Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Prijavite krivolov na nasim vodama  (Pročitano 10753 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki80

• Full Member
Odg: Prijavite krivolov na nasim vodama
« Odgovor #30 poslato: Mart 09, 2013, 00:51:40 pre podne »
Što bi rekli "Welcome to Srbija, gde MURIJA ubija" u jednoj pesmi. Ne odnosi se samo na "muriju"...  :-X

ivan

• Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 10, 2014, 19:14:06 posle podne »
Bole- Rivers Gard, novi ribočuvar zadužen deo voda oko Pančeva, počev od mesta na Dunavu koje je poznato kao Milje. Rivers Gard ima u nadležnosti i Hagl, Ivanovo, Brestovac...

Mob. tel: 069 787 716
« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 21:50:08 posle podne ivan »

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #32 poslato: Mart 10, 2014, 21:32:31 posle podne »
Ovo je do džadža podatak.
Valjalo bi na jednom mestu skupiti ave te brojeve!
Skoro nam se desilo da smo hteli da prijavimo krivolov ali niti smo imali broj, niti smo znali ko gazduje vodom...niti su nas, kada smo došli do broja (hvala Učo!) udostojili izlaska na poziv!

Sledeće pitanje je: kome prijaviti nesavesno obavljanje dužnosti ribočuvarske službe?
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

ivan

• Gost
« Odgovor #33 poslato: Maj 03, 2014, 19:37:47 posle podne »
Mislim da se ovaj...idiot sa džinovskim čerencem već pojavljivao na našim fotkama.

ivan

• Gost
« Odgovor #34 poslato: Jul 03, 2014, 23:45:30 posle podne »
Ovo zlo je danas po drugi put u toku nedelje prijavljeno ribočuvarskoj službi Srbija Vode, kontrolor koji je nadležan za ovu vodu i kojeg sam pozvao, zove se Miša- Kasapče. Nekoliko sati posle prijave niko se nije pojavio na terenu, ni prošle nedelje a ni danas. Istog ribočuvara sam prošle godine zvao sigurno 20 puta za vreme dok se postavljaju mreže, nikad se nije pojavio. Neću reći šta, ali ne mislim i ne želim mu ništa dobro a potpuno isti slučaj je i sa prokletim alkoholičarem iz vojvodina voda koji je zadužen za Tamiš u i oko Pančeva...u pitanju je izvesni Steva.

Izvolite, ovako se lovi riba.
View My Video
« Poslednja izmena: Jul 04, 2014, 00:12:11 pre podne ivan »

ivan

• Gost
« Odgovor #35 poslato: Jul 04, 2014, 14:50:47 posle podne »
Nije mi bilo teško, a i popizdeo sam, otišao sam na sajt JP "Srbijašume" Beograd i pronašao ime čoveka  koji vodi odeljenje za ribarstvo, gospodin se zove Petar Nećak. Pozvao sam broj i nakon dve službenice vodio sam razgovor sa g. Petrom Nećakom, tom prilikom sam mu predočio stanje na vodama oko Pančeva koje su u nadležnosti ribočuvarske službe JP "Srbijašume" Beograd.

Konkretan razlog poziva je jučerašnji događaj koji sam i snimio, na snimku se vidi (ne)čovek koji grabuljanjem lovi ribu, ovu radnju sam prijavio ribočuvarskoj službi koja se po drugi put za sedam dana nije odazvala pozivu. Istog ribočuvara sam u toku 2013. godine pozvao više puta u toku postavljanja mreža na vodama oko Pančeva i NI JEDNOM se niko nije pojavio.

Gospodin sa kojim sam razgovarao nije ni jednom rečju prokomentarisao moje primedbe na račun ribočuvara Živanović Milodraga i ribočuvarske službe već mi je odmah izdiktirao svoj broj telefona i zamolio da ga pozovem ako primetim nešto slično. Pokušaću, nadam se da će sledeći put neko doći na poziv.

Sećamo se svi početka 2013. godine i obećanja da će uz ovoliku cenu dozvole biti pojačana kontrola ribolova...bla bla... Sve što smo dobili je visoka cena dozvole za rekreativni ribolov i još gore orgijanje na rekama nego do tad.

