Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Koji sistem najčešće koristite i zašto???  (Pročitano 22866 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miki no swear

• Premium Member
Odg: Koji sistem najčešće koristite i zašto???
« Odgovor #30 poslato: Jul 10, 2012, 15:00:28 posle podne »
Žeks, tek sada vidim na četu tvoj post za mene.
Elem, u međuvremenu sam još u petak uveče seo i polako nešto po sećanju nešto napamet vezao sistem feeder gumom mnogo dobro. Odmah sam u subotu ujutru na Kolubari to probao i mogu ti reći da sam prezadovoljan, nijedno mršenje nisam imao, osim kad se 0,14 najlon malko isteglio posle par deverikica od cenim cirka 400 grama bruto, koje sam morao da dižem malo na štap malo na meredov jer je na mestu voda bila 2,5 metara ispod mene.
Sve u svemu, odličan osećaj sa fider gumom, doživeo sam kulturni šok   :cvik  što se ono kaže izbistrilo mi se  :)

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #31 poslato: Avgust 29, 2012, 02:45:59 pre podne »
U poslednje vreme ponejviše koristim ovaj sistem:

http://www.oceanfreshbaits.com/images/ProMatch/clip_image002.gif

Isostavilo se da se ponajbrže vezuje, da se stvarno ni malo ne mrsi i da zadržava snagu, bez obzira na mnogo čvorova.

Druga montaža koju sam nedavno probao i pokazala mi se odličnom je ova:

http://www.haldorado.hu/photo.php?photoid=52345&w=400&h=300

Čekam da mi stignu rocket hranilice (za koje je ovaj sistem i namenjen) pa da ga još malo istestiram i eksperimentišem. Ne mrsi se, jak je, vrlo se lako vezuje i sem hranilice i udice ništa više nije potrebno!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #32 poslato: Avgust 29, 2012, 09:01:47 pre podne »
Koja je prednost onog prvog sistema u odnosu na cevčicu? Ja samo na cevčicu pecam i nemam neke zamerke...

Van mreže Deki

• Administrator
    • Feeder.rs fishing team
« Odgovor #33 poslato: Avgust 29, 2012, 10:05:18 pre podne »
osetljivost sistema

Van mreže Panchester

• Premium Member
« Odgovor #34 poslato: Avgust 29, 2012, 12:14:47 posle podne »
A jel koristis onaj shock od strune ili vezujes sa najlonom?
Pitanje je u stvari kako se ovaj drugi sistem ponasa kad je vezan od osnovnog najlona.
Od onog prvog sam odustao. vrlo brzo pocne da se frcka.  Ako cu bez cevcice onda bolje paternoster.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #35 poslato: Avgust 29, 2012, 12:36:00 posle podne »
osetljivost sistema

Ma to sam mogao i da pretpostavim, ali mi na feederu i najobičniji keder savija vrh... I sa cevčicom je čini mi se sasvim dovoljno osetljiv.
Mada... kad se vidimo naučićete me da vežem to pa ću da probam.... Bojim se samo da se ne mrsi.

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #36 poslato: Avgust 29, 2012, 13:08:49 posle podne »
A jel koristis onaj shock od strune ili vezujes sa najlonom?
Pitanje je u stvari kako se ovaj drugi sistem ponasa kad je vezan od osnovnog najlona.
Od onog prvog sam odustao. vrlo brzo pocne da se frcka.  Ako cu bez cevcice onda bolje paternoster.

Originalno je zamišljen da bude od strune ali ga ja vezujem od osnovnog najlona. Otpecao sam nekoliko sati s njim i samo pred sam kraj je počeo blago da se uvrće i jednom se desilo da se hranilica provukla kroz onu veću alku. Kapiram da se to sve izdešavalo jer nisam koristio upredenicu i zato što sam pecao na baš velikoj dubini - cca 10+ m. Msm da bi na Tamišu npr. radila savršeno! Naravno, postavlja se pitanje zašto onda koristiti nju na Tamišu a ne neku drugu montažu, ali je meni pre svega želja bila da probam nešto novo kao i da koristim što manje " dodataka".

