Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Koje hrane u letnjem preiodu?  (Pročitano 5158 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
  • "If we destroy nature, we destroy ourselves!"
Koje hrane u letnjem preiodu?
« poslato: Maj 12, 2012, 16:30:32 posle podne »
Pošto se voda već dovoljno zagrejala, na većini voda je gotov mrest koju taktiku, mixeve i prihrane je sada najbolje koristi? Počev od arome, boje, partikla, količine...  ???
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, hranilica, udica nameštam pecaljke biće feeder ubica!

Van mreže DusanNSad

• Premium Member
Odg: Koje hrane u letnjem preiodu?
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2012, 00:26:58 pre podne »
meni se do sada najbolje pokazao gicin feeder mix čini mi se da se tako zove,i garant x paleti,ubacim i malo šecerca i crvica... :)
pecanje nije samo hobi,vec i nacin zivota...

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2012, 00:37:06 pre podne »
Probajte varijante sa većom količinom zemlje.  Voda je topla, riba jako aktivno uzima, hrana ne mora da bude mnogo jaka ali treba da zadži ribu zaintersovanom. Zemlja u hrani proizvodi efekat da preseče hranu i malo je oslabi ali takodje pravi efekat oblaka koji neodoljivo privlači ribu. Zavisno od proizvođača i tipa hrane ima ih jačih i slabijih. Od toga zavisi kako ćete mešati sa zemljom i koliko ćete staviti. Sve u svemu prvo umesajte hranu i u takvu smesu dodajte zemlju, zemlja ce upiti vodu i zahtevati dodatno kvasennje (najbolje lagano fajtalicom nekom kvasiti). Posle toga jos jedno prosejavanje kroz sito i to je to.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 09:15:15 pre podne Deki »

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2012, 07:37:44 pre podne »
Cekaj Deki, zašto prosejavanje kroz sito? Recimo ja u prihrani (sad sam u fazi testiranja različitih proizvođača i ukusa) uvek imam kukuruz šećerac, pšenicu i pelete 6 mm., i to baš zbo njihovog oblika i veličine. Jedino na početku pecanja je učešće ova 3 sastojka manje da bi sve lakše ispadalo iz hranlice a potom, kad smatram da je spot dovoljno prihranjen, učeće ova 3 sastojka se povećava i to ne znači da od njih pravim neku betonsku smesu koja ne ispada više već jednostavno peleta zna nekada malo da se zaglavi u hranilici pa je stoga izbegavam na početku a posle mi to nije puno ni važno.
Da li ja grešim što ovo stavljam u primamu, da li bi bilo bolje staviti sitnu prosejanu primamu, jer kao što rekoh kod ove tri stvari koje koristim, mislim da je i oblik jako bitan, kao fazon nešto malo, slatko, zgodno za zalogaj većini ribe bez obzira na veličinu??
Edit:
E da još jedna stvar, ta peleta koja uspe da se zadrži na dnu tj. da je ne odnese tok pravi super zavesu prilikom isparavanja da tako kažem, što dodatno zadržava ribu.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2012, 07:56:49 pre podne feedermaster »

Van mreže DusanNSad

• Premium Member
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2012, 00:01:31 pre podne »
u petak odlicno se pokazala garant x,primama za deveriku,takodje garant x paleti,o5 garant x primama aroma jagoda,zita malo unutra i crvica... 30ak meleza i10deverika smo imali,ja i kolega za 4-5 sati,mada je on pecao na bolonjez,ja sam na fider imao vise,cak smo i 3-4 saranceta imali,ali mala oko 200gr... probajte odlicna je primama... thumbup

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2012, 09:59:06 pre podne »
Dušane da se ne lažemo garant x je prekrupa sa malo boje i malo arome, ne kažem da je ne koristim, garant x feeder ili garant x carp koristim da bih dobio na količini kad ga mešam sa npr. VDE gold pro crvenim. Vidim da ti se dobro pokazala, a još kad bih je umesio sa nekom jačom hranom bilo bi još boljih rezultata. ;) thumbup
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 10:05:07 pre podne Slavic_Blood »

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2012, 13:41:57 posle podne »
@feedermaster:
Prosejavanje ide pre ubacivanja partikli i ostalih krupnijih sastojaka, posle prvog ili drugog mešanja/dodavanja vode. Neizostavno je ako se kojim sličajem malo prekvasi hrana. Tek posle toga se ubacuju pšenica, šećerac, pelete... A ako one malo isuše hranu onda dokvasivanje fajtalicom.
Prosejavanje je jako bitno kod onih nešto suvljih mešavina i pogotovu ako pecamo na stajaćicama. Prosejavanjem hranu sprečavamo da se zgrudva, postaje "vazdušastija", brže u vodu ispušta arome i brže ispada iz hranilice praveći onaj oblak u vodi koji nama treba.
Probaj jedan mali eksperiment: napravi rukom lopticu hrane pre nego što je proseješ i jednu loptu posle prosejavanja. Baci ih jednu pored druge u plićak i posmartraj šta se događa. Bolji argument za ili protiv prosejavanja ti neće trebati!  :hi

