Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Koje hrane u rano proleće?  (Pročitano 13328 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
Odg: Koje hrane u rano proleće?
« Odgovor #30 poslato: Mart 30, 2012, 09:53:29 pre podne »
Dozvoljeni su duvani pirinač, kukuruz i sl

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #31 poslato: April 03, 2012, 10:33:56 pre podne »
rezultati sa catch-om: bio sam na zivoj vodi, reka begej, umereno brzo je isao, imao sam par trzanja i jednog karasa. prihranio sam pre toga ali nije bilo veceg uspeha.

Van mreže mokijam

• Premium Member
  • "Poznaje me grana svaka moravskih vrbaka...."
« Odgovor #32 poslato: April 03, 2012, 17:07:17 posle podne »
Jedan slucaj: pecam ja za vikend na jednoj staroj bari uglavno se babuska pecala od 100 do 400gr bara velicine odprilike 30x30 dubina do 1,5m. I tu su jos neki ribolovci i dve starije cikice pecaju.Pecao sam na dva pekljasa ali posto nije bas izuzetno radila ja rasklopim fider napravim hranu i pocnem da pecam sa hranilicom normalno bacim par manjih grudvi da prehranim mesto. I onda tu upadnem u raspravu sa jednim od cikica a drugi ga podrzava koji kazu sad mozemo da idemo svi kuci posto ovaj bacio rab nece vise nista da uhvatimo.
 Njihova tvrdnja je da se u rano prolece na barama i stajacim vodama ne baca nikakav rab jer se onda teze hvata riba bolje je kad se peca samo na mamac jer je riba gladna u ovo doba i juri sve sto naidje. Ja njima kazem da bacam kupovnu fider hranu bas specijalno za babusku medjutim oni kazu nema veze da isto ce da prestane da radi. Nelezi vraze stvarno od kad ja bacih hranu posle pola sata udarci se proredise samo je dosadna suncica radila a babuska nigde. Za 3 sata pecanja od bacanja hrane do mraka ukupno jos 4 babuske uhvatili ukupno 9 ribolovca.
E sad pitanje da li ovo stvarno ima veze ili je slucajno tako ispalo da je riba stala da radi kad sam ja bacio rab?
Pecanje

Pecanje iliti, ribolov. Muška zabava, naročito vikendom. Cilj je,naravno, namamiti i upecati što više riba, i što boljeg kvaliteta. Obavezan deo ovog mužjačkog rituala su, svakako, i ribolovačke priče.

Van mreže Bole

• Premium Member
« Odgovor #33 poslato: April 03, 2012, 18:44:16 posle podne »
Cuo ja od starih majstora da u rano prolece riba juri uglavnom zivu hranu. Traze proteine, crvi, gliste, durdubak i ostalo...

Ja savetujem, ako se hoce, da se koristi mesnata hrana sa blagim aromama.

Van mreže Baki

• Hero Member
  • Fishing is philosophy, not butchering...
« Odgovor #34 poslato: April 03, 2012, 19:35:06 posle podne »
Mokijam, jedino da probaš to isto ali u ranijem periodu dana. Npr, ako znaš u kolko si sati počeo da hraniš ( recimo 11h ) sad to uradi u 9h. Ako ti je tada radila riba do 11h i prestala, onda će po toj teoriji sad prestati u 9h.

Van mreže mokijam

• Premium Member
  • "Poznaje me grana svaka moravskih vrbaka...."
« Odgovor #35 poslato: April 04, 2012, 06:44:31 pre podne »
Pa moracu da odem ranom zorom. prosle godine sam na toj rupi uvek bolje dobijao u rano jutro od6 do nekih 10-11h nego popodne. Ja sam bacio rab tu zato sto sam nedelju dana dana pre toga kad sam posao kuci na tom istom mestu bacio jednu grudvu i dosao odmah sutra ujutru i ja i surak za tri sata 28komada uhvatimo. e sad moguce da ima i veze koje je doba dana. A moracu da ponesem i jedan mesni narezak pa pola meni a pola da dam na ribice da vidim da li bi jele lol
Pecanje

Pecanje iliti, ribolov. Muška zabava, naročito vikendom. Cilj je,naravno, namamiti i upecati što više riba, i što boljeg kvaliteta. Obavezan deo ovog mužjačkog rituala su, svakako, i ribolovačke priče.

Van mreže mossi

• Premium Member
« Odgovor #36 poslato: April 06, 2012, 19:08:14 posle podne »
To sa hranjenjem kad riba radi sam uradio par puta i
SVAKI put mi je riba stala, bez obzira bilo proleće ili leto.

