubinkama a camac sidre poprecno od toka sa dva tega. Znam samo da se namucim dok im camac dobro usidrim  lol
Da imam klasican camac.

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #24 poslato: April 25, 2016, 21:40:58 posle podne »
Taj način postavljanja čamca poprečno na tok viđam često na Tisi kada pecaju dvojica a i kada je jedan sa više štapova. Nisam to nikada probao, ali mislim da bi pecanje fiderom na tako postavljenom čamcu bilo nemoguće. Na uzduž postavljenom čamcu, što kaže @zankiki, je sasvim izvodljivo ako je voda mirna i ako se ne koprcaš previše  :)

Van mreže NajIgor

• Početnik
  • *
« Odgovor #25 poslato: April 25, 2016, 22:17:43 posle podne »
Da li bi mi mozda bolja varijanta stapa bila od Abisa sto sam mislio da uzmem od 3 ili 3,3 m nesto ovako sto mi preporucio kolega Ady

http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/stapovi/fider-stapovi-feeder/spro-feeder/stap-dome-gabor-team-feeder-c-fighter

Ciljna riba tamo je samo babuska koja ide i preko 1 kg  eek

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #26 poslato: April 25, 2016, 22:26:22 posle podne »
Iskreno, ne znam. Ja imam onaj DG 3,90/140gr i Maver blackIce 3,60/90 i sa njima se snalazim dobro. Mislim da je ovaj DG nešto pogodniji za čamac, ali je Maver precizniji i nekako efikasniji. Za neke druge modele i marke nemam iskustva.

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
  • "If we destroy nature, we destroy ourselves!"
« Odgovor #27 poslato: April 26, 2016, 17:27:26 posle podne »
Ja često pecam u Dubovcu, sa poprečno postavljenim čamcem čak i Abisom od 3,6m i nemam problema. Al je čamac malo širi i dublji od većine koje viđam na vodi. Peca dvoje nas bez problema, zaljuljamo se tek kad neko ustane ili se vrpolji po čamcu da nađe neki deo pribora.
Tako da Igore, samo oboris stapove sto niže i udri. Kad ona radi lepo kao što zna, ne možeš da promašiš.

« Poslednja izmena: April 26, 2016, 17:29:50 posle podne Slavic_Blood »
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, hranilica, udica nameštam pecaljke biće feeder ubica!

Van mreže NajIgor

• Početnik
  • *
« Odgovor #28 poslato: April 29, 2016, 00:06:18 pre podne »
Hvala na dobrim savetima  thumbup