Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Ima li ravnopravnog oponenta Gamakatsu udicama???  (Pročitano 14162 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darko Ne

• Početnik
  • *
Odg: Ima li ravnopravnog oponenta Gamakatsu udicama???
« Odgovor #30 poslato: Februar 01, 2013, 22:13:34 posle podne »

Meni su se odlično pokazale
Izuzetno jake
Colmic N500

Van mreže VooDoo_CHEtnik

• Full Member
« Odgovor #31 poslato: Februar 17, 2013, 16:53:34 posle podne »
Gamakatsu sam odavno poklonio neprijatelju! To već 15 godina ne vredi te pare!
Favoriti su mi Sensas, Drennan i Kamasan, a šaransko pecanje Owner, za smuđa Mustad.

Van mreže Damjan

• Početnik
  • *
« Odgovor #32 poslato: Mart 12, 2013, 22:14:07 posle podne »
Što se tiče kvaliteta udica u svim segmentima i snage , oštrine,forme... ne bih mogao pričati o markama udica već samo o pojedinim modelima. Hoću reći da svi proizvođači imaju bolje i lošije modele udica. Tako sam npr. od jednog istog proizvođača sa jednim modelom udica totalno razočaran a drugim modelom prezadovoljan.
Koristio sam mnogo šta od udica i firmirane poznate i no name proizvođače, ali kao što rekoh, sve zavisi od modela do modela i mnogo ih je da nabrajam. Ubaciću drugi put fotke nekih šaranskih udica.
« Poslednja izmena: Februar 06, 2014, 10:07:34 pre podne Ady »

Van mreže Jožef2

• Početnik
  • *
« Odgovor #33 poslato: April 08, 2013, 10:31:40 pre podne »
Bilo kojim redom; Drennan, Owner te mala prednost AWA SHIMA. Za veče ribe, štuka, som, smuđ; Mustad i Maruto i nikada trokuke već velike šaranke 2/0-4/0-

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #34 poslato: Decembar 28, 2015, 12:38:39 posle podne »
Gamakatsu nije loš,Competition serije mi se dopadaju.Ali msm da su previše izvikane.Ja uglavnom koristim ove:

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #35 poslato: Jul 25, 2016, 05:39:11 pre podne »
Da ne otvaram novu temu...
 Pojavio mi se problem sa Gamakatsu 1050 N. Nova udica, tek kupljena i sveže vezana, bukvalno posle pet riba se istupi u više ne može se nabosti crv na nju. Kupljene su u radnji gde ih uvek kupujem. Ima li neko sličnih problema sa Gamakatsu?
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 00:44:10 pre podne Ady »
imam zenu kao mrenu

Van mreže FeedeRach

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #36 poslato: Jul 25, 2016, 11:50:46 pre podne »
Pozdrav svima!
U poslednje vreme Gamakatsu je izvikana roba, što se udica tice. Trenutno rade na dva ili tri područja svoju proizvodnju, što znači da sve zavisi gde su proizvedene i kakav kvalitet. Ja lično nisam nikada bio pristalica Gamakatsu. Moja lična preporuka i kojom sam zadovoljan već dve godine u feeder pecanju je Kamasan B611, Drennan Carbon Feeder, Drennan Specimen i Preston PR 39. Probajte i uverite se sami!
Bistro svima!
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 00:41:02 pre podne Ady »

Van mreže limbo

• Početnik
  • *
« Odgovor #37 poslato: Avgust 18, 2016, 23:38:41 posle podne »
U razgovoru sa jednim takmičarem na plovak, saznah da jedino što još koristi iz palete Gamakatsu je A1-HARD.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 00:37:53 pre podne Ady »

Van mreže simat

• Glistokopač
  • *
« Odgovor #38 poslato: Avgust 22, 2016, 00:30:31 pre podne »
1050 za kedera mi ekstra, ali na većoj ribi nula. Otpada mi, čak je ne ispravi već otpadne. Za veću  koristim Ownera. Doduse, štek koristim i ne može da je ispravi.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2016, 08:43:35 pre podne Ady »