Stranica sa kontaktima izvršniog direktora sektora za lovstvo, ribarstvo i ostale delatnosti. Na ovoj stranici je i kontakt kancelarije Petra Nećaka koji vodi odeljenje za ribarstvo.
http://www.srbijasume.rs/lovstvo.html

Evo i linka sa imenima i kontaktima ribočuvara JP "Srbijašume" Beograd i to po područjima za koja su zaduženi.
http://www.srbijasume.rs/pdf/rpSrbija-zapad.pdf

Sledeći zadatak biće stupanje u kontakt sa pokrajinskim "preduzećem" koje vodi računa o vodama i prijavljivanje slučaja zvanog Steva(ribočuvar).
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2014, 16:04:01 posle podne ivan »

Van mreže dare

• Global Moderator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #36 poslato: Jul 04, 2014, 15:16:33 posle podne »
Šta reći...  clap clap clap clap clap clap

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #37 poslato: Jul 04, 2014, 16:02:20 posle podne »
Ja sam već uveliko izgubio nadu za bilo šta. Znam da nije lepo, ali... Očigledno je to takvo vrzino kolo lopova, da ga je nemoguće raspetljati.

Van mreže Jovis

• Premium Member
« Odgovor #38 poslato: Jul 04, 2014, 18:35:18 posle podne »
Kada je ova tema u pitanju, ja sam veliki pesimista. Pouzdano  znam da smo mi ribolovci i naša pasija poslednja rupa na svirali onima koji bi trebali da o ovome vode brigu. Ovde ne mislim na sve one poštene i savesne ribočuvare, koji se zaista trude i zalažu. Na žalost, njihov trud je nedovoljan, dok se stvari ne reše na sistemskom nivou, što će reći iz korena. Treba promentiti shvatanja i navike, ali znajući nas, bojim se da će mnogo vode proteći Dunavom do tada. Za to nema ni dovoljno volje ove države, jer za državu već decenijama postoji hiljadu mnogo ozbiljnijih problema od našeg ribolova.
Ovo ipak ne znači da treba dići ruke. Svi ribolovački sajtovi, novine i časopisi i društvene mreže svakodnevno ukazuju na ove probleme. I ja vodim bitku ne predajući se, ali bojim se da je to donkihotovska borba sa vetrenjačama.
Go Fishing!

ivan

• Gost
« Odgovor #39 poslato: Jul 04, 2014, 20:11:34 posle podne »
U pravu ste, i ja mislim slično kao i vi ali morao sam...U trenutcima potpune nemoći mogu, i nadam se da ću uvek, da kažem da se ne slažem, da ne volim, da mrzim!

Dragan Maksimović u filmu Vreme čuda. Ovako se osećam. :)
dragan maksimović
« Poslednja izmena: Jul 04, 2014, 20:18:32 posle podne ivan »

ivan

• Gost
« Odgovor #40 poslato: Jul 04, 2014, 20:47:19 posle podne »
Još nešto, broj telefona Petra Nećaka, čoveka koji vodi odeljenje ribarstva u JP "Srbijašume" Beograd je: 064 815 5003. Ovde možete prijaviti nepravilnosti ili neodazivanje na poziv ribočuvarske službe ovog "preduzeća".

Van mreže nikolab84

• Početnik
  • *
« Odgovor #41 poslato: Jul 31, 2015, 02:33:00 pre podne »
Na zalost da malo osvezim temu :-[  U pitanju je nesto sto sam danas pokrenuo na par facebook feeder grupa uz pomoc bojanljube i Ady-a...iako su akteri obrisali svoje postove i slike sa profila ja sam ih preduhitrio te opalio par skrinsutova...inace,doticni su toliko glupi i ograniceni da su se time bukvalno hvalili po raznim grupama, postavicu i prepisku sa njima pa zakljucite sa kakvim olosem imamo posla...radi se o  Malom Miki Alasu u blizini Bg-a,jedno od mojih omiljenih mesta do sada  >:(

« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 19:50:03 posle podne Ady »

Van mreže Uroš bgd

• Sr. Member
« Odgovor #42 poslato: Jul 31, 2015, 14:39:58 posle podne »
Evo kako stoji "JEDNA" od mreža po sred Save! I naravno, niko je ne vidi ili se prave slepi.  thumbdown

Van mreže laki

• Administrator
« Odgovor #43 poslato: Jul 31, 2015, 17:17:07 posle podne »
Čuvarska služba JP „Rezervati prirode Zrenjanina“ uhvatila ribokradice na delu

Objavljeno 31.07.2015. u Najnovije vesti, Vesti Zrenjanin

Čuvarska služba JP „Rezervati prirode Zrenjanina“ juče je na lokaciji Komonj u Specijalnom rezervatu prirode „Ritovi donjeg Potisja“ zatekla nekoliko lica u vršenju nezakonitog ribolova.

