Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Did you miss your activation email?

Autor Tema: Marissa  (Pročitano 12555 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

• Administrator
Odg: Marissa
« Odgovor #15 poslato: Septembar 12, 2014, 19:53:32 posle podne »
Auf... taman pomislim da sam se pripremio i pročitam tako nešto. Tu siku su mi preporučili i na mojoj ladji, medjutim, tada nije bilo pomena da je bez šrafova. Moram da pročitam specifikacije za oba. Uzgred, ne mogu da nadjem pod tom oznakom, da nisi mislio na ceresit FT 101 ?

http://ceresit.co.rs/ft-101-fletec-lepak/

Nitrom sam već čistio po plastici, ne smeta joj...

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #16 poslato: Septembar 12, 2014, 20:17:01 posle podne »
Dobar lepak, koristio sam ga, i drži za sve pare, ali da znaš ni on se ne suši brzo, površinski da ali između dva materijala gde ne dobija vazduh sporije se suši, ali posle nema vađenja stakla u jednom komadu  :)

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #17 poslato: Septembar 12, 2014, 20:51:06 posle podne »
Pa meni treba da pridržim staklo 10-15 minuta, i da smem da ga pustim, a niko ga neće dirati sledećih par dana dok se to dobro ne osuši.

Imre, ako si koristio oba, koja je preporuka?

Van mreže zoran022

• Sr. Member
« Odgovor #18 poslato: Septembar 12, 2014, 20:53:46 posle podne »
Da, to je taj, ja sam malo pomešao onaj ''X''  :) Bitno je ono ''101''. Baš jako drži, ali ga treba malo ''podšprajcati'' ili malo pritegnuti nekom stegom dok ne stegne, kako bi spoj ostao fiksiran. Tj, da staklo/plexi ne sklizne i da se istisne eventualni vazduh između lepljenih površina. Na plafonu bi držao ćim prilepiš pleksi, ali na bočnim stranicama oće da sklizne po lepku i zato mora biti ''podšprajcan'' i pritegnut neko vreme.
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2014, 20:55:23 posle podne zoran022 »

Van mreže Imre

• Global Moderator
« Odgovor #19 poslato: Septembar 12, 2014, 20:56:36 posle podne »
I po meni je ova formula 101  :D bolji , bar se meni bolje pokazao, samo ga ne drže svugde, to je jedini razlog zašto više uzimam Sikin lepak.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #20 poslato: Septembar 21, 2014, 22:33:44 posle podne »
Na kraju zalepljeno sa ceresit 101. Baš mu dugo treba da zalepi, i sutra je čak malo "glindžav". No, bitno je da je rastegljiv, pošto brod stalno "radi". Juče je po onom potopu izdržao, nadam se da će tako i ostati.

E sad, kroz pleksi se vidi taj lepak. Rubove prozora ću da prefarbam, da napravim ram. Jedino još nisam odlučio da li da farbam, ili da uzmem one nalepnice za kola pa da odradim sa njima.

Radije bih farbao, ali nisam siguran kako se farba pleksiglas. U farbari su mi nudili neki providni sprej (piše prajmer za plastiku), preko koga ide redovna farba, ali dečko nije bio 100% siguran da taj prajmer za plastiku radi i na pleksiju. Da li je neko možda probavao, i zna kako treba?

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #21 poslato: Septembar 22, 2014, 14:38:11 posle podne »
Nisam stigao ranije da ti napišem svoju sumnju u pleksiglas. Oće vremenom da matira i da se izgrebe. Budi pažljiv kad brišeš, ne koristi preterano abrazivne krpe i hemiju. Greota što ono staklo nisi sačuvao.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #22 poslato: Septembar 22, 2014, 14:41:49 posle podne »
Nije moglo da se sačuva, jer bočna stakla prate liniju broda i nema šanse da ga tako zalepim, moralo bi dosta da se krivi.
To su stakla kabine, preko kojih svakako ide zavesa ili nešto slično - tako da nije bitno ako matira. Bitno da ne pušta.
Stakla kroz koja gledam dok vozim su na drugom mestu, i njih ne menjam pleksijem.

