Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Vaš favorit varalice pri varaličarnju štuke  (Pročitano 2542 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže feederman

• Full Member
Vaš favorit varalice pri varaličarnju štuke
« poslato: Mart 24, 2015, 11:17:13 pre podne »
Kolege, da podelimo mišljenja i da čujemo koji su vaši favoriti pri varaličarenju štuke. Kojoj varki dajete veću minutažu i koja je Vaš favorit'
Moji favoriti su kašike DAM Effzett os 22 gr. kad varaličarim na jezeru, ana kubicima , kanalima i barama, prvo stavljam leptiriće i to su Mepps i DAM leptiri.

Naravno i novi modeli

Takođe, varke kojima ću ove godine posvetiti veću minutažu na jezeru i rekama su Idra varalice (kašike)
Žličasta K-K 10, 30gr.

Žličasta vranska ptica 30gr

Kupska ribica

Van mreže slobodans

• Sr. Member
Odg: Vaš favorit varalice pri varaličarnju štuke
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2015, 15:41:07 posle podne »
Meps 4

Van mreže dare

• Global Moderator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
« Odgovor #2 poslato: April 01, 2015, 15:45:38 posle podne »
Uvek prvo krećem sa LAV MD leptirićem, long 4 pa onda sve kombinacije toga pa slede vobleri razni i na kraju guma, razni šedovi. Nije uvek ista situacija na vodi pa se treba prilagođavati.

Van mreže NEBO

• Punjač hranilice
  • **
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2015, 19:46:10 posle podne »
Ovo je spremno za vikend.
Favoriti tim redom kako su i poređani.
Lusox 2, Syclops 2, Comet 5, Efzet 22. Ovde će biti mesta sigurno i za Aglia 3, nego negde sam ih zaturio, pa ne mogu da nađem kutiju sa njima do nedelje  nervoza, a imam ih preko 20 kom u raznim dekorima, inače ubitačna i dosta neselektivna varalica thumbdown.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2015, 20:24:44 posle podne »
Пошто волим да с времена на време направим паузу у фидерању када утрнем у столици или када се око мене претера са пљускањем предатора, ред је да и кажем коју о томе.
Понеки пут се деси да када одем на непознати терен, пре него ли почнем да фидерам узмем вараличарца на чију машиницу је намотана упреденица па провучем џиг главу неколико пута и на тај начин исондирам терен. Међутим, таквих терена има поприлично мало, тако да је чешћа ситуација да са вараличарењем кренем пре него што почнем да фидерам зато што знам да на тој води има штука. Смуђ ми ем није баш омиљена риба за вараличарење ем нисам баш ни толико вешт са финесама повлашења џигова или воблера, нити сам увек сигуран за коју варијанту се треба одлучити у којој ситуацији.
Међутим, са штуком већ много "боље стојим" па ту и немам баш пуно дилеме. У принципу скоро увек започињем са добрим старим кашикама (најчешће у величинама 2 или 3) и само ако се деси у току пецања да ми на фидер упецане лептирке нападају штуке, одлучујем се за неке веће кашике (вел. 5 или и веће), Неке од њих су и ручне израде, са "најболеснијом" могућом вибрацијом и радом.
Уколико на кашику немам ударац после неколико десетина забачаја а знам да варалицу провлачим штуки "испред носа" онда прелазим на лептире. Уколико је вода дубља, идем на "лонг" варијанте а ако је вода плића или треба да превлачим варалицу изнад неке траве или грања, онда узимам оне са чирим лептиром.
Када вараличарим по први пут на некој непознатој води или знам да у води има јако пуно закачаљки, опредељујем се најчешће за белог твистера, реће жутог, па онда на неку комбинацију са шареним репом или неким детаљем у боји. И приметио сам да чешће имам успеха са класичним твистерима него са шедовима.
Воблера за штуку скоро да никад ни не користим, премда знам да могу да буду врло успешни у одрећеним ситуацијама. Мени некако воблер одмах буди асоцијације на смуђа или буцова или клена.
Кад кажем варалица за штуку, онда је то: 1. кашика, 2. лептир, 3. твистер
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!