Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Struna za varaličarenje  (Pročitano 1508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže feederman

• Full Member
Struna za varaličarenje
« poslato: Mart 23, 2015, 14:05:50 posle podne »
Koju strunu najčešće koristite kad varaličarite i koja Vam se najbolje pokazala, da čujemo iskustva?
Česta pojava je PP i Climax mig i BR8, ali ima dosta falša, odnosno kineza.

Van mreže dare

• Global Moderator
  • Pametniji, ne popuštajte više...propadosmo načisto
    • Feeder Fishing Team
Odg: Struna za varaličarenje
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2015, 15:40:52 posle podne »
Moja iskustva govore da nije sve što je iz Kine loše... Koristim samo ovo:

http://www.aliexpress.com/item/Poseidon-Brand-Super-Strong-Japanese-300m-Multifilament-PE-Material-Braided-Fishing-Line-6-8-10-20/32290160754.html

Bilo šta da napišem naći će se neko da debatuje... Mora da se uzme i da se proba.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2015, 20:22:42 posle podne »
Vec tri godine koristim Climax BR8. Prezadovoljan.
Bez problema moze da se koristi dve sezone.
I onda skines pa namotas stranu koju si koristio dole a onu sa dna spulne gore.
I opet dve sezone.
Kupujem je na http://www.pkvm.co.rs/

Medjutim, ove godine se na Formaxu pojavila nova verzija "Berklay Whiplash". Deklarisana nosivost je u odnosu na poprecni presek njveca od svih struna koje sam do sada video.
Climax ce me sluziti bar jos jednu sezonu, ali padam u iskusenje da uzmem ovo da namotam na jedan pribor.

http://www.formaxstore.com/product/whiplash-blaze-orange-0-15mm-110m/4554/
« Poslednja izmena: Mart 23, 2015, 20:43:33 posle podne slobodans »

Van mreže feederman

• Full Member
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2015, 11:04:58 pre podne »
Climax BR8, mnogi hvale, pa evo i Slobodan.  tTako je ima da se uzme u PKVM sistemima, kao i druge upredenice od Climax-a.

Ja sam se bio naoštrio na Climax mig, nešto je i jeftiniji u odnosu na gore pomenuti, ali odustao sam.
Složio bih se sa Daretom, da sve što je iz Kine, ne mora da znači da je i lošeg kvaliteta.
U pitanju je struna Enter, uvoznik i prodavac iz Kraljeva, nekrije da je kineska, odnosno nabavlja je iz iste radnje iz Kine, gde se nabavljaju i druge upredenice  haha
Ljudi, koji je koriste imaju samo reči hvala, izuzetno je jaka i pouzdana na čvoru, deklarisana nosivost je i više od napisanog, nepije mnogo vodu, odnosno ne bubri, i dosta je glatka, tako da su zabačaji idealni, podseća na popularni PP, a cena je na on-line 790 din. Moja zamerka, mada i ne mora da bude, al ajde da pomenem (neću da objašnjavam zašto tako i mislim) je ta što se pakuje na kalem u dužini od 100m. Cena sam već pomenuo, a u radnjama u Beogradu može se kupiti za 810rsd. Iskreno, još je nisam uzeao, a uzeću pa kad prođe zabrana probaću da vidim kakva je.