Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Catch 100%  (Pročitano 5679 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Чика Брка

• Početnik
  • *
Odg: Catch 100%
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2014, 20:57:16 posle podne »
Данас сам пробао 100% catch  фидер примаму са аромом комарца мешану са Гициним бисквитом и лаком земљом.Резултат 3,5 килограма солидне деверике( у мери и преко) уз покоју бодорку и мноштво ситне деверике.Иван(Уча) је користио примаму La Sirene - Canal Etange са доста лаке земље и имао близу 15 килограма рибе.Али боље сам прошао од свих осталих који су пецали око нас.Пре 2 недеље сам испробао 100 % Catch фидњр примаму за деверику и много боље сам прошао.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2015, 00:30:27 pre podne »
После скоро годину дана коришћења ове хране, на највећем броју излазака где није толико битан био квалитет мешавине него њен квантитет, могу да кажем следеће:
- од свих се мени (а и неким другарима) најбоље показала ХХЛ Девер (у фидер варијанти, дубинску нисам пробао). Јако је лепе гранулације, врло пријатног мириса и боје која таман погодује некако за ово доба године и овакву воду.
- најчешће сам је користио у комбинацији са лаком земљом (накопан лес са обала Дунава), живим и/или мртвим црвима уз повремено додавање црвене Х-ерице, течних или прашкастих адитива (Брасем, Гардонс...) и давала је очекивано добре резултате. Морам да напоменем да се ово "очекивано добре резултате" односи на паралелан риболов са једним или више другара који су пецали поред/близу мене са другим прихранама. 100% Кеч нимало није заостајала. Изузетак су неке нападнутије воде где је риба избирљивија (нпр. мало језеро Мика Алас).
- крајем прошлог лета сам имао неколико врло различитих пецања, по питању ефикасности, са Анис варијантом. У једном случају је била кец из рукава (на Тамишу и једној другој води "ни на небу ни на земљи) а у другим је потпуно подбацила (на Сави и Тиси). Руку на срце, код случајева "подбацивања" нико око мене није ни са другим хранама нешто добро пролазио тако да се и ово треба узети са дозом резерве.
- тути фрути варијанта је мени радиционално давала енуспех, макар се радило о храни те ароме, адитиву који бих додавао у неку неутралну храну било да се ради о Цук-у са аромом тути-фрутија. Чам мсм да бих смео да се опкладим да ни у најсјајнијим данима шаранолова на Фазанерији нисам ни рибче ухватио на Цук од тути-фрутија. Тако да што се ове хране тиче, вуду магија или генерацијска клетва мора да је у питању. Јако ме занима ваше искуство са овом аромом.
- јагода је давала добре резултате на пример на малом језеру Мика алас. Међутим, ту треба да напоменем да је у храни било најчешће пуно разних партикли (жита, шећерца, рибњачких пелета) тако да, искрено, нисам сигуран да ли је ту пресуднија била сама храна или оно све што се у њој налазило.

Оно што је мени лично најбитније код ове хране је да јој се ефикасност показала нешто изнад просека, да је још увек и да ће и у будуће бити доступна па ћу моћи још боље да је упознам по питању комбинација, да је ценовно врло приступачна (посебно у случајевима где је портебно избацити велику количину херане што нимало није рентабилно ако се то ради са ВДЕ или Сенсасом нпр.) а и продавница где је набављам ми је близу, тако да мсм да ће се, барем што се мене тиче, о овој храни још писати!
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže dragan2006

• Hero Member
« Odgovor #17 poslato: Februar 25, 2015, 10:50:50 pre podne »
Zna li neko nešto o ovoj hrani, izgleda da prave neku novu liniju ili šta već?Na slici sa desne strane.

