Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Autor Tema: Marissa  (Pročitano 16789 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodans

• Sr. Member
Odg: Marissa
« Odgovor #150 poslato: Januar 11, 2018, 09:14:09 pre podne »
Ti znas zasto zivis

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #151 poslato: Januar 11, 2018, 15:39:52 posle podne »
Uz brod nikad nije dosadno. Proleće i jesen se peca, celo leto je kupanje i roštilj, a zimi se sređuje i sprema za sledeću sezonu...

Van mreže slobodans

• Sr. Member
« Odgovor #152 poslato: Januar 12, 2018, 09:11:38 pre podne »
A ja bih jos mogao da lovim divlje patke cele zime

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #153 poslato: April 17, 2018, 08:39:58 pre podne »

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #154 poslato: Maj 10, 2019, 09:25:50 pre podne »
Prebaciću sa foruma moja ladja tekst o Daretovoj mi mojoj prvomajskoj plovidbi... Pecali smo na 5 voda u 8 dana, doduše, nismo se baš mnogo trudili oko pecanja, ali je bio feeder u pitanju...

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #155 poslato: Maj 10, 2019, 09:26:58 pre podne »
Možda nešto bude malo čudno zvučalo, pošto je pisano za drugi auditorijum, a ja ću sada samo da copy&paste...

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #156 poslato: Maj 10, 2019, 09:27:21 pre podne »
Juče ujutru je stigla 1 od dve pumpe, sve je odgovaralo i oko 10 krećemo.
Stižemo do ostrva u Karlovcima, a tamo je Goran (Kiki) sa ćerkicom Sofijom.
Kiša ubrzo počinje da pada, ali negde oko 14h staje, što nam daje malo vremena da očistimo i ispečemo ribu koju je Goran uhvatio. Negde oko 16h se teška srca opraštamo i krećemo dalje, jer nam je cilj ostrvo kod Titela. Prvobitni plan je bio jedno noćenje u Karlovcima, ali smo zbog kašnjenja i popravki ovo promenili.

Ubrzo po polasku počinje opet kiša, ali ovaj put pravi pljusak, koji nas prati od Krčedinske ade nizvodno. U nekom momentu sam na AIS-u video brod sa kojim treba da se mimoiđem, a da ga uopšte nisam očima mogao videti. Ulazimo u Tisu, sada lije tako da Titelski most nismo mogli videti sa 300 metara razdaljine!

Kako se usled oblaka i smračilo, već oko pol 8 je skoro mrak, skidam se i pod reflektorima vezujem brod za ostrvo, sa Bačke strane. Sada neka pada koliko hoće, ovde smo ušuškani, samo ćemo lepše da spavamo!

Tako je i bilo... Mislim da smo oko 22h već pozaspali.... Sada ću probati da pošaljem neke slike...

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #157 poslato: Maj 10, 2019, 09:27:50 pre podne »

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #158 poslato: Maj 10, 2019, 09:28:24 pre podne »
Jutro je bilo sušta suprotnost jučerašnjeg dana. Sunce izlazi, ptičice cvrkuću, Tisa mirna i tiha lagano prolazi iza naše krme... Pošto se budim ranije, tiho izlazim na terasu i uživam u prizoru. Uskoro ustaje i Jasna i pijemo kafu na pramcu, jer je na tom delu sunce probijalo kroz krošnje i grejemo se...

Uskoro krećemo, u toku prepodneva treba da stigne moj drug Dare iz Beograda čamcem, a mi ulazimo u Begej sa namerom da nađemo osunčano mesto u zavetrini da doručkujemo. Tako ja i bilo, a negde oko podne stiže i Dare pa nastavljamo dalje. Njegov hunter535 sa velikiim motorom na krmi nije baš pogodan za vučenje, ali pošto je Begej spor, smanjujem gas jer nigde ne žurimo, i napredujemo lagano 7-8 kmh uzvodno Begejom.