Kod njih je pronađeno 33 komada štuke, ukupne težine oko 11 kilograma, od kojih je 22 komada bilo ispod zakonom propisane mere, 40 karaša ukupne težine 6 kilograma, jedan šaran ispod zakonom propisane mere, i po jedan bandar i deverika.

– O događaju je obaveštena Policijska uprava u Zrenjaninu koja je u kratkom roku došla do mesta izvršenja krivičnog dela, privela osumnjičene u stanicu policije gde im je uzeta izjava. Protiv osumnjičenih lica biće podignuta krivična prijava od strane Policijske uprave Zrenjanin, a javno preduzeće „Rezervati prirode Zrenjanina“ Zrenjanin će nadležnom sudu podneti odštetni zahtev zbog štete nanete ribljem fondu, saopštilo je to preduzeće.

Sva riba je uz prisustvo veterinarskog inspektora neškodljivo uništena u zrenjaninskoj kafileriji.

O navedenom događaju su obavešteni nadležni pokrajinski inspektor za zaštitu životne sredine i inspektor za zaštitu i očuvanje ribljeg fonda.

-----------------------

Bar neko radi svoj posao. 22 štuke ispod mere! Sad puta 50 000 din koliko je kazna za jednu pa neka čuju svi lopovi!
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 17:19:01 posle podne laki »

Van mreže Cicha Mica 83

• Premium Member
  • sitan saran krupno zrno trazi..
« Odgovor #44 poslato: Mart 08, 2016, 11:18:02 pre podne »
TELEFONI NEKIH KOMUNALNIH POLICIJA - AKO VIDITE DA PRODAJU KRADENU RIBU BEOGRAD: Makenzijeva 31, centrala: 2453-142 E-mail: komunalna.policija@beograd.gov.rs Nikola Ristić, načelnik 2430-102, faks: 2450-170 Darko Vujsić, zamenik 2430-102 Telefon za prijave (00-24): 0800-110-011; 011 309-00- 07 Služba za informisanje, PR: 2435- 248, faks: 2450-170 

NOVI SAD Adresa: Ulica Dimitrija Tucovića br. 3 Kontakt telefon: dispečer GU za inspekcijske poslove: 4872 544 Dežurna služba Komunalne policije od 00-24 4872 544 E-pošta: komunalna.policija@inspekcija.novisad.rs ; dispecer@inspekcija.novisad.rs

KRAGUJEVAC Adresa: Branka Radičevića 11, 3400 Kragujevcu (treći sprat) Dežurni telefon: 034/506 117 Telefon za prijave dežurnoj patroli: 060 234 0 115 - (popodne, noću I U dane vikenda). E-mail: komunalnapolicija@kg.org.rs Rukovodioci: Ana Sokolović Načelnik Odeljenja komunalne policije, tel. 034/506 141 Saša Milenković, šef Područne jedinice Organizacione '' Sever '', Tel. 034 506 117 Milena Marjanovic-Končar, šef Područne jedinice Organizacione '' JZ '' Tel. 034 506 117.

NIŠ Adresa: 18000 Niš, ulica Katićeva 29 Telefon: 018 / 415-02-01 Faks: 018 / 415-02-41 E-pošta: komunalna.policija@gu.ni.rs

SREMSKA MITROVICA 022 / 615-615, 022 / 610-566, SMS 063 / 615-200, mail vvv.infosm@ptt.rs, načelnik Komunalne policije Miroslav Jokić. Kontakt telefon: 022 / 610-566, lokal 24. mail: komunalnapolicija@sremskamitrovica.org.rs

ŠABAC Ulica Janka Veselinovića br.20 Tel: 015 / 345-700, 015 / 341-919 E-pošta: komunalna.policija@sabac.org