Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Daiwa windcast - reklamacija Formax Store  (Pročitano 1508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže laki

• Global Moderator
Odg: Daiwa windcast - reklamacija Formax Store
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 31, 2017, 11:33:11 pre podne »
Trabucco Sygnum moj predlog a probaj da ti neko Daiwu iz HU donese

Van mreže Bob76

• Početnik
  • *
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 31, 2017, 17:04:48 posle podne »
Ako ti nesto znaci,pre neki dan sam gledao Garbolino challenger 3.9 75-150gr.Lepo izbalansiran stap,ostar.Ima jaku kicmu i pravi je recni stap sa tri karbonska vrha.Ali to je subjektivno,dok sam ne uzmes u ruke i ne protreses...

Van mreže obradmiki

• Premium Member
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 31, 2017, 17:14:48 posle podne »
Gledao nesto na kp kad ono tri vindcasta na prodaju eek thumbdown Da li je moguce da su toliko losih stapova iz te serije uvezli? Ja sam skoro pazario selectora iz entera  ,poslali brzom postom i sve proslo ok. Stap fenomenalan, nigde greske   thumbup! i moj predlog trabucco
miki

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 31, 2017, 17:51:43 posle podne »
Ja sam ga kupio pre godinu dana kad su ga tek dobili, 4. oktobra, častio sebe za rodj  :upravusi pa su bili još i dobri. Mada mi je drugar kupio 3.3 i 3.6 pre oko mesec dva i sve je uredu kod njega. Ovde u NS ih je pazario

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 31, 2017, 20:48:10 posle podne »
Ako ti nesto znaci,pre neki dan sam gledao Garbolino challenger 3.9 75-150gr.Lepo izbalansiran stap,ostar.Ima jaku kicmu i pravi je recni stap sa tri karbonska vrha.Ali to je subjektivno,dok sam ne uzmes u ruke i ne protreses...
Šta gledaš,kupuj! Uzeo 100 gr, 13 fita. Brz jeste,mogao bi oštriji biti. Sledeći koji kupujem je 12 fita 20-75, da kompletiram čelendžere. 150 gramac, verujem da je oštriji,no to nije u mojoj interesnoj grupi, deluje mi prejako.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Bob76

• Početnik
  • *
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 31, 2017, 21:53:14 posle podne »
Odoh van teme,ali postojala je nada za jedan Precision 13 fita i 100gr,iz nekog bunara.Bas taj mi fali!

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 31, 2017, 23:12:16 posle podne »
Jbg! Nema ih ni u oglasima,drugar uzeo zadnjeg pikera pre koji mesec. Ne prave se više! Meni daleko bolje deluju čelendžeri. Mada, meni više leže brži,oštriji štapovi.
imam zenu kao mrenu

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #37 poslato: Novembar 01, 2017, 14:20:36 posle podne »
Pa evo polako suzavam krug, u obzir sam uzeo:
Trabucco Sygnum XPS 3,60m 90g ali i jaci 3,90m 125g,
Tubertini Optimo Plus II 3,60m 150g,
Garbolino Challenger 3,90m 100g ili 150g.
Challengera 100g sam negde video pre nego sam kupio Daiwu, ucinilo mi se da ima dosta sitne vrsne provodnike pa sam ga iz tog razloga eliminisao, a cini mi se da su identicne t.b. sa Windcastom 120g, ili je Garbolino podcenio t.b. svojih stapova, ili ostali malo preteruju, ako sam u pravu oko toga mozda bi to bio bolji izbor nego li 150g (malo prelazi budzet ovaj jaci).
Sygnum mi je delovao meksi i od Daiwe i od Challengera, (gledao sam samo 90g),
Tubertini samo na slikama i negde procitao da ga neko pohvalio kao dobar stap za reku.
Sta bi po vama bilo najbolje od ovoga, znaci ostri, brzi, sa jakom kicmom da ih ne uvija brzi tok, za pecanje skobalja i sitnije mrene na J.Moravi, koja osim u letnjem periodu kada koristim hlanilice 30-50g, ume da bude dosta jaka i brza pa i hranilice od 70g vuce po dnu, ali i nosi sa sobom dosta prljavstine koja se lepi na najlonu. Do skoro sam gledao samo duzinu 3,60m ali sad kad vidim da je bolja ponuda u duzini 3,90m uzimam i tu duzinu u obzir.

