Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Daiwa windcast - reklamacija Formax Store  (Pročitano 1502 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
Daiwa windcast - reklamacija Formax Store
« poslato: Oktobar 03, 2017, 22:49:37 posle podne »
Pozdrav fiderasi, znam da je red da se najpre predstavim, ali trenutno ne mogu naci odgovarajucu temu za to, zato mi ne zamerite sto cu prvo izneti svoj problem...

Posle dugog razmisljanja i potrage za malo boljim feeder stapom pre desetak dana kupim Daiwa Windcast feeder, odusevljen stapom kako izgleda jedva sam docekao da izadjem na vodu i vidim kako se stap ponasa. Sve je bilo OK sa stapom, a ja jos vise odusevljen jer nisam pogresio u odabiru stapa za recno pecanje. Na sledecem pecanju me uhvati kisa i ja nakon toga odlucim da skinem masinicu, obrisem, nauljim, stap operem od prljavih fleka koje su ostale posle kise i tu primetim nesto sto nisam video u prodavnici i pored dobrog zagledanja, stap na drugom i trecem delu (onom u koji se ubada vrh) po celoj duzini ima liniju na blanku ispod laka, a sam lak na drugom delu mi se cini da je nekako mestimicno ispuckao. Dali je normalno da se na blanku vidi takva linija koja mozda ostaje posle rolanja, ili sam ja bio te srece da se i pored toliko gledanja uhvatim za felerican stap
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2017, 12:26:59 posle podne laki »

Van mreže laki

• Global Moderator
Odg: Daiwa windcast - reklamacija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2017, 11:13:36 pre podne »
Ne sme da ima to, imam taj stap evo godinu dana i ništa mu se nije pojavilo. To je možda zbog reke, to nije štap za reku  rofl

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2017, 12:03:58 posle podne »
Laki procitao sam u medjuvremenu da imas taj stap, pa cak i jos jedan koji planiram u skorije vreme pazariti za deveriku na jezeru (Selektora), meni se posle dva pecanja Daiwa pokazala idealnom za skobalja i sljivara na J. Moravi, u pitanju je stap t.b. do 120g u duzini 3.60m, mada kada ga uporedim sa ET Heavy stapom iz starije Classic serije koji je kako mi se cini (negde ranije procitao jer ne pise na stapu) oko 120-130g t.b., ova daiwa kao da je negde oko 100g ne vise, jer je ET osetno jaci i kruci, ili mozda gresim. Znaci na blanku se ni posle duze upotrebe ne vide nikakvi tragovi koje sam opisao na svom stapu koje sam primetio posle dva pecanja na kojima i nisam nesto opteretio stap, bacao hranilice od 40g sa srednjim vrhom i izvadio desetak skobalja i sljivara ne vecih od pola kile. Da ja odem i reklamiram stap, sta da trazim, zamenu celog stapa, ta dva dela koji su osteceni, ili povracaj novca pa da biram nesto drugo jer sam se prilikom kupovine dvoumio izmedju ovog i Trabuco Sygnuma xps 90g u istoj duzini, da li bi on mozda bio odgovarajuci ili nesto drugo u tom cenovnom rangu. Idem po podne da ga reklamiram pa da znam kako da nastupam, dali je pomenuti Trabuco bolji izbor za reku.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2017, 13:38:51 posle podne »
Ja imam 80to gramca, ne znam kakav je taj od 120. Idi u radnju i traži zamenu za novi. Niakave popravke ili slično, to po zakonu imaš prvih 6 meseci. A za trabuko ne znam, ima više verzija tog modela. Koliko vidim sa nekih slika, možda je on i bolja opcija. Stvarno nisam video ni taj a ni 120 gramac, ne mogu da ih uporedim.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2017, 14:17:46 posle podne »
Videcu po podne, valjda nece biti problema i natezanja sa prodavcem oko zamene, bilo mi je bitno da mi jos neko potvrdi da na blanku ne smeju da se vide nikakve linije, ja pomisleo da mozda mora da se vidi kao papir kad motamo u fišek pa se vidi kraj papira po celoj dužini fišeka.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2017, 19:26:00 posle podne »
Stap sam juce ostavio u radnji uz pisanu reklamaciju, videcemo za desetak dana kako ce se to zavrsiti, mada su me i oni u radnji ubedjivali da je ta linija koja se vidi zavrsetak od rolovanja blanka, trazio sam da vidim drugi stap i na njemu je takodje vidljiva linija samo nesto manje, pa mi je pokazao jos jednog petljasa od istog ili slicnog karbona na kome se vidi ista linija, tako da je kao mana izgleda samo to puckanje laka koje se vidi kao bele tufne ili linije koje prate spiralne navoje blanka, neznam...videcemo za koji dan.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2017, 20:00:01 posle podne »
Kod mene na mom modelu NEMA ništa, poslaću ti slike ako hoćeš da vidiš.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2017, 22:23:41 posle podne »
Verujem, nema potrebe, imam i ja jednog Savage Gear varalicara od takvog karbona pa se ni na njemu ne vidi ta linija

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2017, 18:26:22 posle podne »
Nisam hteo da ih javno kritikujem, ali moracu da ih javno pohvalim za ekspeditivnost i korektno poslovanje, juce su me pozvali da jave da je reklamacija uvazena i danas otisao da podignem novi stap, bravo za Formax store poslovnicu u Nisu  bravo

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2017, 20:06:56 posle podne »
Lepo je čuti da neko radi svoj posao kako valja!

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2017, 00:46:31 pre podne »
Baš lepo rade posao, hteli 3 puta da ti uvale škart....

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2017, 21:04:05 posle podne »
Moglo je i gore od ovoga da zavrsi

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2017, 22:23:19 posle podne »
Moglo je i bolje, tužno je što smo srećni ako sve ide po zakonu i planu. Ali totalno je neprofesionalno da te škartove puštaju u prodaju

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2017, 22:37:12 posle podne »
Čuveni APP, po tome smo poznati! Škart dobiješ džabe,a pordaješ s punom cenom. Mada nameće se pitanje kontrole kvaliteta,kako daiwa to dozvoljava. Šta ustvari stiže na naše tržište?
imam zenu kao mrenu

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2017, 07:53:44 pre podne »
Stiže treća klasa, to se odavno zna. Što to ona ne bi dozvolila? Misliš da im je bitno naše tržište od par stotina ribolovaca? Dobio je ovo Formax po nikakvoj ceni, kao i sve ostalo pa preprodaje po paprenoj. Šta mislite, zašto su cene u formaxu 20-30% jeftinije nego  za isti artikal preko? I još na to daju PUPUSTE! Zato što smo mi otpad evrope. Ja odavno pričam da su oni šabanska firma al džabe, ljudi ih i dalje obožavaju. Pa eno moje Ninje od njih su već zakrčale, nemaju dve sezone otpecane.