Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Feeder iz čamca  (Pročitano 6686 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Feeder iz čamca
« poslato: Avgust 25, 2012, 10:12:51 pre podne »
Znam da feeder pecanje nikako nije predvidjeno za čamac, ali je prilično učinkovito.
Dešava mi se kad na primer pecam šarana danima pa se smorim, da izvadim jedan lagani feeder (spro pantera) da se poigram sa belom ribom. Usled hranjenja kukuruzom (stari/šećerac) navuče se često krupna deverika i babuška.
Desi mi se ponekad kad se vezujem po granju i panjevima da u blizini bude par matoraca sa germinama, ili plovcima, koji su baš izašli da love babušku i belu. Moji rezultati su mnogo mnogo bolji, toliko da verovatno počnem da ih nerviram. Kod njih se ne dešava ama baš ništa (ne hrane, ili bace malo ispod čamca), dok ja hranilicu samo spustim ispod čamca tako da je uvek bukvalno na istom mestu. Meredov naravno pri ruci, jer bude i po koji krupniji komad. Vađenje direktno na gore, tako da ni granje ne smeta ništa (sem kad mi kao pre neku nedelju dodje šaran na crvića pa odnese sve).

Ne znam da li ste vi probavali ovako da pecate ali kad idem na šarana obavezno mi pored težih dubinki ide na pecanje i panterica!

Van mreže Žex

• Premium Member
Odg: Feeder iz čamca
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2012, 11:42:50 pre podne »
Iskreno nisam nikada pecao fiderom iz čamca ali ne mislim da je  loša kombinacija pogotovo kada je čovek sam u čamcu. Velika je prednost što nema dalekih zabačaja i kao što Zankiki piše izvlačenje ribe pogotovo krupnije babuške i deverike.
Uvek sam tražio mesto čamcem i pecao sa obale ali valjalo bi iskusiti i ovaj način...
Feeder = feeling  !

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
  • "If we destroy nature, we destroy ourselves!"
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2012, 12:52:47 posle podne »
Ja još nisam pokušao, ko zna kako bi bilo kad sam sa kolegom u čamcu, možda bi pomrsili...a ne znam ni kako bi postavio štapove...
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, hranilica, udica nameštam pecaljke biće feeder ubica!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2012, 08:24:49 pre podne »
Meni su 4 dubinke postavljene na vrh čamca jedna do druge... U ovakvim situacijama uglavnom vadim skroz desnu dubinku (da mi bude blizu ruke), i stavljam feeder. Dubinke stoje kao na ovoj slici (ove dve su levo, i još takve dve desno).

Znači, kad se stavi u skroz desni držač, nije daleko od ruke, a i blizu je meredov.
E sad, jedino je malo nezgodno što su dubinke postavljene malo dalje od ruke - jer ih ne treba cimati svaki čas, što sa feederom nije slučaj. Treba da kupim jedan od onih držača sa stegom koji se montiraju na rub čamca tako da feeder bude bukvalno pod rukom.

Zgodna stvar kod feedera je što je savitljiv, tako da svojim savijanjem amortizuje sva drmanja i ljuljanja čamca kojih naravno ima dosta, ali koja su lagana i lako se razlikuju od oštrog uzimanja ribe. Na zadnjem pecanju mi je jedan ceo dan duvao jak vetar, ali nisam imao velikih problema sa detekcijom udaraca.

Ko nije probao, neka proba!

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2012, 09:28:38 pre podne »
Kupiš feeder arm, i na čamac negde montiraš šipku standardne širine da možeš feederarm da montiraš vrtiš rotiraš kako oćeš

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2012, 14:43:52 posle podne »
Šta je to feederarm?

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2012, 15:06:24 posle podne »
Viđao si ali ne kontaš da je to TO....

Feeder = feeling  !

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2012, 18:18:10 posle podne »
aaxa... delujem mi preskupo, i nepotrebno komplikovano.
Ja sam mislio na nešto ovako:

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2012, 20:15:46 posle podne »
To je pravi držač za čamac.  thumbup

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2012, 21:01:25 posle podne »
Jest mala digresija... ali taj feeder arm je mnoooogo korisna stvarčica...mnogo varijacija uglova, dužine.... malo skupa stvarčica ali vredi.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #10 poslato: Avgust 28, 2012, 10:13:36 pre podne »
To je pravi držač za čamac.  thumbup

Imam takva 4, ali bez stege, ušrafljena na dasku na kojoj stoje prilikom pecanja.
A ovakav bih stavljao na rub od čamca, da se ne naginjem napred kad peca, nego da ruka non stop kulira na štapu, bez zamora, a pri precanju odmah kontra.

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #11 poslato: Avgust 28, 2012, 13:52:21 posle podne »
Fora sa feeder štapom je da stoki naslonjen negde na sredini na držač. Ukoliko stoji kao dubinka, tj. drška u držaču, nije to baš dobro za signalizaciju i to.
« Poslednja izmena: April 19, 2014, 12:21:12 posle podne Ady »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #12 poslato: Avgust 28, 2012, 14:31:42 posle podne »
Razumem ja šta ti pričaš, ali kao što rekoh pecao sam maltene po uraganu i nisam imao problema sa detekcijom.
Na kraju krajeva, daću ti da probaš kad se vidimo :)

ivan

• Gost
« Odgovor #13 poslato: April 19, 2014, 10:20:38 pre podne »
Nekoliko puta sam pecao fider štapovima iz čamca a skoro i sa jednog splava. Takvo pecanje može biti veoma uspešno i zanimljivo, posebno ako se koristi piker štap. Ono što većinu ljudi zbunjuje jeste kontsantno pomeranje vrhova i "nemogućnost" detekcije udarca. Isto kao i kad se peca po vetrovitom vremenu, vetar pomera vrhove na jedan način a udarac ribe je potpuno drugačiji, samo treba pažljivo gledati vrh štapa. Prednost pecanja iz čamca je ogromna kad je u pitanju odabir mesta ili zaobilaženje priobalnog pojasa trave koji često onemogućava pecanje sa obale.
« Poslednja izmena: April 19, 2014, 10:48:16 pre podne ivan »

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #14 poslato: April 19, 2014, 11:54:07 pre podne »
Ja pecam feeder-om od nedavno, ali do sada isključivo sa čamca. Čamac je sa kabinom, širine 2,5m te je dosta stabilan. Imam te držače štapove za čamac, ali u njih stavljam samo dubinke. Za feeder štap sam napravio oslonac drške štapa koji mi je odmah pored stolice i nadohvat ruke, a ooslanjam ga ne nosač držača štapova, udaljen nekih skoro metar od zadnjeg oslonca. Skoro bukvalno kao što bi inače bio postavljen kada se peca iz stolice sa obale. Jedino nemam opciju da vrh štapa spustim niže od vodoravnog položaja.
Još nisam probao sa obale da pecam feeder-om, ali mogu reći da je ovako kako sam to postavio kod mene, detekcija ugriza odlična a pomeranja vrha štapa usled ljuljanja čamca je zanemarljivo. Međutim, kada sam štap u početku držao u onakvom nosaču štapa za čamac, sa onom stegom kao na gornjoj slici, pomeranje vrha štapa je bilo daleko izraženije i morao sam baš da jako pazim da bih video malo slabiji ugriz ribe. Već sam mislio da ću morati da pecam feeder-om sa obale, ali sam napravio ovaj sistem oslanjanja štapa i ne razmišljam više o izmeštanju na obalu  :)