Van mreže Cukero

• Početnik
  • *
« Odgovor #23 poslato: Septembar 22, 2014, 16:50:18 posle podne »
Da, da, sad mi je jasno. Nisam pažljivo gledao sliku pa sam pomislio da su ti to šoferšajbne. Šoferke su iznad na gornjoj slici, iza gume i sirene thumbup.

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 17, 2014, 08:58:20 pre podne »
Pošto sam zalepio sve prozore, došlo je red da se zalepi folija na uglove kako bi izgledalo lepše.
Nisam još završio sve prozore, ali se već vidi da će lepo da izgleda!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2014, 20:56:19 posle podne »
Nedelja, 19/10/2014, izgleda jedan od poslednjih lepih dana ove godine

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #26 poslato: Februar 20, 2015, 21:20:50 posle podne »
Da ne mislite da sam zapostavio svoj brod, radim ja na njemu barem 2-3 dana u nedelji, i po minusu.
Ali to su sve krpljenja i budženja neka, ništa značajno nisam baš uradio, ali ajde, ima par stvari da se pohvalim.

Postavio sam drvene lajsne oko prozora, umesto starih aluminijumskih, koje su završile u djubretu sa starim prozorima...

Namestio sam i TV. Pošto nam sledi digitalizacija kupio sam set top box, koji ima na sebi HDMI izlaz. Uz pomoć kabela HDMI - DVI se set top box lagano veže na monitor, koji u ovom slučaju ima ulogu TV-a. Naravno, monitor treba da ima i zvučnike u sebi. Testirao sam u kućnim uslovima, i potrošnja monitora, box-a i antene sve zajedno je oko 3A, što je sasvim ok. Ako TV radi celu noć, to je 30Ah, a ja na brodu imam rezrvu struje od 200Ah... Naravno, slika je kristalno jasna.

A ovako izgleda na brodu...

Malo sam radio na osvetljenju, sada je komletno LED, prepravio sam frižidere, ali o tome narednih dana...
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 21:25:59 posle podne zankiki »

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #27 poslato: Februar 20, 2015, 21:46:32 posle podne »
Skoro da sam zaboravio na to da paralelno pravim i novu tablu na brodu. Ideja mi je da dodam par novih instrumenata (ampermetar, merač temperature vode), i da sve instrumente stavim na levu polovinu, a da desna ostane prazna i slobodna da se na njoj otvori laptop, koji će se koristiti za navigaciju (uz GPS antenu). Naravno i broj prekidača je mali, i moraju se dodatni par novih.

Ovako to izgleda sada:

Uz pomoć malo pleksiglasa, nalepnice i prekidača sam napravio probnu verziju table:

Pleksiglas sam koristio jer često noću ne mogu da nabodem pravi prekidač, ovako planiram postaviti par led diodica iza pleksiglasa, pa će se bela slova i noću videti... Kako će biti u praksi videćemo...

Naravno, voleo bih da čujem komentare svake vrste...

Van mreže Ady

• Administrator
  • Ko drugom jamu kopa, trećom garant potpisuje!
« Odgovor #28 poslato: Februar 21, 2015, 20:45:14 posle podne »
Ja ne razumem pola onih dugmića čemu služi (i više od pola :( ) ali moram da primetim da to taaaaaako precizno i čisto urađeno izgleda da da ne znam da nije fabrički tako ugrađeno, to bih pomislio.
Duboki rispekt Kiki za trud, srpljenje i vrhunsku izvedbu!  :hi

Nadam se i da radi tako dobro kao što izgleda  ;)
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen!

Van mreže zankiki

• Administrator
« Odgovor #29 poslato: Februar 23, 2015, 09:29:27 pre podne »
Kako radi ćemo da vidimo za 10-ak dana.... Dok pripremim sve.