Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Kako izbjeci sitnu ribu?????!!!!!!  (Pročitano 1811 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anes Zajmovic

• Početnik
  • *
Kako izbjeci sitnu ribu?????!!!!!!
« poslato: Septembar 27, 2015, 22:02:09 posle podne »
pozdrav svima...pocetnik sam u pecanju feeder tehnikom...danas mi je bio prvi izlazak sa tim priborom...inace sam dugogodisnji plovkaros..koristim i varalice i musice ali sam uglavnom plovkaros...feeder tehnika mi se svidjela i mislim da je mogu primjeniti u lovu na rijeci u gradu gdje zivim a to je rijeka Lim...riba koja zivi u njoj je klen,skobalj,mrena,pastrmka,mladica,plotica,lipljen,krkusa(vrsta mrene) i nekoliko vrsta sitne ribe..upravo ova sitna pravi problem kod pecanja na crvice...bacajuci danas na feeder imao sam udarce i kacenja iste a da hranilica nije ni pala na dno...kako da se rijesim toga...mijenjao sam mamce od gliste,preko crvica pa kuvane psenice i kukuruza..uvijek isti rezultat,negdje manje(kod kukuruza) a negdje vise(kod crvica)...molio bih savjet od vas koji ste duze "u feeder-u"a sretali ste se sa istim problemom...znam da ce se ta sitna povuci kada dodju hladniji dani ali sta raditi kada su topliji i kada zelim pecati skobalja a da to ne bude na plovak i na algu...feeder tehnika mi se svidja i volio bih je koristiti ubuduce i zanemariti plovkarenje...kako da zaobidjem sitnu ribu??.??..da li u ovim danima da se baziram na neku odredjenu vrstu i da mimoidjem skobalja koga imam namjeru pecati...znam da mogu ici na mrenu ali to sam i radio sa obicnim dubinskim pecanjem sa olovom koje klizi kao hranilica i jednom kukicom...mi to zovemo pecanje "na čeku" a neko "na teško"...svaki grad ima svoj naziv. haha..velika mrva hleba i juris mada je tada obicno radila krkusa koja raste do odredjene velicine a od mrene ni traga...SAVJEEEEEET.....SVAKI CE MI DOBRO DOCI....KAKO DA SE RIJESIM ODVRATNE SITNE RIBE I POCNEM PECATI SKOBALJA,MRENU I PLOTICU......?????...HVALA UNAPRIJED ZA SVAKU POMOC.... help help help

Van mreže miki no swear

• Premium Member
Odg: Kako izbjeci sitnu ribu?????!!!!!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2015, 23:08:29 posle podne »
Ono što bih ja mogao da kažem je da kad se krupna riba hrani onda tu sitnurija nema šta da traži. Znači ostaje da se privuče željena vrsta. Kako to postići: prvo odabirom mesta zatim hranom prilagođenom određenoj vrsti i na kraju količinom te prihrane koju koristimo.
Ono što je neminovno je da pecanje skoro uvek počinje sa sitnurijom. Retki su dani kad krupna riba odmah na početku neoprezno uzima ali su retki i oni gde se pecanje završava samo sa sitnom ribom.
Ostaje pitanje kako u tekućoj vodi grupisati hranu. To je stvar kvašenja hrane, odnosno vlažnosti hrane u nekoj određenoj meri. Sve to treba da bude prilagođeno brzini toka.

Van mreže Anes Zajmovic

• Početnik
  • *
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2015, 08:20:15 pre podne »
..znaci li to da moram u startu bacari vise hrane ili sta vec....znam da se na to ne moze odgovoriti jer opet ima mnogo cinilaca koji uticu na to ali sigurno postoji neka standardna procedura koja pali bar 80%....posto kao pocetnik ne znam sta od hrane staviti smijesao sam neku kupovnu sa aromom sira i jagode a dodao sam bijelu prezlu ...napravio sam i neku u boji pa je to bilo malo sarenkasto ali u sustini cijela smjesa je imala roze boju...moze li boja uticati malo na sve to jer je samo dno rijeke u ovo doba tamno i pravi se bas veliki kontrast...nisam mijesao zemlju jer ne znam koju da stavim da bih mozda cijelu smjesu potamnio....hrana se dobro ponasala (koliko mi se cini) jer se nije otvarala dok ne padne na dno...to sam provjerio u malo plicoj vodi gdje mogu okom zapaziti sta se desava na dnu...stavljao sam naravno i mrtve crvice ali ne stalno....u pocetku sam sa vecom hranilicom hranio bacivsi tri puta pa sam malo sacekao i presao na manju...kad je manja riba pocela da se kaci pokusao sam se prebaciti na drugo mjesto pa sam otisao malo uzvodno...mozda sam pogrijesio sto nisam bio uporan na jednom mjestu ali kao pocetnik u feederu htio sam malo eksperimentisati primjenjujuci sve sto sam uspio procitati na temu feeder i sto sam pregledao na videima...inace je mjesto gdje sam pecao sastav tekuce (sa laganim tokom jer je vodostaj bas nizak) i stajace vode sa dubinom do 2m max...imao sam nekih aroma kod sebe tipa vanila i cokolada ali nisam ubacivao u prihranu..da li sam trebao???i sta je fora sa predvezima....kraci,duzi...kako to utice na "rad" ribe i kakve veze ima s obzirom da je mamac uvijek na dnu u blizini hranilice????? eek nervoza

Van mreže Cicha Mica 83

• Premium Member
  • sitan saran krupno zrno trazi..
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2015, 22:56:23 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=vgeiCx0erZc :D

Van mreže nslemi

• Početnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2015, 09:32:48 pre podne »
Probaj sa hranom krupnije granulacije,mozda i nekim sitnijim peletama,sica ti se skuplja na taj oblak koji pravi sitnija hrana,to je dobro za takmicare koji hvataju sve velicine ali kao sto vidis tebe ubi nerviranje,,(kao i sve nas) i hranu slobodno umesaj da bude lepljiva ,neka stoji duze u hranilici

Van mreže Anes Zajmovic

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2015, 15:09:45 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=vgeiCx0erZc :D

Kralj ga batali...imam osjecaj da peca negdje u nekom zabranu...sve prosto...hvala za link ...ima ih jos pa cu pogledati...

Van mreže Anes Zajmovic

• Početnik
  • *
« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2015, 15:13:38 posle podne »
Probaj sa hranom krupnije granulacije,mozda i nekim sitnijim peletama,sica ti se skuplja na taj oblak koji pravi sitnija hrana,to je dobro za takmicare koji hvataju sve velicine ali kao sto vidis tebe ubi nerviranje,,(kao i sve nas) i hranu slobodno umesaj da bude lepljiva ,neka stoji duze u hranilici

Hvala na savjetu...pomisljao sam da malo "zagustim" hranu...koliko je pozeljno mijesanje sa zemljom...?imam osjecaj da je to bitan faktor da bi se kompletna hrana poistovjetila sa ambijenom na dnu a da opet ima aromu i privlacnost...i crvici su malo presudni...na njih sitna piči ko luda...i na glistu isto...nadam se da ce ih nadolazece vrijeme i nize temperature otjerati negdje daleko :bye
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2015, 15:15:55 posle podne Anes Zajmovic »