Kad ribe ne radi, hrani i testiraj mesto, lakim priborom,
polako dohranjuj i testiraj šta se dogadja.
Nastavljaj da hraniš kuntinualno dok se riba ne nagomila
i ne navikne na hranjenje. tada počni da ozbiljno pecaš,
a hranjenje prilagodi ribi koju pecaš. Često i po malo!

Isto tako ako riba radi, samo malo "do soli" i tako stalno
čim se potezi razrede, ali nikako obilno kao na početku.

:hi

Van mreže Slavic_Blood

• Premium Member
  • "If we destroy nature, we destroy ourselves!"
« Odgovor #37 poslato: Maj 12, 2012, 16:26:19 posle podne »
Pošto je proleće još malo pa gotovo, zapazio sam da je najbolje pecanje bilo sa mixom 50% VDE Gold pro-red i 50% garant-x feeder + peleti, šećerac i popareni crvići, mada sam se odrao jednom i na čistog Gicu šampiona. Probao sam i inberg hranu, ali nikako mi se ne sviđa... :hi
Ponekad provedem po celu noć u polu mraku, 'mesto da negde ločem!
Najlon, osmeh, hranilica, udica nameštam pecaljke biće feeder ubica!

Van mreže zoki80

• Full Member
Odg: Prihrana za rano proleće
« Odgovor #38 poslato: Mart 16, 2013, 22:26:30 posle podne »
Ja sam baš planirao ovaj početak proleća da overim sa Maros Mix Téli Dévér Speciál nekoliko dana na Tamišu. Cena je manje više prihvatljiva oko 350 dinkića.

Van mreže genjura

• Početnik
  • *
« Odgovor #39 poslato: April 02, 2013, 20:58:01 posle podne »
uzeo ove dve
 select bream sam koristio za plovak i bila je  thumbup ,a ovu explosiv feeder nisam još probao .sad kakva će biti kombinacija za feeder videću . jel neko probao

Van mreže Žex

• Premium Member
« Odgovor #40 poslato: April 27, 2013, 21:24:59 posle podne »
Ja ih nisam sretao kod nas u prodaji. Ako imaš informaciju gde ih ima , vrste hrane i koje su cene , bilo bi lepo da to podeliš sa nama.
Feeder = feeling  !

Van mreže sekula

• Početnik
  • *
« Odgovor #41 poslato: April 30, 2013, 09:46:46 pre podne »
ja sam je kupovao kod lokalnog prodavca u N.Pazaru,a koliko sam ga razumeo uvoznik je neki lik iz Cacka koji uvozi colmic.

ivan

• Gost
« Odgovor #42 poslato: April 19, 2014, 10:02:28 pre podne »
I ove zime i proleća koristio sam La Sirene X21 Rouge, La Sirene Etang i La Sirene Fond. Svaku od ovih primama sam koristio u kombinaciji sa lakom zemljom i mlevenim keksom. Miks Etang ili Fond ponekad obogatim tečnom aromom La Sirene Etang. Ako želite da ciljano lovite bodorku, neka od ovih kombinacija vam može doneti jako dobre rezultate.

Van mreže deda pija

• Početnik
  • *
« Odgovor #43 poslato: April 19, 2014, 17:05:16 posle podne »

Da li je neko na La Sirene Canal/etang pecao babusku? Hocu posle prvog maja na DTD u Kajtasovo da pecam babusku i sarancice 15 dana svakog dana. Treba li da se dodaju pecena ili kuvana konoplja, secerac ili seckane gliste? Imam tamo prikolicu u kampu.
« Poslednja izmena: April 19, 2014, 23:40:10 posle podne Ady »

ivan

• Gost
« Odgovor #44 poslato: April 19, 2014, 22:30:05 posle podne »
Dobijao sam babušku koristeći ovu primamu ali ipak je ne bih koristio za to.
VDE Catch je odlična primama i ne mnogo skuplja od ove a namenjena je lovu babuške i šarana.
Proletos sam nekoliko puta uspešno pecao babušku koristeći  Maros Mix EA primamu.
http://www.marosmix.hu/upload/Image/gallery/292/big//kicsi_EA_ponty_karasz.jpg
Cena za pakovanje od 2kg u prodavnici Meredov u Pančevu je 420 dinara.
Miks koji sam pravio sastoji se od 1kg Maros EA primame, 1kg Gica mix mlevenog keksa i 1kg lake zemlje.
U miks sam dodavao seckane gliste i crve a poslednji put i pšenicu.