Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Morava - Kidanje na svaki zabacaj  (Pročitano 1621 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
Morava - Kidanje na svaki zabacaj
« poslato: Novembar 29, 2015, 12:58:08 posle podne »
Zdravo svima, da li neko zna resenje za kemnito tlo ?

Evo o cemu se radi, otisao sam na moravu na mestu gde je nekad bila vodenica, pecao na plovak i zabacio jedan stap na hranilicu, medjutim gde god i kako god da zabacim obavezno dodje do kidanja, izgubio sam barem 10 hranilice tu, probao sam hranilicu sa svojim olovom i sa dodatnim i bez olova i sa duzim i kracim predvezima medjutim uvek isto, upadne medju neko kamenje i nema drugog do kidanja koliko se spusti na dno odmah ze zakaci negde i to ti je..

Ja sam mislio da nema nikakvog resenja za to medjutim jedno 30 metra uz obalu neki lik vezao camac i zabacio dubince i nema problema ja pokusao i tako gde je on pecao da zabacim ali i tu sam pokidao i ostao opet bez hranilice...

Da li neko ima resenje za ovo ? :)
Stefan Nikolic - CyberFX
- Web & graficki dizajner - & developer.

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
Odg: Morava - Kidanje na svaki zabacaj
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2015, 19:24:57 posle podne »
Da li ima neko resenje ?  :)
Stefan Nikolic - CyberFX

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2015, 19:47:04 posle podne »
Menjaj lokaciju ili pecaj na plovak! haha haha haha
Ili...nađi na forumu temu o sondiranju dna pa pokušaj da nađeš neki ravni plato...

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2015, 21:47:37 posle podne »
Bila je i fora sa stavljanjem žica u hranilicu da ne može da upadne između kamenja... Ali ako je baš teren nemoguć onda ništa ne pomaže!

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2015, 07:47:11 pre podne »
Pa bre ljudi, ja rekoh da blizu mene covek pecao na hranilicu i nije imao kamenja ja sma posle bacao na isto mesto i kidao sam.

Ja na tom mestu sam pecao na plovak trebao sam jos dalje da idem ali je takav put da kada padne kisa samo traktorom prolaze jer taj put vodi ka njivama..

Nego da se vratim na temu, bas na to mesto sam upecao 2 soma po 5 i 6 kila na plovak i 4-5 mrene a kljunare i skobalje ne znam ni sam koliko sam uhvatio vise, i znam da na hranilicu ili na durdobaka mogu da hvatam bas lepe primerke soma, mrene i skobalja... :/

Da nisam upecao to sto sam upecao ne bih ja dolazio vise na to mesto jer sam zakacio i mrtvu svinju i sve mi se zgadilo ali ipak sam nastavio da pecam
Stefan Nikolic - CyberFX

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2015, 19:17:08 posle podne »
Написао си да је човек пецао на дубинце, не са хранилицом. Кад тако напишеш, скоро увек се мисли на систем са оловом, не са хранилицом.
Битан моменат у целој причи је да је лик пецао из чамца. Значи да њему није котрљало систем јер је бацао низ ток а теби је систем вероватно стајао тек кад подлети под камен, пошто си пецао са обале.
Једна од опција ти је да бацаш најтеже могуће хранилице које вода не може да помери и које ће остати тамо где забациш.
Наравно, то место треба претходно да исоиндираш и установиш да имаш барем 1 х 1 метар чистине.
Имам брло сличан проблем на једном сјајном месту на Сави. Решио сам га тако што више не идем на то место да фидерам. Одем да бацим варку или провлачим пловак, али што силовати свар ако нешто немере? иди ти боље на прво узводније место где нема закачки и ту пробај да довучеш рибу. Или узми па нахрани лоптама хране сам крај тог кршевитог појаса а пецај тик испод њега (низводније).
Или пробај са рокет хранилицама.
Или са неким од меке пластике или од најтање могуће жице, које ће се у случају качења и цимања искривити и ослободити се.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2015, 21:52:47 posle podne »
A i taj peca iz čamca 30 metara dalje! Svakako je moguće da je tamo drugačija konfiguracija, nekad je i 3 metra velika razlika a ne 30!

