Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Daiwa windcast - reklamacija Formax Store  (Pročitano 1250 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
Odg: Daiwa windcast - reklamacija
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 10, 2017, 09:10:32 pre podne »
Firmama se vise isplati da poklone skart koji ne smeju da iznesu na uredjeno trziste nego da ga unistavaju po propisima.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2017, 08:33:08 pre podne »
На жалост, морам да се сложим са чињеницом да је овде реч о питању не да ли ниси имао срећу па "набо" лош примерак него да си имао срећу па наишао на исправан примерак. И то је тужно што томе морамо да се радујемо. Такође сам упознат са чињеницом да су сви запослени у поменутој радњи врло упознати и свесни са чињеницом каква роба им се налази по рафовима па уопште не праве проблем када нешто од робе дође на рекламацију. Они су ту најмање криви.
Већ пуно пута је писано о разлозима разлика у цени појединих артикала у тој радњи и истих тих брендова на неким другим тржиштима. Знамо да је разлика цене настала услед изостанка контроле квалитета онога што стиже на наше тржиште, па се управо због тога нађу код нас примерци са којекаквим фалинкама, које су најчешће естетске природе, али међу њима и ма и оних са структуралним и озбиљним проблемима.
Све те појединости нису никаква новост и непознаница, па се ипак одличујемо да купимо робу тамо. Ваљда се уздајемо у ефекат Фортуне. И шта се деси када нам Фортуна окрене леђа или је баш тог тренутка била заузета помагањем на неком другом месту? Криви су нам произвођачи, шпедитери, цариници, увозници, продавци, фирма, преЦедник, ...
Како год, становишта сам да би дотична радња без блама могла да окачи на своја врата следећи натпис: "КУПУЈЕТЕ НА СОПСТВЕНУ ОДГОВОРНОСТ" и на тај начин се лепо оградили.  rofl
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 12, 2017, 09:46:20 pre podne »
Sreća je pa se radi o relativno jeftinom priboru, čiju falinku možemo lako i da prebolimo.

Zamisli one ljude koji su uplatili stanove i za njih dali životnu ušteđevinu, pa ostali bez njih. To je za kukanje.

Ovako, ako već odlučiš da kupiš neki deo pribora tamo, moraš biti spreman na iznenađenja.

Ja tamo kupujem samo prihranu, gliste i crviće. Poneki stoper ili hranilicu, varalicu. Štap ili mašinicu još nikad nisam tamo kupio.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 12, 2017, 10:11:45 pre podne »
Ja kupujem od generalnih HU uvoznika pribor  lol A tamo bato ni aspirin. Eventualno neku ownerovku, 100% catch, ovo ostalo ni pod razno. Pribor sam prilagodio tržištu NS-a, hrana iz Autosporta, udice kod travara, najlone na početku godine zamenim u martu na sajmu sa Trabukovim, sitnice sve iz kine narucujem 4-6 puta su jeftinije.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 12, 2017, 11:53:27 pre podne »
Čujem da trabukovi najloni veoma lako pucaju. Tako je nastala pošalica puko ko trabuko! Ubeđen sam da treba kupovati pribor firmi koje se probijaju na trziste. Za sad vredi tubertini i garbolino,stvar ukusa, o ukusima se ne raspravlja!
Kupio sam predveze, tubertini dragon,garbolino topix, odličan kvalitet oba! Imam stapove oba proizvođača, meni je legao bolje garbolinov blank, ali sve reči hvale za tubertini! Što se tiče gore pomenute radnje, vredi neki put otići. Oficijalne merice za prezentaciju mamaca na takmičenjima, sensas 2500,Garbolino 1800, u pomenutoj radnji ni celih 900 dinara. Imaju svoje mane,ima i nesto dobro kod njih.Treba otvoriti 4 oči pri svakoj kupovini.
imam zenu kao mrenu

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 12, 2017, 11:55:18 pre podne »
 eek da sam pre kupovine pročitao ove vaše komentare debelo bih razmisleo da li kupovati nešto "krupnije" na mestima sa takvom reputacijom, pametan se uči na tuđim greškama, ja izgleda na svojim

