Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Feeder štapovi i mašine koje imamo  (Pročitano 49895 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola krstic

• Početnik
  • *
Odg: Feeder štapovi i mašine koje imamo
« Odgovor #180 poslato: Oktobar 19, 2015, 18:19:51 posle podne »
Mislim da previse stapova stvara i previse dilema u odabiru za ribolov.Sveo sam pribor na tri stapa garbolino g sistem 3,6 m 25 do 75 gr sa masinicom shimano aero spining 2500,garbolino tectra 3,6 do 100 gr sa masinicom shimano aero feder 4000 i shimano technium feeder do 150 gr 3,9 m sa shimano baitruner dl fa 4000.I mislim da je to sasvim dovoljno za vecinu prilika na vodi.

Van mreže Radza

• Premium Member
« Odgovor #181 poslato: Oktobar 19, 2015, 19:04:46 posle podne »
U principu jese tako kako si napisao .Medjutim sa takvim (smanjenim) izborom stapova cesto si u obavezi  da pecas iskljucivo sa jednim stapom ,a to vecin nasih ribolovaca bas nevole. ;)

Van mreže nikola krstic

• Početnik
  • *
« Odgovor #182 poslato: Oktobar 20, 2015, 04:46:13 pre podne »
Ja uvek pecam jednim stapom.Pravilan odabir mesta uz dobitnu prihranu,ne dozvoljava upotrebu dva stapa.Cesto  ni sa jednim stapom nemam dovoljno vremena.Uostalom sebe smatram aktivnim ribolovcem.Dva stapa su vec za pecanje na cek.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
« Odgovor #183 poslato: Oktobar 20, 2015, 07:29:22 pre podne »
A kada riba slabije radi?
Kada promasis dobitnu kombinaciju primame?

Sta znam. Ja pecam na dva. Bude cugova kada ne moze da se postigne. Onda jedan odlozim dok se ne smiri.
Cak razmisljam da pocnem i sa trecim, da stavljam metod hranilicu samo za sarana. Pa ako udari udari

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #184 poslato: Oktobar 20, 2015, 07:34:40 pre podne »
Ja na dva pecam samo kada ciljno jurim šarana, što je ovih dana, uglavnom na komercijalama.

Manje me boli glava (prođe leto 45-to, pa sa tim ode i vid na blizinu a i manje opreme o kojoj treba misliti prilikom pakovanja  :cvik ) sa jednim štapom u svim drugim situacijama.

Ako ne radi? Pa eto izgovora da oborim naslon stolice i da prilegnem :)

Van mreže zoran022

• Premium Member
« Odgovor #185 poslato: Oktobar 20, 2015, 08:59:31 pre podne »
Ja još nisam probao sa dva fidera. Obično postavim jednu ili dve sačekuše za nešto drugo a aktivno se bavim samo jednim fiderom. Zavisno od vode, odaberem jedan od dva koja imam, ''teži'' za Dunav a ''lakši'' za ostale vode.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #186 poslato: Oktobar 20, 2015, 09:20:07 pre podne »
Премда се у пракси безброј пута показало да кад риба ради, и један штап је "много" а када не ради, ни 11 није "превише", ја увек, скоро по правилу, започињем са два.
Један на једну даљину, са једним мамцем, "лакшим приступом", други на другу даљину, другим мамцем, нешто "грубљим приступом".
Најчешће се то временом сведе, када пронађем даљину и мамац на који ради нека риба која ме за тај дан задовољава својом величином и учесталошћу рада, на пецање једним штапом а тада други обично заврши уместо са хранилицом, са пикер оловом и Цуком на удици. У фазону: "нек чучи, можда неки ћора налети!"
На комерцијалама увек пецам са два, чак и тамо где је дозвољено са три. Пракса је показала да кад на један штап дође шарко, скоро сигурно баш тада удара и на други. И онда, ако човек нема помоћ пријатеља, може да буде зајебаванције поприлично.
(узгред, страшно ме иритира да на комерцијалама "модерним шаранџијама" дозвољавају пецање са 3 штапа а фидерашима је ограничено на два; без обзира што бих ја и овако и онако пецао на два, не дозвољавам да ме неко ограничава и дискриминише на тај начин, иако нам наплаћује исту цену као њима на три. Таквима је моја порука - МРШШШШ!)
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zoran022

• Premium Member
« Odgovor #187 poslato: Oktobar 20, 2015, 10:25:57 pre podne »
...
Један на једну даљину, са једним мамцем, "лакшим приступом", други на другу даљину, другим мамцем, нешто "грубљим приступом".
...
...

Vrlo sam sklon ideji da ovo probam prvom prilikom. Deluje mi onako ''iskusno'' :)

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #188 poslato: Oktobar 20, 2015, 11:19:40 pre podne »
Ja isto tako radim, sem ako nije poznata voda i gde se zabacuje.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #189 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:46:31 pre podne »
Право Занкики каже! Али и онда, када дуже време не идем на добро познати терен, волим да проверим да ли се риба можда није повукла у дубље слојеве или је пришла обали због бржег загревања плићака...
У сваком случају, не треба се фиксирати за једну тачку и једну даљину јер је и врло добро позната конфигурација дна, даљина и дубина на којој смо некад добро пецали подложно променама... Поплаве донесу, нанесу, сперу, продубе, оплићају...
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže slobodans

• Sr. Member
« Odgovor #190 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:34:25 pre podne »
Eksperimentisanje je jos jedna stvar koja je meni, kao novajliji interesantna kod fidera.
Volim da cackam sve. Daljinu, duzinu predveza, velicinu udice, mamac, hranu, hranilicu, montaze.
To obicno radim na jednom stapu, dok drugi drzim u konfiguraciji koja mi izgleda kao "sigurica" na toj vodi.
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2015, 11:35:59 pre podne slobodans »

Van mreže danilop

• Premium Member
« Odgovor #191 poslato: Oktobar 21, 2015, 13:36:29 posle podne »
Ne znam ...

Meni pecanje na fider odmah stvara asocijaciju na pecanje meč tehnikom, samo što se preciznije i dalje zabacuje, hrani dubinski i nema plovka.

Teško mogu da zamislim pecanje na dva fidera u isto vreme OSIM kada pecam ciljno šarane.

Ukratko, za vode sa ribljim fondom "coarse" kategorije (sitnija deverika, babuška, šarančići do tri-četiri kile maksimalno) kakve su i sve naše divlje vode u 99,99% slučajeva, jedan lagan štap.

Tamo gde ima riba (šarana) "specimen" klase, što je kod nas u 99% slučajeva na komercijalama, dva jača fidera ala Gabor.

« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2015, 13:38:04 posle podne danilop »

Van mreže DVD-RW

• Glistokopač
  • *
« Odgovor #192 poslato: Jul 23, 2019, 10:01:01 pre podne »
              Cormoran FM 150 feeder 390 cm
              Cormoran Bull Fighter  80-230 g feeder 390 cm

Mašinice -Okuma Semper 340

« Poslednja izmena: Jul 23, 2019, 10:04:06 pre podne DVD-RW »