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
« Odgovor #7 poslato: Decembar 03, 2015, 18:24:21 posle podne »
On je bio udaljen od mene 20-30 metara a bacao je nizvodno kao i ja, koliko sam video pecao je hranilicom a spomenuo sam camac, camac je bio vezan na obalu i on je samo sedeo u njemu znaci nije ga vozio i otisao negde dalje camac je non stop tu ko zna i ciji je camac jer je tu godinama kako ja znam..

Uglavnom, ja sam mislio da ima resenja u sistemu ali ako nema oke ionako najvise volim mirne vode tihe reke ili jezera tako da cu na jezeru i ostati :)
Stefan Nikolic - CyberFX

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2015, 08:25:17 pre podne »
Ovako nešto možeš napraviti sam od malo deblje bakarne žice za struju. Ako i to ne da rezultate, mislim da nema pomoći.

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2015, 08:38:44 pre podne »
Ovo nije losa ideja, nece mi biti problem da napravim ovako nesto.. hvala na predlogu  thumbup
Stefan Nikolic - CyberFX

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2015, 16:59:12 posle podne »
Паде ми на памет још једна ствар: ниси прецизно рекао где ти се кидало. Да ли се у ствари засигурно само хранилица заглављивала испод неког камена услед котрљања по дну или је можда нешто друго у питању - то је оно што ми паде на памет сад кад прочитах да је лик пецао из чамца. А односи се на то да можда није баш хранилица заглављивала него се неки део најлона подвлачио и запињао за камен, што се лику из чамца није догађало зато што је имао други "нападни" угао или је просто пецао испред или иза тог неког камена или другог објекта (аутомобилске шкољке, шпорета, ...) за који ти је запињљао најлон.
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže CyberFX

• Početnik
  • *
    • FB Stranica
« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2015, 17:19:20 posle podne »
Vidite, ja koristim razne sisteme hranilicom, u zavisnosti od primame koju stavljam zavisi i sistem, recimo za kacamak koristim spiralnu za hrane iz kese ili domaci mix te sumlje hrane koristim kaveznu, e sad na akvezne vec imam olova a an spiralne dodajem olovo ako ga hranilica nema..

Probao sam sve vrste sistema na koje ja pecam i sve vrste hranilica medjutim uvek cim zabacim samo sto se spusti na dno ono se nekako zakaci i kidanje je obavezno, e sad na taj ceo predeo ili reon oko 500 do 1000m ima kamenja i na obali i po celom tlu, zbog cega je tako ne znam ali nacicu mu ja neko resenje letos 100% a prvo sto cu da pokusam je da zalemim ove zice tako da hranilica ne padne na tlo vec te zice da je drze uspravno.. :)
Stefan Nikolic - CyberFX

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: Decembar 05, 2015, 00:40:55 pre podne »
Pričah tako letos sa nekim dekom na Begeju, nije radila riba pa sam se prošetao malo do njega. I priča na priču, dodjemo nekako do Tise i kamena. I kaže deka meni "Ja za Tiski i Tamiški kamen imam rešenje. Tako pecam soma." I pokaže mi običnu 12-cu armaturu, dugačku jedno 20-25 cm, probušenu na vrhu gde kači najlon. Kaže kune se u to da neće zapinjati i da svaki put izvuče sistem iz vode. Ja to probao nisam, ali praktično te ne košta ništa da probaš. Prihranjuj kuglama a pecaj na ovaj sistem. Armatura je dole a jedna ili dve udice su iznad nje.

Van mreže Uroš bgd

• Sr. Member
« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2015, 10:26:44 pre podne »
Za takve terene i postoje odredjena olova.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2015, 11:32:03 pre podne »
Čekaj, zar ovakva olova neće voda još lakše kotrljati po tlu, dok ne nadju pogodnu rupu da se u njoj zakači (pogotovo da upadne medju kamenje) ?