A što se Garant X-a tiče, već sam negde napisao da je to hrana u klasi Gice i baš kao što Slavic i reče - dobra je za dobijanje na masi ili "oslabljivanja" neke jače hrane. Praktično ulogu zemlje može da odradi. A kao čista može ev. da nam posluži negde gde voda nije napadnuta i za sitniju ribu. Načelno, među svim njihovim proizvodima u ponudi, jedina je razlika u malo arome a dominantna je prekrupa. Jako me nervira što je puna ljuski od suncokreta! Time su valjda hteli da nam pokažu da su i neko zrnevlje ubacili u hranu (osim piljevine  rofl)
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 13:46:43 posle podne Ady »
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže miki no swear

• Premium Member
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2012, 15:59:05 posle podne »
Ok ok, sad kapiram, oblak je zapravo jedna od naj bitnijih stvari u celoj priči, to mi je bilo jasno i ranije a da bi se bolji oblak napravio potrebno je prosejati hranu.

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2012, 18:50:17 posle podne »
uzmi  i testiraj napravi hranu i baci u plicak i gledaj kako se ponasa, zemlja je jako bitan faktor u prihrani a do kolicine i primene hm moras doci prakticnim testom. Zavisno koju ribu pecas i na kakvoj vodi biras i kolicinu zemlje.

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2012, 08:50:53 pre podne »
Imam jedno pitanje za iskusnije fideraše, zašto su slane primame slane, zbog većeg sadržaja ribleg brašna ili? I da li su one namenjene za neko godišnje doba? Koristio sam VDE carassio koji je slan kao vegeta i prošao ok, sledeći vikend feeder+ od timara koji je sladak i nije bilo neke razlike u ulovu...
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 08:52:59 pre podne Slavic_Blood »

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2012, 09:50:26 pre podne »
E sad...dobro bi bilo znati jel hrana slana od kalijumovih, kalcijumovih, magnezijumovih ili kojih god drugih soli. Kao i kad je slatka, da li je slatka od fruktoze, laktoze, saharoze ili čega već.
Postoji neko opšte pravilo da su slane hrane za deveriku bolje a slatke za babaju i šarka.
Međutim, svi smo imali "suprotnih" ulova, tako da ...đavo će ga znato!
Eno na primer - slana hrana bi trebalo da odbija cverglana a on dolazi kao lud!

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2012, 10:08:11 pre podne »
Zašto je onda Carassio slan, a za babušku je namenjen? rofl Iako sam mislio da ni ribče neću uhvatiti jer je slan, imam još jednu kesu pa ću je proveriti kad se u Deliblatu smiri stanje sa babuškom, da vidim kako će tad raditi...

Van mreže DusanNSad

• Premium Member
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2012, 22:20:55 posle podne »
tu mi hranu covek u formaxu preporucio,i dobro se pokazala,mada sam zaboravio da kazem da sam stavio i neke hrane koje mi je ostalo pola kile od ko zna kad,al je dosta jaka,to mi je ujak i svajcarske donosio,aroma jagode,u nedelju sam isti imix pravio,samo bez zita,rezultirao je jako sitnom belom ribom(kao dlan),i po koji melez,tako da djavo ce ga znati jedan dan ovako drugi onako,sve u svemu u petak je bas super bilo,jedva smo postizali sa po 2 stapa,dok ostali oko nas slabo prosli. lol

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
« Odgovor #13 poslato: Jul 24, 2012, 17:14:11 posle podne »
Je l probao neko hranu zele boje, vidim da je englezi dosta koriste, ima li kod nas neka primama zelene boje da se kupi? ???

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #14 poslato: Jul 26, 2012, 21:10:13 posle podne »
Viđao sam u Pet Staru neku domaću hranu koja je zelene boje ali je apsolutno ne bih preporučio nikome! Za nju je Gica ili Garant X čisti VDE. Cena je nešto ispod 100 kinti tako da i to govori o kvalitetu. Prekrupa, prezna, neka boja bzvz...lepljiva, ne miriše... skoro pa odbija ribu!
Msm da sam ispod Pančevca video zelenu hranu. Da li beše Traper ili nešto drugo - ne drži me za reč.