Oko 15h stižemo u Zrenjanin, vezujemo se za neki splav koji trenutno nije u upotrebi. Prvi put sam u Begeju i po pričama sam očekivao mnogo mnogo gore - izgleda da je ovo kao priča za drezgu u kanalima... Sasvim je moguće da je ovde u drugoj polovini godine drugačije, ali sada je baš bilo lepo. U Zrenjaninu se Jasna odvaja od nas jer ima druge obaveze ovih dana, a i ostavlja muške da se bave muškim stvarima - pecanjem.

Ručamo u Zrenjaninu i nastavljamo do kanala DTD, na triangli skrećemo desno prema Tomaševcu i našoj krajnjoj destinaciji - Tamišu. Nalazimo lepo mesto za noćenje, sa namerom da ujutru prebacimo poslednjijh 20-ak km do Tamiša.

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #159 poslato: Maj 10, 2019, 09:28:47 pre podne »

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #160 poslato: Maj 10, 2019, 09:29:23 pre podne »
Nisam dalje pisao, jer sam posle 2 dana već izgubio volju da uopšte palim komp u brodu, nego sam se prepustio uživanju u prirodi... Dare ima slučnu filozofiju pecanja kao i ja - uvek se peca, štapovi su uvek u vodi, ali se baš i ne trudimo previše oko toga... Ako naleti naleti, ako ne nama je dobro i ovako...

Jutro osviće sunčano i mirno, iako je za popodne najavljena kiša... Idemo nizvodno kanalom bukvalno na leru (900 obrtaja) koliko se sećam to je bilo negde oko 7 kmh, da možemo i sporije išli bi još sporije.... Rakija prva, druga, peta, sedma...

U neko doba stižemo i do Tamiša, ovim delom sam oduvek želeo ploviti jer me za taj deo vežu neke uspomene i pecanja iz detinjstva. Nalazimo mesto koje nam se svidja, nekako uglavljujemo brod i čamac, i zabacujemo... Negde pred mrak počinje kiša koja je najavljena i ceo sledeći dan...

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #161 poslato: Maj 10, 2019, 09:29:57 pre podne »
Ujutru je kiša i dalje padala, ali je ubrzo stala... Ceo dan je padala u nekim intervalima dva sata pada pa dva ne i slično tako.... Pauze smo koristili da malo peckamo, spremimo ručak... Ja sam se čak i okupao...

Predveče konačno prestaje kiša i u najavi su dva-tri sunčana dana...

Sutra je konačno osvanulo i sunčano jutro, malo smo peckali, pa odlučili da se vratimo do Tise... Usput nas stiže oluja i lilo je tokom celog puta kao iz kabla, uz grmljavinu... Toliko o sunčanom danu bez kiše... Ipak kako kiša staje i mi odlučujemo da odmorimo. Stajemo na Begeju negde oko Ečke, čak i uspevamo posle kiše da upalimo vatru u napravimo ručak...

Meste je bilo prelepo, Begej čist, samo mu je boja nekako bolesna.

Van mreže zankiki

• Global Moderator
« Odgovor #162 poslato: Maj 10, 2019, 09:32:01 pre podne »
Sledeći dan je osvanuo sunčan, i baš smo se pitali hoće li biti jedan dan bez kiše.... Lagano prolazimo prevodnicu i spuštamo se do ostrva u Titelu. Naravno, prva stvar koju smo uradili posle nedelju dana dovljine je burek u Titelu...

Sunce konačno prži kako bi trebalo u ovo doba godine i provodimo dan gušterišući se dok peckamo, a uveče palimo i vatru... Mislim da je ovo bio i prvi dan bez kiše.... Sutradan slično, predveče počinje kiša, i premeštamo se u Dunavac sa unutrašnje strane za slučaj nevremena, a i planiramo sutra kretati...

Tako je i bilo... Ujutru kiša opet povremeno pada, Dare je uhvatio neki procep od par sati da sprži hunterom za BG, a ja popodne krećem uzvodno...

Sad se setih na ovom mestu su nas posetili dabrovi, njih nekoliko komada.... Prilično su pitomi i plivaju i izlaze na obalu i na par metara od broda... I na Dunavu sam ih ovog proleća primetio u većem broju, kao i posledice njihovog rada (oborena stabla).