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 12, 2017, 17:00:20 posle podne »
Pa merice ne mogu da uvale škart... Ili još nisu našli način... Za trabuko apsolutno nije tačno. XPS najlon puca, ostalo ne. Čak šta više jedva pokidam 0,18 kad zakačim.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 13, 2017, 08:57:13 pre podne »
Sta znam, kupio sam tamo 3 stapa 2 fidera i petljas i nisam imao nikakvih problema. U glavnom kupujem hranu varalice i sitan pribor.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 16, 2017, 07:47:53 pre podne »
 >:( stap koji sam dobio u zameni je sa istim manama kao i prvi koji sam kupio, posle dva sata pecanja, znajici vec za boljku kod prethodnog, zagledao sam stap i primetio bele fleke na drugom i trecem delu-pocinje da pucka lak, pecanje sam zavrsio starim Energotimom, a Daiwa opet na reklamaciji.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 16, 2017, 08:50:16 pre podne »
Trazi povraćaj novca. Postaje tužno, reklamacija za stap koji si dobio posle reklamacije. Probaj neku drugu radnju,neki drugi štap.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2017, 08:21:02 pre podne »
Аутогол за аутоголом! Туга наша! Јбг, кад знамо да ни Милка ни КокаКола за наше тржиште нису исте као оне за "њино", зашто бисмо нешто другачије очекивали за друге ствари? Мсм, питање је реторичко и не очекујем одговор, али вређа човеку интелигенцију. Ми смо (не само као тржиште већ као народ, нација) друга категорија (или 3., 4., Н-та) по њиховом становишту и на то очекују да се навикнемо и то нам свакодневно и показују и доказују (да не политизирам, него само примера ради да наведем пример Косовo VS Katalonija) и за нас важе други неки аршини и стандарди. Па замислите само ситуацију да се у некој радњи у некој тамо, лупам, Швајцарској, Ирској, Швабији, ... деси да троје људи дође и рекламира штап једног од најпознатијих светских произвођача риболовачког приббора? Па могли би да забораве на то тржиште! А радња која их је продавала би у најбољем случају само раскинула уговор/сарадњу са тим произвођачем. То само код нас има да се продавац ложи на то да има тај-и-тај бренд на својим рафовима. Ваљда је логично да се произвођач избори за право, могућност да се његови артикли нађу на рафовима било које (што више) радњи.
Поремећени су односи, поремећено је тржиште, желе и нас да направе поремећенима и да прихватимо целу поремећену ситуацију као нормалну. На жалост, пролази им. Још увек. The NWO на делу!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 18, 2017, 09:47:02 pre podne »
Svaka karika u tom lancu je slaba, počev od formaxa pa nadalje... I za ovo šo sam uzeo kod njih im je previše. Ja sam išao da reklamiram Šermana, posle dva pecanja se odvrnuo šrafić sto drži gumu na ručici, otpao negde, gumu sam u medjuvremenu zagubio. Odnesem mašinicu, traži mi račun, iako po zakonu ne moraš imati kopiju, jer je drugi primirak kod njih. Posle 10 min natezanja sam odustao i sad mi stoji na meč-u i muka mi svaki put da je gledam. A nikako novu ručicu od kineza da naručim da sredim to.

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
Odg: Daiwa windcast - reklamacija Formax Store
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 31, 2017, 08:41:28 pre podne »
Nisam stigao da napisem, pre par dana sam pozvan iz radnje da mi vrate novac jer tog modela stapova vise nemaju ni u jednoj poslovnici, ili druga opcija da cekam novi uvoz, tako da za koji dan krecem u potragu za drugim stapom

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 31, 2017, 09:16:26 pre podne »
Sramota... A i šteta... jako dobar štap... Sutra ce da budu 2 komada na Tisi  :pecanje

Van mreže vladaper

• Početnik
  • *
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 31, 2017, 10:52:48 pre podne »
Samo mi pustaj zazubice....bas steta, stap mi se jako svideo, ne ceka mi se novi uvoz ko zna kad ce da bude, pokusacu sa nekim drugim modelima, Tubertini, Trabucco, Garbolino...ili ako vec imate neki predlog stapa za reku t.b. 120-150g za oko 100e da ne lutam mnogo