Van mreže joleeee_feeder

• Premium Member
« Odgovor #39 poslato: Avgust 22, 2016, 17:33:21 posle podne »
Definitvno su Gamakacu 1050 i 1310 udice katastrofa, bar u zadnje vreme. Tupe se nenormalno brzo. Jednostavno  loš kvalitet. Pogotovo ko peca na larvu. E sad, u zadje vreme sam koristio Tubertini Serie 2 i za sad zadovoljavaju, mada su i Drenan i Kamasan mnogoo mnogoo kvalitetne.
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2016, 08:48:15 pre podne Ady »

Van mreže zoran022

• Premium Member
« Odgovor #40 poslato: Avgust 23, 2016, 09:24:58 pre podne »
Saglasan sam za 1310 da su lošije nego ranije. Zaista se brzo tupe i posle par pecanja je doživljaj nataknuti crvića ... Više ga iskida nego što ga probode. A u nekoliko slučajeva su mi pucale na većoj ribi. Pukne baš gde vrat počinje da se savija. I to na 0.16 gde je logično da pre pukne predvez nego udica. Imam ih još na zalihama ali razmišljam o nekoj alternativi sličnog oblika.
Sa 2210, one kao male ''šaranke'' sam veoma zadovoljan i pokazale su mi se dobro.

Van mreže laki

• Administrator
« Odgovor #41 poslato: Avgust 23, 2016, 10:38:41 pre podne »
Sad na kamenu pecao sa sasame udicama, koje su lepo držale oštrinu dosta dugo. Pošto je bilo dosta kidanja, potrošim navezane udice i nadjem a-103 misim šaranske 10ke gama. Posle 2 zabačaja u kamen i jedne ribe, nataknuti crvića na udicu je bila naučna fantastika.

Van mreže zoran022

• Premium Member
« Odgovor #42 poslato: Avgust 29, 2016, 22:19:30 posle podne »
I ovog puta, kao i skoro na svakom pecanju, dolazi mi do pucanja Gamakatsu udica. Samo se ovog puta setih pa uslikah :)

Uvek mi ostane samo ovaj vrat udice, a nikad i ostatak ... ili ode sa ribom ili negde ispadne, a ovaj put je ostalo u mom prstu pri skidanje ribe :) Sreća pa nije duboko roknulo, lako sam izvadio. Identično mi na tom mestu pucaju i one sa dužim vratom, 1310 kao i ove sa kraćim vratom 2210. Imam ih još dosta u šteku, ali verujem da ću ih brzo potrošiti jer ih se dosta ovako polomi a i nešto se mnogo lako tupe.

Takođe, puca često i samo vrh, uglavnom pri kačenju za neku prepreku dole, ali lično očekujem da pre pukne 0,16 peredvez nego žičana udica. Međutim, ...

Mislim da kad ih potrošim, da ću se opredeliti za neku drugu marku. Videću još koju, malo ću da testiram neke koje sam nabavio u međuvremenu.

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #43 poslato: Avgust 30, 2016, 08:08:10 pre podne »
Ja pecam godinama samo na Hayabusu. Možda ima i boljih, sigurno ima mnogo gorih, ne tupe se preterano brzo, a već znam napamet 5-6 modela koji mi pokrivaju sve što mi treba...
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 09:08:21 pre podne Ady »

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #44 poslato: Avgust 30, 2016, 08:39:42 pre podne »
Ово је стварно за плакање! Један такав бренд ово себи не би смео да дозволи. Осим ако није у питању нека дивча коју наши продавци набављају ко зна одакле. Мсм, "Гамакатсу"... Па мени бре Формаксове не пуцају овако!!! Истина, криве се само тако, али ја циљано бирам те моделе када пецам на камену.
Ово је стварно недопустиво!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!