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2015, 12:01:14 posle podne »
Huh, nisam viđao tu. Deluje nešto a-la "Champion's choice" :D
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #19 poslato: Septembar 21, 2017, 10:19:54 pre podne »
Da se prikljucim i ja temi, celu godini sam pecao na 100% catch hranu, koristio sam ona ekonomik pakovanja od 2,5kg najcesce dubinske varijante i crvena hrana mi se pokazala jako lose, to je neki vocni mix, dok se crna hrana pokazala najbolje (to bi trebalo da bude neka aroma cimeta i hrana je namenjena pecanju deverike ako se ne varam)-na nju sam dobijao dosta sitnog sarana (do 1kg), krupnu babusku, deveriku ispod mere... u hranu sam uvek dodavao 10g betaina u prahu, pelet konoplje i CSL-a, secerac, zito i zive mamce. Od tecnih aroma sam koristio Black Line melasu (babuska), Black Line koncetrovane arome za sarana i babusku, fluo jagodu, cini mi se med... Kao mamac obicnog mesnog crva, secerac, zito i gliste. Zanimljivo da se riba cesto javljala na kratak predvez (20-30cm) sa jednom kuglicom stiropora i to na sve mamce, najcesce se javljao krupan karas, saran i po koja deverika. Rezultat je u proseku 7kg ribe za jedan izlazak na vodu (pri cemu je  svaka riba ispod mere vracena u vodu pre merenja i to nisam racunao naravno). Jos jedno moje zapazanje je da se ova hrana bolje pokazala u toplijem delu godine, da li je to rezultat mog promasaja u doziranju aroma ili tako neceg ne znam, ali ave do sredine proleca sam imao lose rezultate.

Neko moje skromno misljenje je da je hrana ok, ali sto rekose neki ovde na forumu kilogram hrane je poprilicno skup, pogotovo ako se uzme u obzir da bez betaina i tecnih aroma nisam imao nikakve rezultate. Tako da za rekreativce kao sto sam ja ovo moze biti dobar izbor ako zele da isprobaju neku domacu hranu. (Ja i dalje stojim pri tome da je Black Line bolji od Gice-njega sam koristio celu proslu sezonu na istoj vodi i sve sam isto radio, ali imao sam prosek od 4kg ribe po pecanju, world 3000 i competition seriju tada nisam isprobavao).

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #20 poslato: Septembar 21, 2017, 11:48:08 pre podne »
Ja uglavnom koristim 100% catch, black line feeder deverika.

Prošli vikend sam na pola pecenja ostao bez hrane pa sam pecao na redovnu deveriku, čini mi se da je dosta sladja i ima puno više keksa, uglavnom mi je krenula sitnija riba kad sam promenio hranu.

Doduše, uglavnom tamo gde pecam na kilometar nema drugog pecaroša, a kamoli sa primamom... U praksi na takvim mestima nisam primetio velike razlike izmedju toga sa kojom prihranom se peca, ali razlika sa ili bez prihrane itekako ima.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2017, 12:28:10 posle podne »
Na kojoj vodi pecaš Duco? 7kg po izlasku je ozbiljna cifra

Inače, problem kod tih jeftinijih hrana je što nemate neki izbor. Nemate hrane na bazi kukuruza, na bazi keksa, na bazi ribljeg brašna itd itd. I dolazite u situaciju kao i ti Duco, da dok riba ne proradi, ti nemas moć da je nateraš da radi. E tu toj raznolikosti je najveća prednost skupljih hrana, pored kvaliteta naravno. To što neko napiše šaran, babuška, klen ovo ono možeš da okačiš mačku o rep....
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2017, 12:33:14 posle podne laki »

Van mreže Duca

• Početnik
  • *
« Odgovor #22 poslato: Septembar 21, 2017, 12:49:08 posle podne »
Pecam na Dunavu, potez oko usca Tople Mlave, Zilave, Klicevca. Pa to si u pravu, kad nece mozes ga jebati, menjati predveze od 15cm do 1.5m, sa podizacem i bez na svim duzinama predveza, dodavati sve sto imas od hemije i nista, a opet, bio sam svedok da u takvoj situaciji VDE napravi razliku i to me je i podstaklo da malo ozbiljnije pristupim samoj prihrani.

Van mreže laki

• Global Moderator
« Odgovor #23 poslato: Septembar 21, 2017, 13:14:56 posle podne »
To, nikakva hemija ti neće pomoći ako mix ne potrefiš. Hemija ti služi da umesto 10 imaš 20 riba. Tek kad udješ u svet VDE ništa nećeš znati, kao i ja sad :D
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2017, 13:16:51 posle podne laki »