Mni se onaj prvi frćkao samo kada sam stavljo ukupno 3 čvora (jedan iznad hranilice, jedan neposredno ispod i još jedan ispod. Kada sam ispod hranilice vezao i 3. čvor vše se nije upredala-frćkala. Valjda mu ti čvorovi daju neku čvrstinu i težinu pa se predvez više ne obmotava oko osnovnog. Bitno je i da dužina predveza ne bude tolika da sama udica može da dohvati iznad hranilice - preciznije: da dužina predveza ne bude veća od dužine sistema mereno od prvog čvora ispod hranilice (na koji hranilica naleže) pa do mesta gde se predvez vezuje za osnovni najlon. Zato se tu koristi nešto kraći predvez, ali se time ništa ne gubi jer je i ovako udica sa mamcem dovoljno odmaknuta od hranilice. A sistem je inače vrlo osetljiv!
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2012, 13:10:35 posle podne Ady »

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #37 poslato: Avgust 29, 2012, 13:48:54 posle podne »
Ništa ja tu nisam razumeo  rofl

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #38 poslato: Avgust 29, 2012, 20:34:59 posle podne »
haha

Van mreže Korbi

• Premium Member
« Odgovor #39 poslato: Avgust 30, 2012, 12:25:57 posle podne »
Evo jednog od sistema,koji ja koristim,a o kojem će Dome Gabor ,pisati,tek za koju godinu  :cvik                                       Obični sistem sa tri-četiri  :o  omče u debljini najlona krutog 0.35-.040,manje se uvrće ko kad ga pravimo od osnovnog najlona,a po meni bolji i osetljiviji od razno raznih cevčica...najlon naravno nemora da bude fluo..to je bilo samo za slikanje, i da istaknem ekskluzivitu sistema   :hi

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #40 poslato: Avgust 30, 2012, 16:13:03 posle podne »
Lepo izgleda na panju... mada i svinja lepo izgleda na panju  stolar stolar stolar

Van mreže Korbi

• Premium Member
« Odgovor #41 poslato: Avgust 30, 2012, 16:58:47 posle podne »
i Sendvidž ,lepo izgleda na panju    haha

Van mreže mokijam

• Premium Member
  • "Poznaje me grana svaka moravskih vrbaka...."
« Odgovor #42 poslato: Septembar 01, 2012, 13:26:43 posle podne »
Dobar sitem....Ja zam bio na tamisu juce i prekjuce i bela riba i babuska je radila samo sitna... tako da je osetljivost sistema bila od predsudnog znacaja. ja sam montirao par sistema bez cevcice ali mi se svaki posle sat vreme pecanja pocinjao da se mrsi. Tako da sam pecao uglavnom na malu cevcicu.....Ovaj sistem montiram cim dodjem sa posla....
Korbiju za sistem  clap clap clap clap
Pecanje

Pecanje iliti, ribolov. Muška zabava, naročito vikendom. Cilj je,naravno, namamiti i upecati što više riba, i što boljeg kvaliteta. Obavezan deo ovog mužjačkog rituala su, svakako, i ribolovačke priče.

Van mreže babuskar

• Premium Member
  • Najveće znanje je znati da nešto ne znaš
« Odgovor #43 poslato: Septembar 15, 2012, 11:40:46 pre podne »
Jedan jednostavan, alo ipak jako dobar sistem za pecanje feeder-om,
treba se malo navići pri korišćenju dužih predveza, ali sistem je daleko osetljivi nego sistem sa antitangle cevčicom..

najcesce koristim bas ovaj sistem,indikacija udarca je veoma tacna i veoma osetljiv sistem za dalje zabacaje.
prvo sto tezina hranilice nema nikakvog uticaja na osnovni najlon pa se i vdarci sitne ribe veoma lako prepoznaju.
najbolje mi se pokazao za tekucu vodu dunav i savu u kombinaciji sa magot hranilicama i predvezom 50+ cm.
jedina mana je sto nije za one sa slabijom koncentracijom jer se mora biti brz na kontri a stap mor biti pri ruci uvek jer kod ovog sistema ima veoma malo samozakacinjanja ribe.
imam zenu kao mrenu

Van mreže Ady

• Administrator
« Odgovor #44 poslato: Septembar 17, 2012, 09:20:01 pre podne »
Još jedna mala fora ima kod korišćenja ovog sistema na tekućicama:
da bi bili 100% sigurni da se neće zamrsiti predvez iznad ili oko hranilice, nemojte zabacivati uzvodno, nego nizvodno ili max. pravo ispred sebe. Ali najbolje je blago nizvodno, i to toliko, koliko bi vam otprilike voda zabacila sistem da ste ga pravo ispred sebe bacili. To znači da je taj ugao zabačaja najoptimalniji i da od te tačke voda neće nigde više kotrljati. Samo zabacujte do zakačenog klipa, po padu sistema u vodu odmah spuštajte (čak i potapajte) vrh štapa i kada padne na dno odmah zategnite. Tako će i lakša hranilica od optimalne težine držati mesto dok se ne isprazni.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2012, 09:21:36 pre podne Ady »