P:S: Moze i ovaj post da se prebaci u odgovarajucoj temi-pomoc pri kupovini-izbor stapa...
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2017, 14:32:41 posle podne vladaper »

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #38 poslato: Novembar 01, 2017, 20:28:58 posle podne »
Имаш више идеја, не треба теби помоћ! Прошеташ од  радње до радње,тресеш,гледаш,бираш. Неки ће ти прирасти за око и руку.
imam zenu kao mrenu

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #39 poslato: Novembar 01, 2017, 20:42:17 posle podne »
Dostupni su mi samo Challenger 100g i Sygnum 90g, ovi drugi mogu das dosta da se razlikuju, pa reko da mi  neko iz iskustva kaze sta bi mi bila bolja opcija od pomenutih za uslove koje sam naveo, ako je Challenger 150g dosta jaci od pomenutih, pa i od Tubertini iste t.b. onda bi mi ovaj 100g zavrsio posao ako nije previse mekan za jaci tok

Van mreže Cane

• Početnik
  • *
« Odgovor #40 poslato: Novembar 02, 2017, 14:14:01 posle podne »
Po meni bolje sacekaj jos malo ako bude bilo zimskih ili novogodisnjih popusta.

Van mreže babuskar

• Premium Member
« Odgovor #41 poslato: Novembar 04, 2017, 11:50:48 pre podne »
Moгу ти помоћи, само око челенџера 100гр 13 фита. Можда нисам права особа за то,прилично сам пристрастан,кад је гарболино у питању. Мени тај бланк савршено лежи!
Највећа замерка је дебљина бланка уз кундак,целих 14,5мм. Ако то занемарим,а навикао сам на доста тање бланкове,углавном пецам лајт. На први поглед, доста јак и оштар штап. Ако га затресеш умири се у секунди. За тежину бацања 100 гр и дужину 13 фита, уопште није тежак штап. Надао сам се, због оштрине, да ће ми завршити посао на ади циганлији. Међутим, тај гарболинов бланк, баш је онакав,какав кажу да јесте,прогресиван! Што је веће оптерећење,бланк иде више ка параболи. Баш због таквог бланка,дешавало се да ме "уплаши" шлјивар од 150-200 гр,да помислим да је већа риба на удици.
Веома занимљив штап. Оштар,али не превише,таман толико да прецизно баца теже хранилице, на већу даљину. Пецао сам на сави белу,30-40 гр хранилице,са 1 оз врхом. На тиси деверику, 50-60 гр хранилице. Спадања, због оштријег штапа,није било.
Од целе серије челенџера,препоручио би ти 11 фита,20-75 гр. За разлику од стограмца, танак бланк 10мм. Долази са три врха,од којих је нај слабији 1/2 оз-а фибер, и 3/4 и 1 оз карбон. За пецање на дунаву,хранилицама до 50гр одличан. У слабијем току 1/2 оза,20-30 гр хранилице,одлично детектује све угризе. По мени најбољи од целе серије челенџер! Могу се терати и даље,као и сваки гарболино, небих препоручио претеривање, зна да превари бланк. Делује снажно и јако,а одједном постане параболичан. Свакако одлука је твоја, ово је само моје мишљење,сви смо различити,шта мени лежи,не мора и другоме да одговара.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #42 poslato: Novembar 04, 2017, 20:06:36 posle podne »
https://www.kupujemprodajem.com/daiwa-windcast-method-feeder-52595874-oglas.htm?filter_id=140523282
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #43 poslato: Novembar 09, 2017, 22:05:20 posle podne »
Ovaj na KP je metod fider, parabolican, nije to sto meni treba, a video sam jos par istih kao sto sam vratio, prodaju se kao novi ili vrlo malo korisceni sa par pecanja, ocigledno da nesto nije u redu sa tim modelom

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #44 poslato: Novembar 09, 2017, 22:21:11 posle podne »
Babuskar, upravo mi je takav opis stapa bio potreban, delovao je i meni prilicno ostar u radnji ali je iskustvo sa terena uvek dobro doslo, ako se ovaj put ne odlucim za jedan od pomenutih Challengera za reku, kod sledece kupovine stapa za deveriku i mirne vode bice uzet u obzir ovaj od 11 fita  :hi